Connect with us

Lajme

Zuli Demiri pranon detyrën drejtor i Sh.A. “Hekurudha – Transport”

Published

on

Dje u bë pranim-dorëzimi i detyrës së drejtorit të Sh.A. “Hekurudha – Transport”, në këtë detyre u emërua Zuli Demiri nga dega e Aleancës për Shqiptarët-Vrqpçisht.Ardhjen në krye te kësaj drejtorie e bëri të ditur vet Demiri me një postim në rrjetin social Facebook
“Suksesi im varet vetëm nga Allahu….” (Hud, 88).
Nder, privilegj dhe përgjegjësi.
Të nderuar qytetarë,
Sot, pranova detyrën e Drejtorit në Sh.A. “Hekurudha – Transport”, nga drejtori i mëparshëm, z.Majan Veseli.
Në takim falënderova drejtorin për kontributin e deritanishëm.
Gjithashtu, Faleminderit nga Zemra, për të gjithë ata që besuan e më dhanë mbështetje në detyrën dhe sfidën e re, për të cilën jam i vetëdijshëm për barën e përgjegjësisë që ka kjo pozitë, Këtë detyrë do ta kryej me nder dhe përkushtimin tim duke punuar në shërbim të qytetarëve dhe vendit.
Së bashku me ekipin tim, do të angazhohemi për të bërë punë sa më të mira, që padyshim i meritojnë gjithë qytetarët e vendit.
Unë nuk jam më i miri prej jush. Nëse e mbaj rrugën e drejtë, më ndiqni, e në qoftë se devijoj nga rruga më përmirsoni.
Me nderime,
Zuli Demiri”
https://www.facebook.com/100007738036366/posts/pfbid02cVHq5SceiHqLHr1KRLshAoBCLXE7E13ocyxEVZR4gkfUKBi74U4Ek1cFZB4dhYXXl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale