Connect with us

Lajme

Lloga-Vucas: Do të zhvillohet bashkëpunimi me Austrinë lidhur me realizimin e reformave prioritare

Published

on

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga, realizoi një takim me Ambasadorin e Austrisë, Ekselencën e tij, Georg Vucas. Gjatë takimit, Ambasadori Vucas u informua lidhur me aktivitetet e ndërmarra nga Ministria e Drejtësisë, në pjesën e reformave për rregullat zgjedhore, ligjet që janë në procedurë parlamentare, procesin eurointegrues dhe sundimin e së drejtës. U hap edhe çështja e vetingut, ku Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga, tha se pret mbështetje të plotë nga Austria dhe komuniteti ndërkombëtar për realizimin e këtij procesi. U bisedua edhe për amendamentet kushtetuese dhe për pritjet që së shpejti të fillojnë diskutime publike ekspertësh për këtë temë.  Në takimin e sotëm u diskutua edhe për vizitën e punës së Ministres së Drejtësisë së Austrisë, Alma Zadiç, e cila vjen në vendin tonë më 29 mars. Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga dhe Ambasadori i Austrisë, Ekselenca e tij, Georg Vucas, ranë dakord për detajet e takimit dhe memorandumin e bashkëpunimit që do të duhet të nënshkruhet. Lloga dhe Zadiç do të ndajnë përvojat praktike të të dy vendeve në fushën e çështjeve penale dhe civile dhe do të organizohet një punëtori e përbashkët me ekspertë nga të dy vendet.

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale