Connect with us

Lajme

Gazmend Abdija mer detyrën/ Puna ime do të jetë premtimi im!

Published

on

Sot është bërë pranim-dorezimi i detyrës në Agjensionin për Investime të Huaja, ku nga paraardhësi i tij Bekim Emini, detyrën e mori kryetari i degës së Aleancës për Shqiptarët në Gostivar, Gazmend Abdija. Këtë e bëri të ditur vet Abdija në rrjetin social Facebook ku shkruan:
“Të respektuar miq e kolegë,
Dua të ndaj me ju lajmin se më është besuar drejtimi i Agjensisë për Investime të Huaja.
Të qënurit drejtor i një institucioni të tillë sa më nderon po aq edhe më vendos në kushte të larta përgjegjësie. Nuk dua të premtoj asgjë me fjalë. Puna ime do të jetë premtimi im! Me dedikim dhe sidomos ndershmëri, bashkë me miqtë tanë jashtë kufijve, uroj që të mund të bëjmë sa më shumë për vendin tonë.
Falenderoj partinë Aleanca për Shqiptarët që besoi tek unë!
Shpresoj t’i shërbejë deri në fund me korrektësi vendit dhe popullit tim!
Sinqerisht,
Gazmend Abdija”
https://www.facebook.com/1064928135/posts/pfbid0boyajhowvvuZzmDL7CQ9r4HxLpiMh5QLDo4pBAdhSfpBJ3Wx7JCsGYHvLt3MT8Ltl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale