Connect with us

Lajme

Çair, shumicën në Këshillin komunal e shpëton VMRO-DPMNE

Published

on

Shumica në Këshillin komunal në Çair ka arritur të mbijetoj sot falë ndihmës së VMRO-DPMNE.
Siç mëson ZYRTARE.net, gjatë ditës së sotme ku në rend dite në Këshillin komunal ka qenë votimi i llogarisë përfundimtare, shumica nuk ka pasur numrin e mjaftueshëm të votave për ta kaluar këtë pikë, ndërsa ka gjetur shpëtimin tek këshilltarët e VMRO-DPMNE-së.
Kujtojmë që mos votimi i llogarisë përfundimtare çon me automatizëm Këshillin në zgjedhje të parakohshme, ngjajshëm siç ndodhi gjatë vitit të kaluar në komunën e Tetovës.
Kryesuesit të Këshillit i është dashur pauza e konsultime me shumicën aktuale për të sigurar numrin e nevojshëm të këshilltarëve, shumicë e cila në fund ka arritur ta votoj llogarinë përfundimtare me 17 vota pro, përfshirë edhe votat e këshilltarëve të VMRO-DPMNE-së.
Lëkundjet e shumicës në Këshillin komunal të Çairit vijnë pas përplasjes mes Artan Grubit në njërën anë dhe Grupit të Zjarrit në anën tjetër./ZYRTARE.net/

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale