Connect with us

Sport

Zbulohet arsyeja pse Bayern Munich e refuzoi Ronaldon

Published

on

Klubi gjerman ka pranuar se ata kanë menduar që ta bëjnë këtë transferim

Stuhia mediale për largimin e mundshëm të Cristiano Ronaldos nga Manchester United vazhdon të ziejë këtë verë.

Një nga skuadrat që janë lidhur me një transferim të sulmuesit portugez ishte Bayerni i Munchenit, por ata, bashkë me skuadrën e Premier Ligë Chelsea, e kanë distancuar vetveten nga një marrëveshje e mundshme me pesë herë fituesin e Topit të Artë.

CEO i Bayern Munich, Oliver Kahn ka pranuar për Bild që klubi gjerman e ka vlerësuar mundësinë për të nënshkruar me yllin portugez.

“Ne e kemi diskutuar këtë problem. Përndryshe, ne nuk do të bënim punën tonë mirë”, tha Kahn, i cili ka shprehur adhurimin e tij për sulmuesin.

“Personalisht mendoj që Cristiano Ronaldo është njëri prej lojtarëve më të mirë në planet”.

Por, duket së pesë herë fituesi i Topit të Artë nuk i përshtatej si duhet kampionëve të Bundesligës dhe stilit të tyre të lojës.

“Ne erdhëm në konkluzionin së, pavarësisht vlerësimit tonë të madh që kemi për të, ai nuk i përshtatet filozofisë sonë në gjendjen që jemi për momentin”.

Kështu që e ardhmja e CR7, i cili ka 37 vite dhe ka pagë 29 milionë euro në vit, mbetet e hapur.

Ish ylli i Real Madridit është kthyer në qendrën stërvitore të United këtë javë ku pritet të mbajë biseda me Erik ten Hag dhe klubi do të përpiqet që ta kuptojë më mirë situatën e tij. Ai ende ka mundësi që të luajë për Djajtë e Kuq në sezonin e ri edhe pse ka munguar në ndeshjet para sezonale.

Continue Reading

Sport

Pique pranon ta reduktojë pagën për t’i ndihmuar Barcës

Published

on

By

Pique pranon ta reduktojë pagën për t’i ndihmuar Barcës

​Gerard Pique do të bëjë pjesën e tij për ta ndihmuar Barcelonën.

Një nga lojtarët më të vjetër në skuadrën e Barcelonës, Gerard Pique është i gatshëm të pranojë një reduktim në pagë.

‘Catalunya Radio’ bën të ditur se Pique edhe formalisht ka njoftuar Barcelonën se është gati ta shfuqizojë kontratën e re dhe ta firmosi një me pagë më të ulët.

Barca ka nevojë të reduktojë pagat e klubit, në mënyrë që t’i regjistrojë lojtarët e rinj.

Një nga opsionet që mund të shfrytëzohen mund të jetë edhe leva e katërt

Continue Reading

Sport

​Messi mund të rikthehet në Barcelonë

Published

on

By

​Messi mund të rikthehet në Barcelonë

Ylli i PSG-së dhe autori i dyfishtë i golave në ndeshjen e fundit, Lionel Messi mund të largohet nga parisienët.

Përkatësisht, siç shkruan Forbes, Barcelona dhe Messi kanë rinisur negociatat për rikthimin e argjentinasit të madh në radhët e klubit katalanas në vitin 2023.

Sipas mediave të huaja, presidenti i Barcelonës, Joan Laporta tashmë ka kontaktuar me babanë dhe agjentin e Messi-t.

Kontrata e Messi-t me PSG-në skadon më 30 qershor të vitit të ardhshëm, ndonëse ekziston mundësia për ta zgjatur edhe për 12 muaj të tjerë.

Forbes shkruan gjithashtu se shpresat për kalimin e mundshëm të Messit tek Inter Miami amerikan janë shuar.

Nëse ai nuk e zgjat kontratën me PSG-në vitin e ardhshëm, Messi mund të nënshkruajë për Barcelonën si lojtar i lirë në moshën 36-vjeçare.

Pasi Laporta deklaroi se ka një detyrim ndaj shtatë herë fituesit të Topit të Artë, zërat për rikthimin e Messi-t në Camp Nou u bënë edhe më të forta.

Continue Reading

Sport

“Ballistët” kërkojn dorëheqjen e kryetarit të Shkëndijës, Besnik Ibrahimi

Published

on

Tifo grupi “Ballistët” përmes një postimi në faqen e tyre zyrtare kërkojnë dorëheqjen e kryetarit të klubit KF Shkëndija të Tetovës, Besnik Ibrahimi.

Postimi i plotë:

“Ishte lutja dhe djersa jonë në vitin 2013 që Ekologu të jetë pranë Shkëndijës dhe Ballistëve!

A e meritojnë tani Ballistët këtë injorrancë dhe përbuzje nga Kryetari aktual Besnik Ibraimi, i cili me meritën tonë e gëzon atë post ?!

Ne kemi vetëm një vendim:

Të largohet sa më shpejt prej aty dhe të jep dorëheqje sa më parë nga klubi i zemrës !!!

Përndryshe do të vazhdojmë me sjellje radikale dhe aktivitete të vazhdueshme deri në aritjen e qëllimit!

Më konkretisht do ti shpalosim të gjitha pisllëqet të cilat i ka bërë në Shkëndijë gjatë periudhës si Kryetar i klubit!!!

Ne Ballistët, jo ti “Besniku i famshëm pasanik” !!!, theksojn nga tifo grupu Ballistët Tetovë 1992.

Continue Reading

Aktuale