Connect with us

Komente

Nebiu: Falë politikave vasale e korruptive të BDI-së, në tokën tonë na llogarisin si mysafirë dhe të dorës së dytë!

Published

on

Shkruan: Mr.sc. Driton Nebiu

Kur shqiptarët protestonin per drejtësi, për një dritare të thyer u dënuan me dy-tre vite burg efektiv.

Protestojnë maqedonasit, thyejnë e lëndojnë edhe dhjetëra policë, ndërsa dënohen apo më mirë të themi, shpërblehen me dënime me kusht.

Në tokën tonë po na llogarisin si mysafirë dhe të dorës së dytë, falë politikave vasale e korruptive të BDI-së.
Realitet i hidhur, por ja që po e jetojmë!

Continue Reading

Komente

Xhaferi: Sa u zgjidhën këto vrasje e krime si Durmo Tours, Besa Trans, Modulari aq edhe Zhan Mitrev

Published

on

Aktivisti i shoqërisë civile, Arianit Xhaferi përmes një postim në facebook ka komentuar lidhur me skandalin që shpërtheu me klinikën private “Zhan Mitrev” në Shkup, ku kishte parregullsi dhe ekpserimentime gjatë trajtimit të pacientëve me Covdi-19 janë trajtuar me metodën e hemofiltrimit, që në shumë raste ka rezultuar fatale për ta.

Postimi i plotë i Arianit Xhaferi:

“Sa u zgjidhën këto vrasje e krime:
Sante Plus
Durmo Tours
Besa Trans
Modulari në Tetovë
(etj)

Aq do zgjidhet edhe krimi ZAN MITREV. Shtet muti me gjyqësor të udhëhequr nga kriminelë të niveleve më të larta”, ka shkruar Xhaferi.

Continue Reading

Komente

Alfred Cako me parashikim trishtues për Maqedoninë e Veriut

Published

on

Konspiracionisti, Alfred Cako përmes një postimi në rrjetet sociale ka dal me një parashikim të tmerrshëm për Maqedoninë e Veriut, duke shkruar se ky vend fqinj po shkon drejt shkatërrimit, pasi që sipas tij, e pret kolapsi dhe falimentimi.

Ja postimi i Cakos, që është pjesë e stafit të emisioneve të Top-Channel në emisionin e të dielave të pasdites:

“Ky shtet artificial me ne fund do te shkatrrohet nga Illuminati, Monkeydonia do te ndahet mbrenda keto 2 viteve qe po hyjm.

Shqiptaret do te armatosen nga Izraeli dhe Amerika. Maqedonet do te joshen nga Serbia dhe Rusia. Ne loj do te futet Bullgaria per ta mare gjysmen e maqesonise deri ne prilep por surpriza do jet greqia e cila dhe ajo do nje pjes te saj.

Por Kabala mendon se ne at kohe Greqine ta futin ne luftte shpejt blic me turqine ne menyre qe mos te merret me madedonine. Tel Avivi ka derguar disa spiun te Mossad, per ta mbajt gjendjen nen kontroll. Anen tjeter Mali i Zi dhe Bosnja e kan punen shum keq dhe drejt kolapsit. Ballakani po riformesohet dhe po vjen ne gjendjen qe ishte 1000 vjet me parë. Shqiptare Armatosuni, bleni arme, o sot o kurr ta bejm shqiperine Etnike.”, ka shkruar Cako.

Continue Reading

Komente

Rama, Kovaçevski dhe Ahmeti asnjë fjalë për Masakrën e Srebrenicës, u solidarizuan me Vuçiqin

Published

on

Shkruan: Xhelal Mustafa

Me çdo ditë të kaluar po shtohen “simptomat” e sindromës së “Open Ballkanit”.
Simptomat e kësaj sindrome sot u manifestuan në mënyrë të vrazhdët dhe jonjerëzore.
Deri sa mbarë bota e civilizuar kujtoi përvjetorin e gjenocidit serb në Srebrenicë, shtyllat e “Open Ballkanit” Edi Rama, Dinitar Kovaçevski dhe Ali Ahmeti heshtën këtë përvjetor.

Heshtja e tyre ishte shumë më e gërditshme se gafa e Dritan Abazoviqit i cili gjenocidin në Srebrenicë u munduan ta relativizojë në nivelin më të ulët të përgjegjësisë së serbëve si autorë të masakrës në Srebrenicë.
Heshtja e tyre sot, është qartë se ka në bazë hatrin ndaj Aleksandar Vuçiqit.
Heshtja e tyre sot tregon se ata nesër janë të gatshëm të heshtin edhe pervjetorin e masakrës së Reçakut dhe shumë masakrave tjera të kryera nga serbët në Kosovë.

Asnjëri prej tyre nuk u tregua në nivelin e kryeministrit kosovar Albin Kurti, për shembull, i cili u rreshtua përkrah liderëve evropianë e botërorë në dënimin e këtij gjonocidi, që veç Serbisë, deri tani nuk e njohin vetëm vende si Rusia, Bjellorusia, Kina, Kore e Veriut, Kuba,….
Rënia në këtë nivel tani edhe e Ramës, Kovaçevskit dhe Ahmetit, për mua është një dëshpërim i madh, por besoj se të njejten gjë e ndjejnë edhe shumë qytetarë tjerë në Maqedoninë e Veriut dhe në Shqipëri!

Continue Reading

Aktuale