Connect with us

Sport

Joshua tregon pse zgjodhi Robert Garcian si trajner, përmend edhe meçin e frikshëm me Usyk

Published

on

Anthony Joshua po afrohet gjithnjë e më shumë me revanshin ndaj Oleksandr Usyk dhe vëmendje për të është gjithnjë më e madhe.

Së fundmi, boksieri britanik, Anthony Joshua ka dhënë disa komente lidhur me përzgjedhjen e trajnerit.

AJ ka ndërruar trajner dhe tashmë po punon me Robert Garcia. Ky i fundit i pëlqen ish-kampionit, pasi është një “djalë i keq”.

“Teksas, Fresno, LA, kam parë shumë trajnerë në secilin vend para se të zgjidhja trajnerin e ri – dhe kishte edhe trajnerë që s’i kam parë – por ai ishte zgjedhja ime”, ka thënë Joshua.

“Robert Garcia është një trajner ‘djalë i keq”, shtoi britaniku. Si boksier është me rëndësi të qëndrosh në palestër gjatë gjithë vitit. Unë e njoh luftëtarin me të cilin po luftoj”, shtoi britaniku.

Tutje, AJ ka thënë se me situatën e re të krijuar me stafin e trajnerëve, situata pritet të jetë shumë më mirë sesa herën e fundit.

“Këndi është sikur pit-stop. Ke afërsisht 55 sekonda për t’u qetësuar, për të pirë ujë, dhe për instruksione të thjeshta. Kishte shumë zëra njëherazi dhe sigurisht kjo s’i bën mirë askujt, jo vetëm mua”, tha mes tjerash britaniku.

Joshua dhe Usyk do të përballen me njëri-tjetrin më 20 gusht të këtij viti, në Jeddah të Arabisë Saudite. Titujt e kampionit janë në lojë.

Continue Reading

Sport

Pique pranon ta reduktojë pagën për t’i ndihmuar Barcës

Published

on

By

Pique pranon ta reduktojë pagën për t’i ndihmuar Barcës

​Gerard Pique do të bëjë pjesën e tij për ta ndihmuar Barcelonën.

Një nga lojtarët më të vjetër në skuadrën e Barcelonës, Gerard Pique është i gatshëm të pranojë një reduktim në pagë.

‘Catalunya Radio’ bën të ditur se Pique edhe formalisht ka njoftuar Barcelonën se është gati ta shfuqizojë kontratën e re dhe ta firmosi një me pagë më të ulët.

Barca ka nevojë të reduktojë pagat e klubit, në mënyrë që t’i regjistrojë lojtarët e rinj.

Një nga opsionet që mund të shfrytëzohen mund të jetë edhe leva e katërt

Continue Reading

Sport

​Messi mund të rikthehet në Barcelonë

Published

on

By

​Messi mund të rikthehet në Barcelonë

Ylli i PSG-së dhe autori i dyfishtë i golave në ndeshjen e fundit, Lionel Messi mund të largohet nga parisienët.

Përkatësisht, siç shkruan Forbes, Barcelona dhe Messi kanë rinisur negociatat për rikthimin e argjentinasit të madh në radhët e klubit katalanas në vitin 2023.

Sipas mediave të huaja, presidenti i Barcelonës, Joan Laporta tashmë ka kontaktuar me babanë dhe agjentin e Messi-t.

Kontrata e Messi-t me PSG-në skadon më 30 qershor të vitit të ardhshëm, ndonëse ekziston mundësia për ta zgjatur edhe për 12 muaj të tjerë.

Forbes shkruan gjithashtu se shpresat për kalimin e mundshëm të Messit tek Inter Miami amerikan janë shuar.

Nëse ai nuk e zgjat kontratën me PSG-në vitin e ardhshëm, Messi mund të nënshkruajë për Barcelonën si lojtar i lirë në moshën 36-vjeçare.

Pasi Laporta deklaroi se ka një detyrim ndaj shtatë herë fituesit të Topit të Artë, zërat për rikthimin e Messi-t në Camp Nou u bënë edhe më të forta.

Continue Reading

Sport

“Ballistët” kërkojn dorëheqjen e kryetarit të Shkëndijës, Besnik Ibrahimi

Published

on

Tifo grupi “Ballistët” përmes një postimi në faqen e tyre zyrtare kërkojnë dorëheqjen e kryetarit të klubit KF Shkëndija të Tetovës, Besnik Ibrahimi.

Postimi i plotë:

“Ishte lutja dhe djersa jonë në vitin 2013 që Ekologu të jetë pranë Shkëndijës dhe Ballistëve!

A e meritojnë tani Ballistët këtë injorrancë dhe përbuzje nga Kryetari aktual Besnik Ibraimi, i cili me meritën tonë e gëzon atë post ?!

Ne kemi vetëm një vendim:

Të largohet sa më shpejt prej aty dhe të jep dorëheqje sa më parë nga klubi i zemrës !!!

Përndryshe do të vazhdojmë me sjellje radikale dhe aktivitete të vazhdueshme deri në aritjen e qëllimit!

Më konkretisht do ti shpalosim të gjitha pisllëqet të cilat i ka bërë në Shkëndijë gjatë periudhës si Kryetar i klubit!!!

Ne Ballistët, jo ti “Besniku i famshëm pasanik” !!!, theksojn nga tifo grupu Ballistët Tetovë 1992.

Continue Reading

Aktuale