Connect with us

Sport

Neymar nuk dëshiron të largohet nga PSG

Published

on

Braziliani është në qendër të spekulimeve në këtë verë, por ai pritet që mos të largohet nga kampionët francez

Neymar mbetet i përkushtuar për ta fituar Ligën e Kampionëve me Paris Saint-Germainin dhe nuk do të largohet nga skuadra e Ligue 1 gjersa ta arrin këtë qëllim, ka thënë ish agjenti i yllit brazilian, Wagner Ribeiro.

Goal ka mësuar se shpenzuesit e mëdhenj francez, të cilët e bën jugamerikanin sulmuesin më të shtrenjtë në planet duke e blerë atë nga Barcelona për 222 milionë euro më 2017, janë gati për të dëgjuar ofertat këtë verë për superyllin global.

Megjithatë, ata kanë kontratë të lidhur me Neymar deri më 2025 dhe 30 vjeçari enigmatik dëshiron që të qendrojë derisa ta sjell titullin emblematik e historik në Parkun e Princave.

A do të largohet nga PSG, Neymar?

Kur kjo pyetje i është bërë Wagner Ribeiro nga Goal, një njeri që tani është më shumë i involvuar në marketing se sa në përfaqësim të lojtarëve, ai tha: Neymar ka një ëndërr: të jetë kampion i Ligës së Kampionëve me PSG.

“Pavarësisht tërë thashethemeve për një largim të mundshëm, ai është shumë i motivuar dhe nuk do të ndalet deri ta arrin këtë”.

I pyetur a i pçëlqen atij projekti i PSG-së, Ribeiro shtoi: Natyrisht. Çdo vit që kalon Nasser Al-Khelaifi e përmirëson skuadrën në çdo mënyrë.

“Ata sapo kanë përfunduar qendrën stërvitore e cila është njëra prej më të mirave. Tani ai dëshiron që të këtë në përbërje tërë lojtarët më të mirë francez që ekzistojnë”.

Continue Reading

Sport

Marotta e konfirmon, ja kur do të zbarkojë Lukaku në Milano

Published

on

Tanimë është e ditur që sulmuesi i Chelseat, Romelu Lukaku, nuk do të jetë pjesë e “Bluve” për sezonin e ardhshëm 2022/23.

Pas vetëm një viti qëndrim në Premier Ligë, Lukaku ka siguruar rikthimin e tij tek Interi në një transferim në formë huazimi.

Këtë gjë tani e ka konfirmuar, shefi i Interit, Giueseppe Marotta, i cili tregoi që Lukaku mund të mbërrij sot në Milano.

“Ai mbërrin sonte ndoshta”, tha Marotta.

Testet mjekësore do të përfundohen në mëngjesin e të mërkurë, dhe më pastaj marrëveshja e huazimit me Chelsean deri në qershorin e vitit 2023 do të bëhet zyrtare.

Po ashtu, në marrëveshje nuk është përfshirë opsioni për të drejtë ose obligim blerjeje.

Continue Reading

Sport

Shqipëria fiton medaljen e parë në Lojërat Mesdhetare

Published

on

Shqipëria fiton medaljen e parë në Lojërat Mesdhetare.

Zelimkhan Abakarov, sportisti me origjinë nga Çeçenia ka siguruar medaljen e parë për Shqipërinë në Lojërat Mesdhetare që po zhvillohet në Algjeri.

Në sportin e mundjes, Abakarov tregoi një formë të shkëlqyer në sfidat e sotme, teksa fillimisht mposhti në çerekfinale turkun Munir Recep me rezultatin 8-4, ndërsa më pas në gjysmëfinale shkatërroi serbin Stevan Micic me rezultatin 9-0.

Tashmë Abakarov ka siguruar minimalisht medaljen e argjendtë, por ai do të luftojë për të artën, teksa nesër në orën 19:30 do të përballet në finale me egjiptianin Yehia Hafez.

Continue Reading

Sport

Shembet stadiumi, katër tifozë humbasin jetën dhe mbi 300 të plagosur (Video)

Published

on

Një tragjedi ka ndodhur në Kolumbi. Në stadiumin “El Espinal” të Tolimas shumë persona ishin mbledhur për të ndjekur përleshjet me demat.

Një pjesë e stadiumit u shemb, tifozët u përfshinë nga paniku dhe nxituan të zbrisnin në fushë. Bilanci? Katër të vdekur dhe shumë të plagosur, rreth 322, 30 nga të cilët në gjendje të rëndë.

Videoja e postuar nga presidenti i sapozgjedhur i Kolumbisë, Gustavo Petro, tregon një tribunë plot me spektatorë që shembet, ndërsa njerëzit vrapojnë të tmerruar.

Continue Reading

Aktuale