Connect with us

Sport

​Ancelotti jep dritën jeshile, pritet transferimi i madh i Real Madridit

Published

on

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti thuhet se ka miratuar idenë që klubi të nis punën për nënshkrimin e Raheem Sterling, me “Los Blancos” që planifikojnë të bëjnë një përpjekje për të sjellë sulmuesin e Manchester City në “Santiago Bernabeu”.

27-vjeçari ishte sërish një lojtar i rëndësishëm për “Qytetarët” gjatë sezonit 2021-22, duke bërë 47 paraqitje në të gjitha garat, duke kontribuar me 17 gola dhe nëntë asistime në këtë proces, përcjellë KosovaPress.

Kontrata e Sterlingut në “Etihad Stadium” do të skadojë qershorin e ardhshëm, megjithatë, së fundmi ka pasur spekulime rreth të ardhmes së tij në Mançester.

Chelsea dyshohet se tashmë ka dështuar me një ofertë prej 30 milionë euro plus shtesa për reprezentuesin anglez, me Man Cityn që mendohet se dëshiron më shumë se 55 milionë euro për sulmuesin këtë verë.

Barcelona dhe Milani janë dy skuadrat tjera që kanë interesim për lojtarin, ndërsa raportet e fundit kanë lidhur Real Madridin me ish-yllin e Queens Park Rangers.

Continue Reading

Sport

Marotta e konfirmon, ja kur do të zbarkojë Lukaku në Milano

Published

on

Tanimë është e ditur që sulmuesi i Chelseat, Romelu Lukaku, nuk do të jetë pjesë e “Bluve” për sezonin e ardhshëm 2022/23.

Pas vetëm një viti qëndrim në Premier Ligë, Lukaku ka siguruar rikthimin e tij tek Interi në një transferim në formë huazimi.

Këtë gjë tani e ka konfirmuar, shefi i Interit, Giueseppe Marotta, i cili tregoi që Lukaku mund të mbërrij sot në Milano.

“Ai mbërrin sonte ndoshta”, tha Marotta.

Testet mjekësore do të përfundohen në mëngjesin e të mërkurë, dhe më pastaj marrëveshja e huazimit me Chelsean deri në qershorin e vitit 2023 do të bëhet zyrtare.

Po ashtu, në marrëveshje nuk është përfshirë opsioni për të drejtë ose obligim blerjeje.

Continue Reading

Sport

Shqipëria fiton medaljen e parë në Lojërat Mesdhetare

Published

on

Shqipëria fiton medaljen e parë në Lojërat Mesdhetare.

Zelimkhan Abakarov, sportisti me origjinë nga Çeçenia ka siguruar medaljen e parë për Shqipërinë në Lojërat Mesdhetare që po zhvillohet në Algjeri.

Në sportin e mundjes, Abakarov tregoi një formë të shkëlqyer në sfidat e sotme, teksa fillimisht mposhti në çerekfinale turkun Munir Recep me rezultatin 8-4, ndërsa më pas në gjysmëfinale shkatërroi serbin Stevan Micic me rezultatin 9-0.

Tashmë Abakarov ka siguruar minimalisht medaljen e argjendtë, por ai do të luftojë për të artën, teksa nesër në orën 19:30 do të përballet në finale me egjiptianin Yehia Hafez.

Continue Reading

Sport

Shembet stadiumi, katër tifozë humbasin jetën dhe mbi 300 të plagosur (Video)

Published

on

Një tragjedi ka ndodhur në Kolumbi. Në stadiumin “El Espinal” të Tolimas shumë persona ishin mbledhur për të ndjekur përleshjet me demat.

Një pjesë e stadiumit u shemb, tifozët u përfshinë nga paniku dhe nxituan të zbrisnin në fushë. Bilanci? Katër të vdekur dhe shumë të plagosur, rreth 322, 30 nga të cilët në gjendje të rëndë.

Videoja e postuar nga presidenti i sapozgjedhur i Kolumbisë, Gustavo Petro, tregon një tribunë plot me spektatorë që shembet, ndërsa njerëzit vrapojnë të tmerruar.

Continue Reading

Aktuale