Connect with us

Sport

Messi flet për sukseset dhe dështimet e sezonit të tij të parë te PSG-ja

Published

on

Lionel Messi ka folur për sezonin e tij të parë në Paris Saint-Germain dhe është shprehur optimist për të ardhmen.

Kapiteni i Argjentinës, i cili shënoi gjashtë gola dhe asistoi 14 të tjerë në 26 paraqitje në ligë për të ndihmuar PSG-në të fitonte titullin e ligës, shkroi në një postim në Instagram: “Sezoni ka mbaruar dhe doja të falënderoja shokët e skuadrës për mënyrën se si më trajtuan”.

“Ishte një vit ndryshe për shkak të gjithçkaje që ndodhi, por në fund të gjithë kësaj, ne arritëm një titull të ligës që unë isha shumë i emocionuar për ta fituar për shkak të asaj që do të thotë të fitosh trofeun e parë, këtu në Paris”.

“Na ka mbetur shija e hidhur e humbjes në Ligën e Kampionëve në një barazim në të cilin ishim më mirë dhe, në të njëjtën kohë, dua të mbetem me gëzimin e shtimit të një titulli tjetër që ishte gjithashtu një nga objektivat”.

“Me siguri gjëra të mira do të vijnë në 2022, do të jetë një vit i rëndësishëm dhe ne do të luftojmë për të konkurruar me ambicie për gjithçka”. /Albanianpost.com

Continue Reading

Sport

Marotta e konfirmon, ja kur do të zbarkojë Lukaku në Milano

Published

on

Tanimë është e ditur që sulmuesi i Chelseat, Romelu Lukaku, nuk do të jetë pjesë e “Bluve” për sezonin e ardhshëm 2022/23.

Pas vetëm një viti qëndrim në Premier Ligë, Lukaku ka siguruar rikthimin e tij tek Interi në një transferim në formë huazimi.

Këtë gjë tani e ka konfirmuar, shefi i Interit, Giueseppe Marotta, i cili tregoi që Lukaku mund të mbërrij sot në Milano.

“Ai mbërrin sonte ndoshta”, tha Marotta.

Testet mjekësore do të përfundohen në mëngjesin e të mërkurë, dhe më pastaj marrëveshja e huazimit me Chelsean deri në qershorin e vitit 2023 do të bëhet zyrtare.

Po ashtu, në marrëveshje nuk është përfshirë opsioni për të drejtë ose obligim blerjeje.

Continue Reading

Sport

Shqipëria fiton medaljen e parë në Lojërat Mesdhetare

Published

on

Shqipëria fiton medaljen e parë në Lojërat Mesdhetare.

Zelimkhan Abakarov, sportisti me origjinë nga Çeçenia ka siguruar medaljen e parë për Shqipërinë në Lojërat Mesdhetare që po zhvillohet në Algjeri.

Në sportin e mundjes, Abakarov tregoi një formë të shkëlqyer në sfidat e sotme, teksa fillimisht mposhti në çerekfinale turkun Munir Recep me rezultatin 8-4, ndërsa më pas në gjysmëfinale shkatërroi serbin Stevan Micic me rezultatin 9-0.

Tashmë Abakarov ka siguruar minimalisht medaljen e argjendtë, por ai do të luftojë për të artën, teksa nesër në orën 19:30 do të përballet në finale me egjiptianin Yehia Hafez.

Continue Reading

Sport

Shembet stadiumi, katër tifozë humbasin jetën dhe mbi 300 të plagosur (Video)

Published

on

Një tragjedi ka ndodhur në Kolumbi. Në stadiumin “El Espinal” të Tolimas shumë persona ishin mbledhur për të ndjekur përleshjet me demat.

Një pjesë e stadiumit u shemb, tifozët u përfshinë nga paniku dhe nxituan të zbrisnin në fushë. Bilanci? Katër të vdekur dhe shumë të plagosur, rreth 322, 30 nga të cilët në gjendje të rëndë.

Videoja e postuar nga presidenti i sapozgjedhur i Kolumbisë, Gustavo Petro, tregon një tribunë plot me spektatorë që shembet, ndërsa njerëzit vrapojnë të tmerruar.

Continue Reading

Aktuale