Connect with us

Lajme

NP “Ujësjellës dhe Kanalizime” në Strugë paguan mbi 3000 euro qira në muaj!

Published

on

Ndërmarrja Publike Ujësjellës dhe Kanalizime Strugë paguan 3170 euro në muaj qira mujore për lokalet ku janë vendosur, shkruan Alsat.

Në seancën e sotme të Këshillit, disa nga këshilltarët opozitarë kërkuan përgjegjësi për këtë, duke thënë se qiraja reale mujore në objektin e banimit është rreth 200-300 euro.

“Ose 28 mijë euro për nëntë muaj. Nëse komuna të paktën kishte pak sens për sipërmarrësi, atëherë vetëm nga qiratë që janë në objektin Fati, do të mundnin për mandat katër vjeçarë të ndërtojnë një objekt ku do vendoseshin një pjesë e mirë e këtyre ndërmarrjeve publike”, ka thënë Nikolla Kukunesh-këshilltar nga VMRO DPMNE.

Përgjegjësit në NP Ujësjellësi thonë se bëhet fjalë për hapësira me qira prej 468 metrash katrorë.

“Bëhet fjalë për një pronarë nga Shqipëria, pronar i gjithë objektit. Gjysma është e një qytetari nga Struga, që nuk do doja ta përmend. Nëse doni pas seancës të vini dhe të shihni. Sa i takon qirasë, bëhet fjalë për marrëveshje që e kam trashëguar. Nuk do të thotë se nuk dua, dhe se nuk bëj përpjekje për ta ndryshuar këtë”, u shpreh Dashmir Nasufi, Drejtor i NP Ujësjellës Kanalizime-Strugë.

Ndryshe, qira të larta paguan edhe Ndërmarrja Publike e Parkingjeve “Eko Struga”. Kohët e fundit opozita akuzoi se për hapësirë prej 65 metrash katrorë paguhen 2000 euro qira në muaj. Bëhet fjalë për të njëjtin objekt ku ndodhet edhe “Ujësjellësi”./ Alsat.mk/

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale