Connect with us

Lajme

Ministria e Mbrojtjes nxjerë në shitje qenë të trajnuar të Armatës, çmimi fillestar 60 euro

Published

on

Ministria e Mbrojtjes ka nxjerë në shitje 11 qenë të trajnuar të Armatës. Çmimi më i lirë fillon nga 3690 denarë deri më 12,300 denarë, ndërsa qeni do t’i shitet atij që do të ofrojë më së shumti të holla .

Sipas shpalljes, pjesa më e madhe e qenëve janë të vjetër vetëm 6 muaj ndërsa 2 janë nga 1 vjet e gjysmë. Të gjitha janë femra. 8 prej tyre janë të llojit Sheppard gjerman ndërsa 3 janë Sheppard belgian, informon Zhurnal.

Qentë ndodhen në Qendrën për Trajnim të qenëve në kazermën “Gjorçe Petrov” dhe mund të shihen më 2 shkurt nga ora 12 deri në ora 13. Auksioni mbahet të premten më 11 shkurt me fillim në ora 11.

Këta qenë në armatë dhe polici kanë status të të punësuarve njëlloj sikurse të ishin policë apo ushtarë. Sipas Ministrisë, qentë që janë në shitje janë tepricë që nuk i nevojiten Armatës, respektivisht shumimi i qenëve nuk ka mundur të kontrollohet vitin e fundit.

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale