Connect with us

Argëtim

Zonja me mjekërr thotë se burrat i duan qimet në fytyrën e saj

Published

on

Pjesa më e madhe e femrave i heqin qimet e padëshiruara të fytyrës, duke qenë të bindura se shkelin standardet konvencionale të bukurisë.

Por një përdoruese e TikTok është duke promovuar mjekrën e saj natyrale plot lesh, duke arritur të mbledhë mijëra fansa që madje paguajnë për të.@PeekabooPumpkin krenohet me më shumë se 50,000 ndjekës në faqen e mediave sociale OnlyFans.

Ajo pretendon se burrat janë aq të dashuruar me mustaqet e mjekrës së saj saqë ajo vazhdimisht po pyetet për takime.Ndikuesja me lesh në fytyrë, për 12 dollarë në muaj, ushqen fansat me foto dhe video të yllit duke e përkëdhelur mjekrën e saj sikur të ishte një magjistare e mençur dhe e vjetër.

36-vjeçarja, e cila nuk e ka zbuluar emrin e saj të vërtetë, nuk ka qenë gjithmonë aq e sigurt në trup, duke u thënë ndjekësve të saj në TikTok se u desh “shumë punë e madhe” për të mësuar të donte leshtë e saj.

@PeekabooPumpkin thotë se ajo vuan nga PCOS [sindroma e vezores policistike], e cila mund të bëjë që disa gra të përjetojnë rritje jonormale të qimeve të trupit dhe fytyrës, për shkak të niveleve të larta të testosteronit.

Shumë ndjekës meshkuj me sa duket janë ndezur nga mjekra e saj.“A jeni beqare? Unë kurrë nuk kam dalë me një grua me mjekër, por do të doja të takohesha me ty”, pyeti një burrë në TikTok. @PeekabooPumpkin u përgjigj, duke zbuluar se ajo është jashtë tregut pasi është e martuar.

Ndërkohë, ylli i rrjeteve sociale thotë se mjekra nuk ka qenë kurrë problem me punëdhënësin e saj, sepse ajo punon në një mjedis “korporativ jashtëzakonisht profesional” .

“Njerëzit janë gjithmonë të respektueshëm, edhe kur shkova për intervistat e mia disa vite më parë, askush nuk i përmendi leshtë e fytyrës sime dhe respekti nuk ka qenë kurrë një problem,” tha ajo.

Sidoqoftë, jo të gjithë përdoruesit e TikTok janë kaq të sjellshëm.“Si mund të jetë tërheqëse kjo femër?”, pyeti troç një ndjekës.“Ky është përkufizimi i asaj që ‘Kam nevojë për vëmendje nga njerëzit’”, komentoi një tjetër.
Por @PeekabooPumpkin nuk është e dekurajuar, duke vazhduar të ngarkojë klipe dhe të fitojë para në OnlyFans nga ndjekësit që paguajnë për të tilla gjëra.

Continue Reading

Argëtim

Piktura e Marilyn Monroe thyen rekord në ankand

Published

on

By

Piktura e Marilyn Monroe thyen rekord në ankand

Një pikturë tepër e famshme e ikonës së kinematografisë, Marilyn Monroe, e realizuar nga piktori Andy Warhol, u shit në ankand për 195 milionë dollarë, duke u bërë kështu piktura më e shtrenjtë e shekullit XX e shitur ndonjëherë.

Piktura në fjalë u realizua në vitin 1964 nga Warhol, i cili përdori një fotografi po aq të famshme të aktores si frymëzim. Vlera marramendëse është gjithashtu shuma më e madhe e paguar ndonjëherë për një vepër arti amerikane.

Shtëpia e ankandeve “Chrstie” në Nju-Jork, kishte parashikuar se piktura do të shitej për rreth 200 milionë dollarë. Çmimi përfundimtar arriti në 170 milionë dollarë, por duke shtuar tarifat dhe taksat, vlera totale arrin në 195 milionë.

Piktura amerikane më e shitur deri dje ishte realizuar nga miku dhe rivali i Warhol, Jean-Michael Basquiat, një kafkë e krijuar në vitin 1982, e shitur për 110,5 milionë dollarë.

Ndërsa piktura e shekulli XX më e shitur para veprës së Warhol, ishte “Les Femmes d’Alger” nga Pablo Picaso, e realizuar në vitin 1955, e shitur për 179,4 milionë dollarë bashkë me taksat dhe tarifat.

Continue Reading

Argëtim

Ndërpritet gjyqi për vrasje pasi majmuni ka vjedhur prova në Indi

Published

on

Një gjyq për vrasje në Indi u desh të ndalohej kësaj jave në rrethana të çuditshme pasi një majmun vodhi disa pjesë kryesore të provave përpara se çështja të arrinte në gjykatë.

Sipas Times of India, majmuni ishte në gjendje të rrëmbejë një pako provash që përmbante 15 prova – duke përfshirë një thikë, arma e dyshuar e vrasjes.

Gjatë një seance paraprake, policia e Jaipurit iu desh të pranonte në gjykatë se që nga vrasja në vitin 2016, një majmun rrëmbeu provat ndërsa ato po transportoheshin.

Rrëfimi i tyre erdhi me shkrim në gjykatë pasi ata ishin urdhëruar të paraqisnin provat që do të përdoreshin në këtë rast.

Për më tepër, policia tha se polici i cili ishte përgjegjës për mbrojtjen e provave ndërsa ato po zhvendoseshin për mbajtje të sigurt në fshatin Malkhana u pezullua dhe më pas ndërroi jetë.

Rasti në fjalë përfshin vrasjen e Shashikant Sharma, trupi i të cilit u zbulua pranë stacionit të policisë Chandwaji në Jaipur, Rajasthan.

Familja e tij e kishte raportuar të zhdukur tre ditë para se të gjendej trupi i tij. Pasi u gjet, ata protestuan duke bllokuar një rrugë kryesore në qark.

Nën presionin e komunitetit, policia arrestoi dy burra pesë ditë më vonë – Rahul dhe Mohanlal Kandera – të dy nga Chandwaji. Ata u akuzuan për vrasje.

Provat kryesore në këtë rast, duke përfshirë një thikë që besohet se është përdorur nga të dyshuarit për të vrarë Sharma, u mblodhën dhe u vendosën në një pako provash, gati për t’u përdorur në gjykatë kur çështja të shkonte në gjyq.

Megjithatë, sipas NDTV të Indisë, provat po mbaheshin përkohësisht nën një pemë nga polici për shkak të mungesës së hapësirës në objektin e auditimit në Malkhana.

Pikërisht atëherë, tha policia në përgjigjen e saj me shkrim në gjykatë, majmuni rrëmbeu 15 provat dhe iku.

Prokurori publik thuhet se ka reaguar me zemërim ndaj paaftësisë së policisë, duke sugjeruar se arsyetimi i tyre është i pazakontë. Gjykata shprehu gjithashtu zhgënjimin e saj.

Një letër i është dërguar super-mbikëqyrësit të Policisë Rurale të Jaipurit duke i kërkuar të sqarojë ngjarjet dhe se si një majmun ishte në gjendje të vidhte provat.

Continue Reading

Argëtim

Sa kohë ju duhet për të gjetur fjalën ‘SPOT’?

Published

on

By

Sa kohë ju duhet për të gjetur fjalën ‘SPOT’?

Përveçse është një burim argëtimi, zgjidhja e enigmave dhe gjëegjëzave ka një sërë përfitimesh.

Zgjidhja e enigmave dhe lojërave të trurit forcon lidhjen midis qelizave të trurit, gjë që ndihmon në përmirësimin e kujtesës.

Madje lojërat logjike trajnojnë trurin tuaj për të parë qasje të ndryshme ndaj problemeve.

Dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishme, enigmat vizuale ndihmojnë në “stërvitjen e muskujve të syve”.

Andaj sot kemi një detyrë të veçantë për ju. A mund ta gjeni fjalën “SPOT” midis disa dhjetëra fjalëve “STOP”? /Telegrafi/

Continue Reading

Aktuale