Connect with us

Shkupi

Ulet çmimi i parkimit në Shkup

Published

on

Bordi udhëheqës i Ndërmarrjes Publik “Parkingjet e qytetit” – Shkup sot kanë sjell vendim për ulen e çmimit për parkim në Shkup nga 1 marsi 2022.

Me këtë vendim, siç njoftoi Qyteti i Shkupit parashihet ulje e çmimit të shërbimeve të NP “Parkingjet e qytetit” dhe atë në zonën A0 nga 100 në 75 denarë për një orë, në zonën A nga 50 deri 40 denarë, në zonën B nga 40 në 30 denarë, kurse në zonat C dhe D nga 30 në 25 denarë për orë, transmeton TV21

Continue Reading

Shkupi

Nesër do të bëhet dezinsektimi i hapësirave të Shkupit

Published

on

Qyteti i Shkupit ka njoftuar qytetarët se nesër në orët e hershme të mëngjesit do të bëhet dezisenktimi i hapësirave të Shkupit, për çka ka alarmuar edhe qytetarët që merren me bletari, transmeton Portalb.mk.

“Njoftojmë qytetarët se me datë 29.04.2021 do të fillojë dezinsektimi me aeroplan në territorin e qytetit të Shkupit kundër larvave të mushkonjave”, deklarojnë nga Qyteti i Shkupit.

Kjo është faza e parë e dezinsketimi, ndërsa në rast të kushteve jo të favorshme atmosferike, një proces i tillë mund të anulohet për nesër.

Continue Reading

Shkupi

Regjim i posaçëm i komunikacionit në Shkup me 27 dhe 28 prill

Published

on

Ministria e Brendshme njofton qytetarët se në datat 27 dhe 28.04.2022 (e mërkurë dhe e enjte), për shkak të vizitës zyrtare të vendit tonë nga ana e Presidentit të Asamblesë së Madhe Kombëtare të Republikës së Turqisë, N.E. Mustafa Shenton do të marrë masa për regjim të veçantë të komunikacionit në rrugët qendrore të qytetit të Shkupit.

Për këto arsye, SPB Shkup apelon tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik që t’u binden urdhrave të dhëna nga punonjësit e uniformuar policor./KlanMacedonia/

Continue Reading

Shkupi

Ndërron jetë në moshë të re Furkan Ameti nga Sfillara e Epërme-Saraj

Published

on

Ka ndërruar jetë i riu nga fshati Sfillare e Epërme, Furkan Ameti.

Faqja e fshatit ka informuar për vdekjen e të riut, poashtu edhe familja e shokët ku kanë shprehur dhimbje për humbjen e Furkanit.

Ja postimi i plotë:

Të Allahut jemi, dhe tek Ai do të kthehemi😥😥😥
Ju informojmë se sot, në këtë ditë të Ramazanit, Allahu na sprovoj me vdekjen e vllaut tonë, FURKAN AMETI.
Allahu për hir të këtyre 10 ditëve të fundit e pranoftë në Rahmetin e Tij.
Varrimi bëhet SOT, me namazin e ikindisë, SFILLARE E EPËRME

Continue Reading

Aktuale