Connect with us

Lajme

Aksidentohet automjeti që transportonte nëntë emigrantë në rrugën Vallandovë – Strumicë, shoferi ikë

Published

on

Strumicë, 28 janar 2022 (MIA) – Një automjet “Audi” me targa të Shkupit, e cila transportonte nëntë mërgimtarë, sot në mëngjes ka dalë nga rruga në rrugën Valandovë-Strumicë. Sipas dëshmitarëve okularë, makina është nxjerrë nga karrotrec dhe me ndihmën e zjarrfikësve.

Ngjarja u konfirmua nga SPB Strumicë, ku saktësuan se sot në ora 06:05 në Stacionin Policor Valandovë është raportuar se në rrugën rajonale R 1401, Valandovë-Strumicë, automjeti i pasagjerëve “Audi” me targa të Shkupit, doli nga rruga dhe transportonte nëntë emigrantë nga Siria.

“Njëri nga mërgimtarët ka pësuar lëndime trupore, të konstatuara në Qendrën Mjekësore Gjevgjeli, ndërsa në vendin e ngjarjes e ka kontrolluar ekipi i Stacionit Policor – Valandovë. Emigrantët janë transferuar në Qendrën pranuese “Vinojug” Gjevgjeli, ndërsa Sektori për Punë të Brendshme Strumicë po ndërmerr masa për gjetjen e drejtuesit të veturës, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes”, tha zëdhënësja e SPB Strumicë, Aleksandra Trajanova.

Për shkak të kryerjes së inspektimit në vend të aksidentit dhe tërheqjes së veturës, komunikacioni në këtë drejtim rrugor është ndërprerë për rreth tridhjetë minuta.

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale