Connect with us

Spektakël dhe Yje

Gruaja i dhuron veshkën të dashurit i cili më pas e tradhtoi dhe e la

Published

on

Gruaja i dhuron veshkën të dashurit i cili më pas e tradhtoi dhe e la

Një grua që i dhuroi veshkën të dashurit të saj pretendon se ai e tradhtoi dhe e la disa muaj pas operacionit.

Colleen Le, 30 vjeçare, tha se ajo i ofroi të dashurit të saj të atëhershëm një nga veshkat e saj sepse ai po luftonte për të jetuar me sëmundjen kronike të veshkave si adoleshent.

Në moshën vetëm 17-vjeçare, burri i paidentifikuar duhej të bënte trajtim me dializë dhe i tha asaj se veshka e tij funksiononte në më pak se pesë përqind.

Colleen, nga Shtetet e Bashkuara, thotë se ajo mori vendimin për të dhuruar pasi një test tregoi se çifti i ri ishte në përputhje dhe të dy u shëruan plotësisht pas procedurës së suksesshme. Por vetëm dhjetë muaj më vonë, ajo pretendon se ai i anuloi gjërat pasi ishte jobesnik ndaj saj dhe e akuzoi atë se vazhdoi me transplantin “për t’u dukur mirë”.

Colleen është bërë virale në TikTok ku flet për akuzat e saj brutale nën emrin @colleeeniie dhe ka fituar më shumë se dy milionë pëlqime.

Në një video, ajo tha: “Vendosa të testohesha për të parë nëse po përputheshim, sepse nuk doja ta shikoja atë duke vdekur. Isha shumë nervoze”.

Në një klip të mëvonshëm, Colleen shpjegoi se marrëdhënia e çiftit ndryshoi me të dashurin e saj duke pretenduar se ai do të shkonte në një festë beqarie në Vegas me grupin e tij të kishës shtatë muaj pas operacionit.

Studentja tha se nuk shqetësohej për pushimin e fundjavës, sepse ai ishte një i krishterë i përkushtuar dhe se ajo vendosi të fokusohej në studimet për provimet e saj. Por ajo thotë se u trondit kur ai mbërriti në shtëpi dhe pranoi se e kishte tradhtuar gjatë udhëtimit.

Tre muaj më vonë, ai i dha fund lidhjes dhe i tha: “Nëse jemi të destinuar për njëri-tjetrin, Zoti do të na bashkojë përsëri”.

Colleen tha se ai e bllokoi në të gjitha rrjetet sociale.

Shumë nga ndjekësit e saj e përgëzuan studenten për shpëtimin e jetës së ish të dashurit të saj dhe thanë se ai nuk e meritonte atë, shkruan Mirror, transmeton Klankosova.tv.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Aktori i parë që do të xhirojë një film në hapësirë, Tom Cruise hyn në histori!

Published

on

By

Aktori i parë që do të xhirojë një film në hapësirë, Tom Cruise hyn në histori!

Aktori i njohur Tom Cruise do të bashkëpunojë me regjisorin Doug Lyman për një projekt të ri në hapësirë.

60-vjeçari filloi përgatitjen e projektit pak para pandemisë. Sipas mediave amerikane, ai dhe regjisori kontaktuan me ‘Universal Filmed Entertainment Group’ (UFEG) për të paraqitur idenë e tyre për një raketë që do ta dërgonte aktorin në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Pjesa më e madhe e filmit do të xhirohet në Tokë dhe më pas personazhi duhet të ngjitet në hapësirë. Nëse kërkesa për filmin në hapësirë miratohet, Tom Cruise do të jetë aktori i parë në histori që xhiron një film në hapësirë.

Rikujtojmë se “Top Gun: Maverick” fitoi një sukses të jashtëzakonshëm. “Top Gun: Maverick”, vazhdim i filmit të vitit 1986, përsëri me Tom Cruise, pas shfaqjes së premierës në Kanë, mblodhi 124 milionë dollarë në fund të javës së Memorial Day, debutimi më i mirë i karrierës 40-vjeçare të aktorit. Filmi, me regji të Joseph Kosinski, bëri që të zbresë në vendin e dytë “Doctor Strange”, me Benedict Cumberbatch, i cili në fundjavën e katërt në kinema fitoi 16.4 milionë dollarë duke prekur një total prej 371 milionë dollarësh.

Në vendin e tretë debutimi i filmit të ri të animuar nga shekulli 20, “Bob’s Burgers The Film”, me 12.6 milionë dollarë. Ndërkaq, me më shumë se tre dekada i lidhur me Hollywoodin, Tom Cruise, është një nga aktorët me fitimet më të larta në botë. Falë pjesëmarrjes së tij në filma të tillë si “Top Gun”, “Jerry Maguire”, “Born on the Fourth of July”, “Interview with the Vampire”, “Mission Impossible” dhe “Thomas Cruise Mapother IV” është një nga aktorët më të njohur sot.

Megjithëse lindi në Syracuse, New York, familja e tij emigroi në Kanada dhe ndërsa studionte në shkollën publike “Robert Hopkins”, Tom u interesua për aktrim. Cruise është një nga aktorët më të paguar në industri me një vlerë neto të vlerësuar prej 600,000,000 dollarë.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Rina nuk e lë askënd indiferent me pozën nga shtrati

Published

on

By

Rina nuk e lë askënd indiferent me pozën nga shtrati

Rina Balaj ka qenë mjaft aktive në javët e fundit duke sjellë imazhe që nuk e lënë askënd indiferent.

Pozat me bikini nga pushimet kanë vënë në pah hiret e këngëtares duke marrë dhjetëra mijëra pëlqime nga fansat e saj të shumtë.

Ajo nuk ka rreshtuar së publikuar edhe të tjera fotografi këtë fundjavë për të ngacmuar sërish imagjinatën.

(Foto: Instagram/isyourgirlrina)

Gjatë të dielës, Rina ka pozuar nga shtrati e veshur me të brendshme me ngjyrë të kuqe.

“Karmin i kuq, petale trëndafili, zemërthyerje.. Unë isha Marilyn Monroe e tij”, është përshkrimi i kësaj fotografie.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Luana Vjollca blen shtëpi luksoze në Kosovë

Published

on

By

Luana Vjollca blen shtëpi luksoze në Kosovë

Këngëtarja dhe moderatorja e njohur, Luana Vjollca, është bërë me shtëpi në Kosovë.
Ajo është bërë pronare e një shtëpie në fshatin Makresh.

Lajmin e zbuloi vetë Luana, përmes një postimi në ‘Instagram’ ku u shpreh tejet e entuziazmuar për shtëpinë e re.

Luana shtëpinë e saj e zgjodhi në një zonë malore.

“U bëra me shtëpi në Kosovën time. Zgjodha ta kem në një zonë malore, me ajër të pastër, për të shijuar borën e malet e bukura të Kosovës sa herë që kam nevojë të shkëputem nga smogu i qytetit!”, shkroi ajo.

Continue Reading

Aktuale