Connect with us

Lajme

VMRO-DPMNE: LSDM fsheh se Zeçeviqi ishte pozitiv dhe përhapi infeksion në Ohër

Published

on

LSDM fsheh se Zeçeviqi ishte pozitiv dhe përhapi infeksion në Ohër!

LSDM duke mashtruar dhe gënjyer opinionin për kryetarin e Ohrit Kiril PeCakov, sekretari i përgjithshëm i tyre Mile Zeçeviq më 19-tin në Ohër në festën e Ujit të bekuar, pa mbrojtje, pa maskë përhapte koronë në mesin e qytetarëve të Ohrit.

Mile Zeçeviq edhe zyrtarisht është pozitiv në koronavirus nga 20 janari, që do të thotë se një ditë më parë ka përhapur koronë në mesin e qytetarëve të Ohrit.

I bëjmë thirrje drejtoreshës së qendrës që të dënojë publikisht veprimet e papërgjegjshme të Mile Zeçeviqit. Të largohet nga kthetrat partiake të LSDM-së dhe në vend si zëdhënëse e pushtetit, le të veprojë me ndërgjegje dhe të kërkojë kallëzim penal ndaj Zeçevicit.

LSDM duke sulmuar dhe trilluar rast kundër kryetarit Kiril Pecakov vetëm dëshmon se nuk janë në gjendje të ballafaqohen me koronën e cila mori mbi 8 mijë jetë.

Qendra për komunikime e VRMO-DPMNE-së

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale