Connect with us

Lajme

Aksidenti në Karposh, Prokuroria kërkon video incizimet nga vendngjarja

Published

on

Aksidenti në Karposh, Prokuroria kërkon video incizimet nga vendngjarja

Prokurori Publik nga Prokuroria Themelore Publike-Shkup mbrëmë ka kryer hetim në vendin e aksidentit në afërsi të Qendrës Tregtare “Siti Moll” në Shkup ku humbi jetën një 24 vjeçare, ndërsa mbet i lënduar dhe një person tjetër.

Sipas të dhënave, deri tek aksidenti ka ardhur kur makina “Citroen C4”, drejtuar nga një person i moshës 22 vjeçe ka goditur dy këmbësorë, një djalë dhe një vajzë të moshës 24 vjeçe, të cilët në momentin tragjik po kalonin rrugën. Nga plagët e marra vajza ka ndërruar jetë në vendngjarje, derisa këmbësori tjetër ka marr vetëm lëndime trupore dhe është dërguar në spital për kurim.

Me urdhër të Prokurorit Publik, vozitësi i makinës menjëherë pas aksidentit është privuar nga liria dhe ndaluar në stacionin policor. Prokurori Publik ka dhënë urdhër për obduksion të trupit të viktimës, ndërsa ka urdhëruar të kryhet edhe ekspertizë ndaj vozitësit, për tu vërtetuar nëse ai ka drejtuar makinën nën ndikim të alkoolit apo substancave tjera të palejuara.

Është dhënë urdhër për sigurimin e video incizimeve nga vendi ku ndodhi aksidenti. Po merren dhe masa të tjera për zbardhjen e plotë të rastit, pas çka do të merret vendim për veprime të mëtejme.

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale