Connect with us

Lajme

Mickoski: Pushteti ka frikë nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, nëse pengesë është qeveria teknike jemi të gatshëm për zgjedhje edhe pa të

Published

on

Mickoski: Pushteti ka frikë nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, nëse pengesë është qeveria teknike jemi të gatshëm për zgjedhje edhe pa të

Qeveria ka frikë dhe ik nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, edhe pse ato duhet të ndodhin sa më shpejtë të jetë e mundur, thotë kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve gjatë vizitës së sotme në Ohër, duke theksuar se kjo në mënyrë të pakulturuar refuzohet nga kjo shumicë parlamentare, gjegjësisht kjo qeveri e BDI-së e administruar nga Kovaçevski e mbështetur nga partnerët më të vogla të koalicionit të LSDM-së.

Mickoski potencoi se nëse qeveria ka frikë nga qeveria teknike dhe nëse ajo është pengesë, atëherë VMRO-DPMNE është e gatshme që të bëjë ndryshime në Kodin Zgjedhor që të mos ketë qeveri teknike dhe të mbajë ministrat aktualë, gjegjësisht le të mbetet kjo qeveri si është deri në momentin e zgjedhjeve të parakohshme zgjedhjet.

“Jemi të gatshëm të paraqesim ndryshime në Kodin Zgjedhor në të cilat nuk do të ketë qeveri teknike, gjegjësisht të mos ketë 100 ditë humbje të kohës së qytetarëve të Maqedonisë dhe do ta shfrytëzojmë afatin kushtetues prej 45 deri në 60 ditë, nëse është kështu. pengesë kështu që janë të frikësuar nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, le të mbetet ministri i Punëve të Brendshme, të mbetet ministri i ri i Punës dhe Politikës Sociale, nuk do të ketë deputetë në bujqësi, financa dhe administratë dhe shoqëri informative”, tha Mickoski.

Mickoski u ka dërguar mesazh edhe partnerëve më të vegjël që e ndihmojnë Kovaçevskin në këtë qeveri, nëse janë për një zonë zgjedhore, se VMRO-DPMNE është e gatshme të diskutojë edhe për atë çështje.

Qendra për komunikime e VMRO-DPMNE-së

Continue Reading

Lajme

Gostivari pushton mediat e Shqipërisë

Published

on

By

Dje, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës z.Erion Veliaj, ishte në Gostivar. Atij ju akordua titulli Qytetar Nderi i Gostivarit me motivacionin promovim dhe mbështetje e jashtëzakonshme për qytetin e Gostivarit.
Në fjalën e tij kryetari Komunës z.Arben Taravari tregoi miqësinë e veçantë që e lidh me kryebashkiakun tiranas, dhe shprehu mirënjohjen e tij për të gjithë projektet e mbështetura nga Veliaj në Gostivar.
Nga ana e tij Erion Veliaj tregoi se dashuria e dedikimi i tij për Gostivarin, ishte e natyrshme për të, sepse ky qytet në drejtimin e Taravarit është një histori suksesi dhe është e lehtë të afeksinohesh pas komunave të sukseshme.
Më poshtë ju sjellim vegëzat dhe video nga ngjarja e cila u trajtua nga mediat më të rëndesishme të Shqipërise, kjo padyshim është një mjeshtri e Taravarit për promovimin e Gostivarit në arenën rajonale.Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit: Krenar të kontribuoj për këtë qytet. Taravari: Tirana, qyteti më dinamik në Ballkan
Veliaj “Qytetar Nderi” i Gostivarit: “Krenar të kontribuoj për këtë qytet”; Taravari: “Tirana, qyteti më dinamik në ballkan” – Vizion Plus
Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit – Tv Klan

Continue Reading

Lajme

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit publik Vullnet Selimi zgjidh problemin e 163 të punësuarve pa kontrata

Published

on

By

163 punonjës shëndetësor në Shtëpitë e Shëndetit publik – Shkup që javën e kaluar protestuan në shenjë pa kënaqësie për faktin se kishin disa muaj që punonin pa kontrata pune tashmë çështja e tyre është zgjidhur.
Edhe pse ka vetëm pak ditë që është emëruar në krye të detyrës së drejtorit organizativ në Shtëpinë e Shëndetit publik- Shkup, drejtori Vullnet Selimi ka njoftuar se në koordinim me Ministrinë e Financave ka arritur të zgjidh çështjen e këtyre punonjësve.
“Pas pëlqimit të marrë nga Ministria e Financave gjatë javës së ardhshme do tu paguhen pagat për këto muaj si dhe do tu përgatisim kontratat për muajt vijues”, ka shkruar Selimi në rrjetin social Facebook.
https://www.facebook.com/1461036551/posts/pfbid064nfVH252tzRrKFk4qE13g3EuSFEis637cn3m7PemKZPsNkUbAUBSP4XosuDoHerl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale