Connect with us

Lajme

​Milloshovski: Qeveria pa legjitimitet dhe pa ambasador në SHBA

Published

on

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshovski ka akuzuar mandatarin Dimitar Kovaçevski se nuk ka legjitimitet për të qenë kryeministër dhe këtë do ta ketë të metë.

Ai akuzoi Kovaçevskin se në programin e qeverisë i vazhdon projektet prioritare të ish-kryeministrit Zoran Zaev.

“Në programin tuaj shihet kontinuitet të bizneseve të familjes së Zaevit, dëshmi për këtë është vendosja e prioritetit tek tregtia me marihuanë. Lidhur me politikën e jashtme, nuk është vetëm kryeministri Zaev ai që ka fituar datë të cilën ende nuk e kemi, por edhe Oliver Spasovski, Bujar Osmani dhe Nikolla Dimitrovski i cili tani nuk është më mik me Bujari Osmanin”, tha Milloshovski.

Ai gjithashtu akuzoi se katër herë kanë bërë fotografi dhe kanë festuar marrjen e datës, dhe është e vetmja qeveri e cila katër vjet nuk ka ambasador në Uashington.

“Deri më tani katër herë keni bërë fotografi dhe keni festuar marrjen e datës. Për mua Qeveria aktuale në të cilën ju ishit zv/ministër është e vetmja Qeveri e cila 4 vite nuk ka ambasador në Uashington”, shtoi Milloshovski.

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

By

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”
https://www.facebook.com/100090407993687/posts/pfbid02xoZZduZuc9zJiaQgjq8PEwo9vTXWxZRWygZ9sxQjnvtxdhpoAv1LdVhhExScJYeBl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Azir Aliu uron besimtarët për muajin e Ramazanit: Muaji kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri

Published

on

By

Ministri i Shoqërisë informatike dhe Administratës Azir Aliu ka uruar besimtarët për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Ai e ka quajtur muajin e shenjtë të Ramazanit, muajin kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Urimi i plotë:
“Fillon muaji i madhërishëm i Ramazanit dhe i shumëpritur nga gjithë bota Islame, kur ndjenjat tona vëllazërore thellohen dhe miqësitë ushqehen me dashuri.
Gjithë botës Islame i’a uroj muajin e shenjtë të Ramazanit!”
https://www.facebook.com/100090414292971/posts/pfbid0Xu9g8eLrRVyPZnzyvQAHdiNx5vK7ETVXxwEPoXqGiGGR3Aa7ihD17gxixJHWLj1Tl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Taravari: Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Taravari ka uruar agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara.
Urimi i plotë:
“Uroj që të gjithë të kemi agjërim të lehtë! Qoftë muaji i Ramazanit koha që secili nga ne të afrohet sa më shumë me Zotin, e kështu qoftë edhe në muajt e vitet në vazhdim!”
https://www.facebook.com/100044411046937/posts/pfbid0F7m5CGPbsAqdv9j3s1bmUGBjeGkhByFVhtkQHF4DCb3xXmPJdxLDyvJovvkPSdkFl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Aktuale