Connect with us

Spektakël dhe Yje

Pasi u përfol për lidhje me Borën, Atdheu i shpall ‘luftë’ Donaldit për Beatrixën ‘’Të fitojë më i miri’’

Published

on

Ka kohë që nuk është pjesë e ekranit dhe pjesëmarrja e tij në reality shoun ‘’Për’puthen’’ ka përfunduar por Atdheu vazhdon të qëndrojë në qendër të vëmendjes e të krijojë lajme.

Ka kohë që përflitet për një lidhje të mundshme me Bora Zemanin, e cila u mohua nga të dyja palët por ish-konkurrenti vazhdimisht publikon mesazhe indirekte lidhur me këtë temë.

E duket se nuk po mjaftohet me Borën, Atdheu përmendi edhe Beatrixën si të vajzën me të cilën do të flirtonte.

‘’Po a nuk do e kishe problem konkurrencën?’’, e ka pyetur moderatorja Estes Byluku, referuar Donaldit, me të cilën Trixa është në lidhje.

‘’Le të fitojë më i miri’’ është përgjigjur Atdheu duke i shpallur kështu ‘’luftë’’ publikisht Donaldit.

Nuk dihet se si do të pritet kjo deklaratë nga Donaldi pas daljes nga shtëpia, pasi djaloshi nga Gjakova u përfol disa herë si arsye për ndarjen mes tij dhe Borës.

Continue Reading

Argëtim

Publikohen pamjet – Incident i tillë nuk kishte ndodhur kurrë më parë në Përputhen

Published

on

By

Bledi dhe Mikela janë përfshirë në një debat të fortë të shtunën e kaluar gjatë Prime-t të Për’puthen. Ndërsa Mikela ishte ulur në karrige, ai ka goditur këtë të fundit, ndërsa ishte shumë i nxehur.

Kjo ka sjellë reagimin e vajzës e cila e ka quajtur jo burrë, ndërsa vajzat dhe djemtë e kanë mbajtur. Opinionistët e kanë konsideruar një veprim të ulët atë që bëri Bledi, duke qenë se ky është një program që promovon dashurinë.Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Shpërthen në emocione strugani i Për’Puthen (Video)

Published

on

By

Shpërthen në emocione strugani i Për’Puthen (Video)

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Capital T publikon “Përjetësisht”

Published

on

By

Capital T publikon “Përjetësisht”

Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, reperi i njohur i estradës solli të shtunën për fansat projektin e tij të ri muzikor.

“Përjetësisht” mban titullin kënga e tij e re, e cila është ripërpunim i këngës së famshme me të njëjtin titull, të kënduar nga Ritmi i Rrugës në vitet e pas-luftës.

Kënga është ri-orkestruar nga producenti Rzon, gjersa vargjet e tekstit i ka shkruar vet Capital T.

“Përjetësisht” është vizualizuar edhe me një klip, i cili tematikë ka dashurinë e fëmijëve ndaj nënës.

Xhirimet e klipit janë kryer në Prishtinë nga produksioni Gargia Global, me regjisor Andi Deçanin.

Kjo nuk është hera e parë që Kapo sjell ripërpunimin e një kënge hit nga e kaluara, pasi një gjë të tillë e ka bërë edhe në disa projekte të tjera muzikore, të cilat kanë rezultuar të suksesshme. /Telegrafi/

Continue Reading

Aktuale