Connect with us

Argëtim

Kjo shenjë do ketë ditë pozitive/ Horoskopi për ditën e premte, 14 janar 2022

Published

on

Kjo shenjë do ketë ditë pozitive/ Horoskopi për ditën e premte, 14 janar 2022

Dashi

Do e përballoni këtë ditë me mendime pozitive. Organizoni sa më mirë angazhimet tuaja, në mënyrë që të mundësoni një mbrëmje romantike me njeriun tuaj të zemrës. Ata që janë vetëm parashikohet që të bëjnë një njohje interesante. Në punë ka ardhur momenti që të nxirrni në pah aftësitë tuaja, pasi do të gjendeni përballë situatave aspak të lehta.

Demi

Ka ardhur momenti për të bërë bilance si në sferën e punës edhe në jetën private. Një zënkë me personin e zemrës, nuk do të thotë fundi i botës, pasi ju do të dini si të bëni paqe. Ndikimi tranzit i Hënës do të jetë mjaft i favorshëm për ata që janë vetëm. Do të arrini të shtyni tej, një situatë të mbetur pezull. Në punë, duhet të ruani një profil të ulët, sidomos nëse duhet të drejtoni një projekt.

Binjakët

Nëse doni që të zgjidhni problemet me partnerin/en, do bënit mirë që të shtynit vendimet për momente më të mira. Arsyetoni më mirë lidhur me gjërat që nuk ecin ashtu siç ju shpresonit. Ata që janë vetëm, do të tërhiqen maksimalisht njanjë person. Në vendin e punës projektet tuaja mund të pengohen nga disa vështirësi. Nuk duhet të dorëzoheni, pasi zgjidhja që do të gjeni do të jetë shumë e mirë.

Gaforrja

Do e keni të lehtë që të shprehni ndjenjat dhe emocionet dhe kjo gjë do ju ndihmojë në raport me personin që doni. Ata që janë vetëm do të njohin veç sukses, sidomos me lidhjet që sapo kanë nisur. Në punë, duhet ti përqendroni energjitë tuaja, në çështje që kanë të bëjnë me paratë, me synim rritjen e të ardhurave.

Luani

Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive sa i takon jetës sentimentale, ku nuk do të mungojë mbështetja e Hënës. Parashikohen lajme dhe ndryshime të rëndësishme për ata që janë vetëm. Dita parashikohet mjaft e mirë sa i takon punës, ku do të arrini të realizoni disa projekte që i keni përzemër.

Virgjëresha

Nëse jeni në pritje të mundësive të mira për të ndryshuar disa rregulla në raportin në çift, rrethanat i keni kundër. Kjo e premte do të jetë e mbushur me ulje-ngritje. Ndërsa për ata që janë vetëm, parashikohen emocione të forta. Nervozizmi do të dominojë sferën tuaj profesionale, ku do të gjeni vështirësi në të çuarit përpara të disa angazhimeve të rëndësishme.

Peshorja

Do t’iu duhet të pranoni një kompromis nëse jeni në çift. Shpesh do ju duhet që të bëni lëshime, një mënyrë që të mos cenoni harmoninë tuaj. Do t’iu duhet të bëni diçka që të ngacmoni fantazinë e partnerit/es. Për ata që janë vetëm parashikohen zhvillime mjaft të rëndësishme. Sa i takon punës, me gjasë do të shtyni një projekt, por për mirë, pasi parashikohet që të jetë me rrezik.

Akrepi

Do të keni në favorin tuaj ndikimin e Diellit, ndërsa Mërkuri do të ngacmojë fantazinë tuaj dhe do ju japë mundësi të shumta për t’ia kaluar mirë me njeriun tuaj të zemrës. Ata që janë vetëm do të kenë mundësi që të bëjnë njohje të reja, të cilat do ju zgjojnë pasionin. Në punë, do keni mundësi që të projektoni të ardhmen tuaj, të rrethuar nga mundësitë më të mira.

Shigjetari

Parashikohet një ditë e qetë për dashurinë. Ky është momenti i duhur për të bërë një reflektim të mirë lidhur me jetën tuaj sentimentale. Ata që janë vetëm do të ndihen të lodhur nga të priturit të njeriut të duhur. Rruga drejt suksesit profesional nuk do të jetë e lehtë, ndonëse parashikohen disa zhvillime të frytshme.

Bricjapi

Më në fund do keni mundësi që të mbusheni me frymë dhe të rigjeni ekuilibrin e duhur. Nëse jeni çift do të përjetoni një mbrëmje të paharrueshme. Takime të reja dhe ndjenja të forta parashikohen për ata që janë vetëm. Puna do të marrë gjithë vëmendjen gjatë kësaj të premte. Investimet janë mjaft ambicioze, por bëni kujdes me mënyrën se si do të veproni.

Ujori

Kjo e premte është mjaft e favorshme për gjithë ata persona që janë të përfshirë në një lidhje prej kohësh. Yjet do ju ndihmojnë që të realizoni një ëndrrën tuaj. Ata që janë vetëm do të shpërblehen gjatë kësaj dite, pasi do të bëjnë një njohje që premton shumë. Në punë, situata paraqitet mjaft e favorshme.

Peshqit

Në dashuri parashikohen diskutime me një ish-partnerin tuaj. Është mirë që të kuptoni se jeta juaj ka marrë tjetër drejtim. Jetojeni të ardhmen pa frikë. Ata që janë vetëm, duhet të rregullojnë disa aspekte të jetës së tyre, të cilat i mundojnë. Në punë, më në fund pas një pritje të gjatë, do keni mundësi të korrni atë që keni mbjellë. Durimi, do të rezultojë arma juaj më e fortë.

Continue Reading

Argëtim

Publikohen pamjet – Incident i tillë nuk kishte ndodhur kurrë më parë në Përputhen

Published

on

By

Bledi dhe Mikela janë përfshirë në një debat të fortë të shtunën e kaluar gjatë Prime-t të Për’puthen. Ndërsa Mikela ishte ulur në karrige, ai ka goditur këtë të fundit, ndërsa ishte shumë i nxehur.

Kjo ka sjellë reagimin e vajzës e cila e ka quajtur jo burrë, ndërsa vajzat dhe djemtë e kanë mbajtur. Opinionistët e kanë konsideruar një veprim të ulët atë që bëri Bledi, duke qenë se ky është një program që promovon dashurinë.Continue Reading

Argëtim

Jetoi 10 vjet në një pyll për t’i ikur gruas: Tani jam i lumtur

Published

on

Nuk duronte dot më të kontrollohej nga gruaja dhe të kishte një jetë që nuk donte ta jetonte më. Kështu, ka vendosur, të largohej dhe të banonte në një pyll, ku qëndroi për 10 vjet.

Një vendim ekstrem ai i kopshtarit britanik Malcolm Applegate. Pasi ka fjetur në pyje gjatë gjithë kësaj kohe, ka vendosur të kthehet në Londër, por jo tek bashkëshortja. Tani jeton në një shtëpi me tavan në një qendër sociale dhe është i lumtur, transmeton lajmi.net.

Sapo u kthye, Malcolm ka dashur t’ia tregojë historinë motrës së tij, e cila nuk e kishte parë për 10 vjet dhe që besonte se kishte vdekur.

Një histori e pabesueshme, e publikuar nga mediat angleze dhe që ka bërë shumë bujë. “Para se të bëhesha një anëtar i ‘Emmaus Greenwich’, kam qenë një kopshtar në Farnborough për 25 vjet të lumtura. Më pëlqente shumë puna që bëja, sikundër edhe tani. Pastaj u martova…”.

“Që atëherë jeta ime u bë gjithnjë e më e trishto, – vazhdon rrëfimin e tij. – Sa më shumë punoja, aq më tepër bashkëshortja ime inatosej. Nuk duronte dot të më shikonte jashtë shtëpisë. Por nuk pranova dhe u largova nga shtëpia”.

“Nuk i thashë askujt, – kujton ai, duke menduar largimin, – as familjes sime. U largova për 10 vjet, duke qëndruar në një pyll pranë Kingston. Ai vend u bë shtëpia ime. Punoja si kopshtar në një qendër për të moshuarit aty pranë. Më pëlqente shumë jeta ime. Pastaj, përmes një miku, mësova për shoqatën “Emmaus”. Shkova atje për një intervistë dhe u transferova, duke u strehuar menjëherë”.

Tani Malcolm i dedikohet me përkushtim punës. Ka gjetur lumturinë, siç deklaron ai vetë: “Jeta ime ka sërish një kuptim”. /Lajmi.net/

Continue Reading

Argëtim

Serbët dhe maqedonasit heqin dorë nga nuset shqiptare, në Rusi gjejnë me çmim “më të lirë”

Published

on

Vite me radhë, në Serbi dhe në Maqedoninë e Veriut është bë “modë” që serbët dhe maqedonasit të cilët nuk mund të gjejnë nuse në vendin e tyre, kërkojnë nuse në Shqipëri.

Përveç se modë, kjo ishte shndërruar edhe në biznes nga i cili përfitonin edhe “mësitët”, por edhe familjet e vajzave. Për një kompensim të caktuar parash, vajza nga familje të varfëra në Shqipëri, pranonin të martoheshin me serbë dhe maqedonas që jetojnë në fshatra ku

Bëhej fjalë për “dhëndurrë” që merren me bujqësi dhe blegtori dhe që kishin kaluar moshën e rinisë duke mbetur beqarë, tranmseton Zhurnal.

Tani situate ka ndryshuar. Sipas mediumeve serbe, shumë dhëndurrëve të atjeshëm në moshë të shkuar “kisemti” u ka dalë në Rusi.

Në shkrimet me titull “Blerja e nuseve shqipare nuk ëhstë më në modë, në skenë paraqiten ruset”, mediumet serbe shkruajnë se ndërmjetësuest kanë gjetur një hapësirë të re për biznesin e tyre, sepse në Rusi “tregu” i femrave është edhe më “i lirë” se në Shqpëri.

Përveë kësaj, serbët dhe maqedonasit konsiderohen më të afërt me rusët se me shqiptarët, kështu që edhe përskaj distancës më të largët me Rusinë, megjithatë preferojnë nuset e atjshme.

Çimi mesatar i shkuesisë për një nuse nga Rusia është 1.000 euro, kurse nëse dhëndrri dëshin nusja të jetë 5-6 vite më e re, atëherë duhet të paguajnë shkuesinë rreth 1.500 euro.

Edhe vajzat nga Rusia janë shprehur më të gatshme të martohen me serbë, se sa me gjermanë dhe holandezë.

Continue Reading

Aktuale