Connect with us

Spektakël dhe Yje

Mbesa e Lecit e bënë tatuazh përqaqfimin e tij (Foto)

Published

on

Humoristi i ndjerë Ibrahim Krajkova-Leci, ka lënë pas vetës familjen, miqtë, shokët dhe adhuruesit e shumtë të humorit të tij karaktëristik.

Ai, mbetet edhe sot e kësaj dite ikonë e humorit, ani pse nuk është më mes të gjallëve, shkruan “Kosovarja”.

E, krejt i gjallë dhe i pakrahasueshëm Leci mbetet në zemrat dhe kujtimet e familjarëve, të cilët e humbën në kohën më të mirë.

Mbesa e Ibrahim Krajkoves, Lea, e ka përjetësuar përqafimin e gjyshit përmes një tatuazhi në dorë.

Kështu duket tatuazhi në dorën e mbeses së Lecit, legjendes së humorit që prej vitesh nuk është mes nesh. /Kosovarja/

LINKU – FOTO

Continue Reading

Argëtim

Publikohen pamjet – Incident i tillë nuk kishte ndodhur kurrë më parë në Përputhen

Published

on

By

Bledi dhe Mikela janë përfshirë në një debat të fortë të shtunën e kaluar gjatë Prime-t të Për’puthen. Ndërsa Mikela ishte ulur në karrige, ai ka goditur këtë të fundit, ndërsa ishte shumë i nxehur.

Kjo ka sjellë reagimin e vajzës e cila e ka quajtur jo burrë, ndërsa vajzat dhe djemtë e kanë mbajtur. Opinionistët e kanë konsideruar një veprim të ulët atë që bëri Bledi, duke qenë se ky është një program që promovon dashurinë.Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Shpërthen në emocione strugani i Për’Puthen (Video)

Published

on

By

Shpërthen në emocione strugani i Për’Puthen (Video)

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Capital T publikon “Përjetësisht”

Published

on

By

Capital T publikon “Përjetësisht”

Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, reperi i njohur i estradës solli të shtunën për fansat projektin e tij të ri muzikor.

“Përjetësisht” mban titullin kënga e tij e re, e cila është ripërpunim i këngës së famshme me të njëjtin titull, të kënduar nga Ritmi i Rrugës në vitet e pas-luftës.

Kënga është ri-orkestruar nga producenti Rzon, gjersa vargjet e tekstit i ka shkruar vet Capital T.

“Përjetësisht” është vizualizuar edhe me një klip, i cili tematikë ka dashurinë e fëmijëve ndaj nënës.

Xhirimet e klipit janë kryer në Prishtinë nga produksioni Gargia Global, me regjisor Andi Deçanin.

Kjo nuk është hera e parë që Kapo sjell ripërpunimin e një kënge hit nga e kaluara, pasi një gjë të tillë e ka bërë edhe në disa projekte të tjera muzikore, të cilat kanë rezultuar të suksesshme. /Telegrafi/

Continue Reading

Aktuale