Connect with us

Komente

Gazetari Saliu: Këta 45 arkivole janë faji im, i juaji, i të gjithë neve

Published

on

Gazetari Furkan Saliu ka reaguar përmes një postimi në profilin e tij në facebook në ditën e varimit të viktimave të tragjedisë që ndodhi në Bullgari, ku si pasojë e zjarrit që kaploi autobusin e “Besa Trans” humbën jetën 45 persona dhe 8 persona me lëndime trupore përcjell in7

Gazetari Saliu ka shkruar se këta 45 arkivole janë faji im, i juaji, i të gjithë neve

Postimi i plotë:

Sikur një zë vinte nga arkivoli… Falënderoheshin që kemi ardhur me iu shpreh ngushëllime familjarëve dhe për ti respektuar ata. Por zëri që po dëgjoja ishte i zbehur… Dëgjohej aq sa ta kuptoj unë.

Më tha: shumë mirë që jeni mbledh sot, por mblidhuni përsëri…Burra, gra, pleq e fëmijë, e mos lejoni të përsëritet.

Mblidhuni! Dhe kështu siç po solidarizoheni me ne dhe me një zë të ulët e të ëmbël po na thoni “Zoti n’Xhehnet”, solidarizohuni me njëri tjetrin, bashkohuni, dilni dhe bërtisni zëshëm: #PËRGJEGJËSI! #DREJTËSI! #JETË!

Dilni se edhe juve u kanë mbetur vetëm dy opsione nëse vazhdoni të pëshpëritni kështu.
Opsionet po i shihni në këtë fotografi… Arkivol ose Aeroplan.

Do vdisni ju, apo do të vdes toka e juaj, e zbrazur nga dhimbja, se ju do të detyroheni të ikni prej këtij vendi.
Doja t’iu përgjigjem, por nuk mundesha nga turpi dhe faji që më kaploi.
Këta 45 arkivol janë faji im, i yti, i juaji, i të gjithë neve.-ka përfunduar Saliu./in7.tv/

Foto: Arbnora Memeti – DW- Maqdoni

Continue Reading

Komente

Xhaferi: 22 vjeçarja Viktorija u vra nga drejtësia që e vrau edhe Almirin e vogël

Published

on

By

Arianit Xhaferi në facebook:

22-vjeçarja Viktorija Nikolova nuk është vrarë vetëm nga 24-vjeçari J.Lj. Ajo u vra nga sistemi i drejtësisë, i cili inkurajoi sjellje të tilla të shoferëve që nga koha kur vendosi që Boban Iliç të mos vrasë Almir Aliun, por ai ishte viktimë e një aksidenti automobilistik…

U prefsh ne paqe Viktoria.

Tek ne drejtësia ka kohë që ka vdekur. Ndërsa vetë gjyqtarët dhe prokurorët nuk do të bien viktima të “aksidenteve automobilistike”, do të ketë shumë më tepër Viktoria dhe Almira…

Continue Reading

Komente

Fetai pyet deputeten e BDI-së: Po fotografitë e kolegëve tuaj me Vuçiçin, Daçiçin, Mijallkovin dhe Gruevskin i keni vënë në kornizë me krenari?

Published

on

Deputetja e BDI-së Arta Bilalli sonte në debatin Click Plus në TV21 tha se fotografinë e opozitës me Apasievin e fshehi që mos ta shohin fëmijët e mi, pas kësaj deklarate ka reaguar Arben Fetai nga Aleanca për Shqiptarët i cili pyet deputeten Bilalli se fotografitë e kolegëve të saj me Vuçiçin, Daçiçin, shefin e shtatmadhorisë serbe, Mijallkovin dhe Gruevskin i ka vënë në kornizë me krenari?, përcjell in7

Postimi i plotë:

Një deputete e BDI-së po thotë se e ka fshehur fotografinë e opozitës me Apasievin që mos ta shohin fëmijët e saj.

Po fotografitë e kolegëve të saj me Vuçiçin, Daçiçin, shefin e shtatmadhorisë serbe, Mijallkovin dhe Gruevskin i ka vënë në kornizë me krenari? Apasievi nuk është ndonjë faktor të cilin ne e marrim seriozisht dhe ai së paku nuk ka kryer gjenocid dhe krime mizore kundër shqiptarëve. Rezila, ka shkruar Fetai në facebook./in7.tv/

Continue Reading

Komente

Berisha: Kryeministri shqiptar si babadimri, përallë që zhgënjeu të gjithë

Published

on

Shkruan Vjollcë Berisha – U.D. Kryetare e Asamblesë së Femrës nga Aleanca për Shqiptarët

Po ndërrohen kryeministrat një nga një. Venë e vijnë. Kush me dështimet në shpinë, e kush si ikanak gjyqësie pa turp në sy. Vetëm kryeministri shqiptar s’duket gjëkundi në horizont.
Ardhja e kryeministrit shqiptar (nga kjo strukturë qeveritare) i ngjet pritjes së babadimrit: e di që s’vjen, por të pëlqen ta ndërtosh një rrëfim për të dhe t’i besosh paq.

Të gjithë votuesit e dinin që kjo përbërje pushtetarësh shqiptarë s’ka kapacitet për ta sjellë kryeministrin shqiptar, por rrëfimi qe tepër i bukur për ta kundërshtuar, ndaj dhe ia dhanë mundësinë. Kështu që, ndonëse pushteti u mor me këtë rrëfim, kryeministri s’u duk kund.
Tani që përsëdytet zgjedhja e një kryeministiri maqedonas, shqiptarëve u ngelet vetëm shija e keqe e zhgënjimit dhe e të qenit të mashtruar. Të tillë ndjehen edhe ata që besuan në premtimin magaloman parazgjedhor, por edhe ata që, ndonëse nuk zinin besë, u joshën nga bukuria e rrëfimit.

Herë tjetër s’do të ketë. Mashtrimi tjetër s’do të kalojë!!!

Continue Reading

Aktuale