Connect with us

Lifestyle

Gjërat më të çuditshme që njerëzit kanë thënë kur flasin në gjumë

Published

on

Nëse s’jeni nga ata që flisni në gjumë, jeni nga ata të tjerët që mbajnë shënime të budallallëqeve që dëgjoni gjatë natës. Cilat janë gjërat më të çuditshme që kanë dëgjuar njerëzit prej partnerëve, familjarëve apo shokëve që flasin kur flenë?

“Një herë unë dhe babi im ishin me pushime në ishujt Canary. Atë e kisha zënë gjumi 100%, por kishte ngritur duart në një pozicion që dukej sikur po i tregonte dikujt dhomën dhe fliste pa pushim aq sa më zgjoi nga gjumi.”

“I dashuri im ma nxori gjumin njëherë sepse e kapa duke bërë një bisedë të plotë me një recepsionist hoteli, ndërkohë që ishte në gjumë. E dëgjoja që i ankohej atij për dhomën ku po rrinim dhe i kërkonte të na zhvendosnin në një më të mirë.”

“Im shoq flet thuajse çdo mbrëmje në gjumë. Unë e regjistroj shpesh dhe madje i shënoj diku ato që janë më interesante.”

“Dikur, burri im m’u kthye me një ton të inatosur dhe gjithë inat më kërkoi të çohesha nga shtrati. U tmerrova derisa pastaj filloi të gërhiste.”

“Një ditë filloi të më tundej krevati natën dhe kur u ktheva nga partneri im që po flinte më tha: ‘Jam unë që konkurroj tek Dancing With The Stars.”

“Ish-i dashuri im po flinte një ditë dhe papritur më kap nga shpatullat dhe filloi të ulëriste. ‘Banka! Ata po vjedhin gjithë kursimet e mia.’”

“Kushërira ime kur flet gjatë gjumit bën pyetjet më filozofike të mundshme. Njëherë pyeste veten si e hanë luanët picën. Ata s’kanë thika të posaçme.”

“Ish partneri im vazhdimisht thoshte të njëjtën frazë kur flinte gjumë. ‘S’mund të paguajë, elefantët më kanë vjedhur gjithë kartat e kreditit.’”

Continue Reading

Lifestyle

E zuri burrin duke e tradhtuar, kështu hakmerret gruaja (Video)

Published

on

Një grua vendosi të hakmerret pasi partneri e tradhëtoi.

Ajo hodhi nga dritarja e apartamentit sendet të ndryshme siç është televizori dhe Sony PlayStation 5.

Gruaja nga Atlanta, është filmuar teksa ka hedhur nga dritarja e katit të tretë sendet e partnerit, ndërkohë që fqinjët shikonin të habitur kur përplaseshin në rrugë.

Një nga fqinjët e shpërndau videon në TikTok dhe pamjet u bënë virale.

Ndërsa në sfond dëgjohet që gruaja bërtet e nervozuar se askush nuk duhet të tallet me vajzat nga Atlanta.

Continue Reading

Lifestyle

73-vjeçarja ndihmon në kapjen e mashtruesve

Published

on

Një gjyshe që ndihmoi policinë në kapjen e mashtruesit është lavdëruar për veprimet e saj heroike.

Jean Ebbert, 73-vjeçare, kishte pranuar një thirrje telefonike nga një person që pohonte se ishte nipi i saj. Ai kishte thënë se ishte i burgosur dhe se për lirimin e tij duheshin 8 mijë dollarë.

Mirëpo Ebbert, e cila e dinte se nuk kishte nipa të rritur, mendoi se dhëndri po bënte shaka me të. Por kur thirrjet nuk ndaleshin dhe më vonë i telefonoi edhe një person që shtirej si avokat i nipit, gjyshja vendosi ta njoftonte policinë.

Zyrtarët policorë ndodheshin në shtëpinë e saj kur mashtruesi trokiti në derën e saj. Arrestimi i tij është incizuar në kamerën e sigurisë që ajo kishte vendosur në derën e shtëpisë.

Policia ka arrestuar një 28-vjeçar, i cili është akuzuar për mashtrim. Gjyshja u ka bërë thirrje të tjerëve që të kenë kujdes dhe të mbrojnë identitetin nga mashtrimet online.

“Mos i nënvlerësoni këta njerëz se çfarë mund të bëjnë kur tentojnë të mashtrojnë. E shoh se sa persona bien pre e këtyre mashtrimeve”, ka thënë ajo.

Continue Reading

Lajme

Një astrolog zbulon dobësitë më të mëdha të shenjës së Ujorit

Published

on

By

Të lindur rreth 20 janarit dhe 18 shkurtit, Ujorët janë rebelët e pazakontë të zodiakut që duan ndryshime revolucionare dhe liri të të menduarit përpara.

Megjithatë, dëshira e tyre radikale për të refuzuar traditën ndonjëherë mund t’i bëjë ata paksa të kokëfortë, ju urojmë fat nëse përpiqeni t’i shtyni ata të ndryshojnë këndvështrimin e tyre!

Ujorët kanë shumë cilësi të shkëlqyera për të ofruar, por një vështrim më i thellë i dobësive më të mëdha të shenjës së Ujorit mund t’ju ndihmojë të vlerësoni personalitetet e tyre në një mënyrë më holistike.

Ujorët e çuditshëm dhe jo konvencionalë janë të lehtë për t’u adhuruar, por sapo të mësoni për dobësitë më të mëdha të shenjë së Ujorit, do të jeni në gjendje të lidheni me ta edhe më thellë.

Ja disa prej dobësive të tyre:

  1. Mund të jenë pa emocione;

  2. Janë kokëfortë për pikëpamjet e tyre;

  3. Anashkalojnë vlerën e së kaluarës;

  4. Nuk u pëlqen të ndjekin rregullat;

  5. Janë të vështira për t’u parashikuar;

  6. Janë të prirur për të menduar shumë;

  7. Janë pak gjykues.

Continue Reading

Aktuale