Connect with us

Lifestyle

Burri “i vdekur” në aksident rrugor, zgjohet pas një nate në frigoriferin e morgut (Foto)

Published

on

Një burrë në Indi që u shpall i vdekur pas një aksidenti me moroçikletë u vendos në ngrirësen e morgut – por ka shokuar familjarët që panë se po merrte frymë mëngjesin tjetër.

45 vjecari Srikesh Kumar, ishte në gjendje kritike kur u godit nga motoçikleta të shtunën në Moradabad, në lindje të kryeqytetit New Delhi, raporton rrjeti Agence France-Presse.

Ai u shpall i vdekur kur mbërriti në një klinikë private për kurim dhe më pas u dërgua në morgun e spitalit shtetëror.

“Mjeku i emergjencës e ekzamminoi. Ai nuk zbuloi shenja jete prandaj e shpalli të vdekur”, tha për AFP, zyrtari i spitalit Rajendra Kumar.

Trupi i tij u vendos më pas në ngrirësen e morgut derisa të afërmit e tij erdhën rreth gjashtë orë më vonë.

“Por policia me familjarët erdhën për identifikimin dhe autopsinë, burri u pa se ishte gjallë”, shton Kumar.

“Kjo është plotësisht një mrekulli,” tha ai, duke shtuar se gjithsesi burri mbetet në gjendje kome.

Kunata e Kumar, Madhu Bala vërejti se burri ishte ende duke lëvizur.

“Ai nuk ishte fare i vdekur. So mund të ndodhë kjo? Shikoni, ai dëshiron të thotë diçka, është ende duke marrë frymë,” thotë Bala në pamjet video që janë bërë virale në rrjet.

“Do të ngrejmë padi kundër doktorëve për neglizhencë pasi ata thuajse e vranë duke e futur në frigorifer”, shtoi ajo për gazetarët.

Kreu i spitalit Dr. Shiv Singh tha se “mjeku i urgjencës e kishte ekzaminuar pacientin në ora 3 të mëngjesit dhe ai nuk kishte rrahje zemre. E kishte ekzaminuar disa herë”.

“Më pas ai u shpall i vdekur, por në mëngjes policia dhe familjarët e gjetën atë të gjallë. Një hetim ka nisur. Tashmë prioriteti ynë është të shpëtojmë jetën e tij”, shtoi Singh.

“Incidenti është një nga rastet më të rralla … por nuk mund ta quajmë neglizhencë”, tha ai.

Continue Reading

Lifestyle

Milioneri më i ri i botës zotëron vilë dhe ‘flotë makinash’ në moshën 7-vjeçare, por nuk arrin dot pedalet (Foto)

Published

on

Mompha Junior pretendon se është milioneri më i ri në botë pasi zotëronte vilën private në moshën shtatë-vjeçare dhe udhëton nëpër botë me avion privat.

Personazhi i njohur para-adoleshent i rrjeteve sociale – emri i vërtetë i të cilit është Muhammed Awal Mustapha – shfaq rregullisht stilin përrallor të jetesës për 25,000 ndjekësit e tij në rrjetin Instagram.

Në një postim ai shfaqet mbi kofanon e një Bentley Flying Spur të cilën babai ia ka blerë si makinë e tij të parë.

Ndërsa në një tjetër ai pozon mbi nje Lamborghini të kuqe Aventador, i veshur nga koka te këmbët me rroba firmato, teksa komenton: “Gëzuar ditëlindjen për mua.”

Makina të tjera luksoze të tij përfshijnë një Ferrari që shihet e parkuar jashtë vilës së tij private në Dubai.

Muhammed është djali i milionerit nigerian të internetit Ismailia Mustapha, i cili njihet në vend si Mompha.

Edhe vetë Mompha ka shije të shtrenjta si i biri, i njohur për shpenzimet esktravagante dhe stilin “elitar” të jetesës.

Ai kalon kohën mes Lagos dhe Emirateve të Bashkaura ndërsa shpërndan fotot e tij për miliona ndjekësit në Instagram.

Në foto ai shihet gjithashtu ose duke mbajtur tufa kartmonedhash, duke qendruar në hotele me pesë yje ose duke drejtuar super makinat e tij.

Mompha i bleu shtëpinë e parë luksoze të birit në 2019 kur ai ishte shtatë vjeç.

Babai krenar beson se Mompha i vogël është shumë i talentuar dhe arritjet e tij duhet të celebrohen. “Pronari më i ri i një shtëpie në botë vishte me Guçi dhe meriton çdo lavdërim pasi ka kryer të gjitha detyrat e tij”, thote ai per te birin.

Mompha besohet se ka bërë pasurinë e tij nga këmbimet valutore por tashmë përballet me akuza pastrimi parash në £10milionë.

Në fillim të muajit ai u dërgua në paraburgim dhe më pas u lirua me një garanci pasurie prej 300 000 dollarë.

Continue Reading

Lifestyle

E zuri burrin duke e tradhtuar, kështu hakmerret gruaja (Video)

Published

on

Një grua vendosi të hakmerret pasi partneri e tradhëtoi.

Ajo hodhi nga dritarja e apartamentit sendet të ndryshme siç është televizori dhe Sony PlayStation 5.

Gruaja nga Atlanta, është filmuar teksa ka hedhur nga dritarja e katit të tretë sendet e partnerit, ndërkohë që fqinjët shikonin të habitur kur përplaseshin në rrugë.

Një nga fqinjët e shpërndau videon në TikTok dhe pamjet u bënë virale.

Ndërsa në sfond dëgjohet që gruaja bërtet e nervozuar se askush nuk duhet të tallet me vajzat nga Atlanta.

Continue Reading

Lifestyle

73-vjeçarja ndihmon në kapjen e mashtruesve

Published

on

Një gjyshe që ndihmoi policinë në kapjen e mashtruesit është lavdëruar për veprimet e saj heroike.

Jean Ebbert, 73-vjeçare, kishte pranuar një thirrje telefonike nga një person që pohonte se ishte nipi i saj. Ai kishte thënë se ishte i burgosur dhe se për lirimin e tij duheshin 8 mijë dollarë.

Mirëpo Ebbert, e cila e dinte se nuk kishte nipa të rritur, mendoi se dhëndri po bënte shaka me të. Por kur thirrjet nuk ndaleshin dhe më vonë i telefonoi edhe një person që shtirej si avokat i nipit, gjyshja vendosi ta njoftonte policinë.

Zyrtarët policorë ndodheshin në shtëpinë e saj kur mashtruesi trokiti në derën e saj. Arrestimi i tij është incizuar në kamerën e sigurisë që ajo kishte vendosur në derën e shtëpisë.

Policia ka arrestuar një 28-vjeçar, i cili është akuzuar për mashtrim. Gjyshja u ka bërë thirrje të tjerëve që të kenë kujdes dhe të mbrojnë identitetin nga mashtrimet online.

“Mos i nënvlerësoni këta njerëz se çfarë mund të bëjnë kur tentojnë të mashtrojnë. E shoh se sa persona bien pre e këtyre mashtrimeve”, ka thënë ajo.

Continue Reading

Aktuale