Connect with us

Teknologji

Mësoni sekretin e suksesit të TikTok

Published

on

Charli D’Amelio, Khabane Lame dhe Addison Rae janë përdoruesit me më shumë ndjekës në platformën argëtuese kineze.

Në vitin 2016, platforma me origjinë kineze, TikTok, u lançua për publikun, duke pasur sukses të madh në rajonin e Azisë. Megjithatë, ishte deri në vitin 2020, vit në të cilin pandemia e Covid-19 arriti në të gjithë botën, kur arriti kulmin e saj të vërtetë.

Në pak muaj, ai u bë një nga rrjetet sociale më të përdorura nga të rinjtë, duke zënë një vend në top pesëshen, pas Facebook, YouTube, WhatsApp dhe Instagram dhe ka lënë prapa Snapchat, Telegram, Twitter dhe Pinterest.

Pse u bë kaq i suksesshëm jashtë Kinës

Që nga fillimi i tij ishte popullor, megjithatë, ai kishte arritur vetëm në vendet aziatike si Japonia, Indonezia dhe Malajzia. Sipas platformës OBERLO, në shkurt 2019 kishte një miliard përdorues.

Në dhjetor 2019, virusi SARS-CoV-2 ishte gati të shfaqej në botë, me Wuhan, Kinë, që ishte vendi i parë që u zbulua zyrtarisht. Rastësisht, TikTok u rrit në 2 miliardë shkarkime në atë periudhë.

Kjo do të thotë, me popullaritetin e tij në tre vitet e para të jetës arriti një miliard shkarkime, por në një periudhë prej një viti dyfishoi përdoruesit. Ishte në të njëjtin vit kur COVID-19 u zhvendos nga Kina në pjesën tjetër të botës.

Rritja e platformës së përqendruar te argëtimi i kaloi shpejt kufijtë dhe në mars 2021, ishte aplikacioni më i shkarkuar në App Store me 33 milionë. Vlen të përmendet se pavarësisht se është ndër top rrjetet sociale, ai nuk i përket Facebook-ut.

TikTok shërbeu për t’i bërë të rinjtë të harrojnë të gjithë tragjedinë (vdekjet nga COVID-19 dhe rrezikun e infeksionit nga SARS-CoV-2) dhe krizën ekonomike që u kishte marrë jetën e përditshme në botë.

Në TikTok, të rinjtë gjetën një strehë ku mund të argëtoheshin me njerëzit e moshës së tyre, sepse ndryshe nga të tjerët si Instagram, ky nuk ka të bëjë me stilin e jetës, por me argëtimin. Në këtë kuptim, përdoruesit që e përdorin më shumë janë studentë të universitetit dhe të shkollave të mesme, të cilët humbën lirinë për të shkuar në shkollë dhe për të jetuar me miqtë e tyre.

Sipas statistikave, 42% e përdoruesve janë nga 16 deri në 24 vjeç. Kjo ka të bëjë edhe me faktin se krijuesit e tij përcaktuan ata nën 18 vjeç kur përcaktuan tregun e tyre të synuar.

Në nivel global, tiktokerët me më shumë ndjekës janë Charli D’Amelio me më shumë se 129 milionë ndjekës, Khabane Lame me më shumë se 120 milionë dhe Addison Rae me gati 86 milionë. Ata janë të gjithë të rinj që ngarkojnë video duke kërcyer ose duke treguar gjëra për personalitetin e tyre.

Një tjetër fytyrë e fshehur e këtij dhe rrjeteve të tjera sociale “falas”, si ato të konsorciumit Meta, është shitja e informacionit të përdoruesve tek kompanitë, kryesisht marketingu.

Ndërsa ata nuk kanë një kosto për të hyrë dhe abonuar, çmimi i fshehur janë të dhënat personale që mbledh platforma gjatë ndërveprimeve.

Continue Reading

Teknologji

Për 60-vjetorin e Renault 4, vjen versioni fluturues

Published

on

Në kuadër të festës së 60-vjetorit të Renault 4L, Renault prezantoi një surprizë të madhe, e ajo është “versioni” fluturues i kësaj veture.

“Vetura është bërë tërësisht nga fibra karboni, por ka ruajtur të njëjtat linja. Është forcuar më tej për shkak të koncepteve të reja si shtytja ose lëvizshmëria”, tha Renault në një deklaratë.

I quajtur Renault AIR4, projekti u zhvillua me ndihmën e The Arsenale. Veturës iu dha një bateri litium-polimer 22,000 mAh që fuqizon katër helikë.

Këto helika gjenerojnë gjithsej 380 kg shtytje.

Shpejtësia maksimale e ngritjes është 14 m/s, por për arsye sigurie është e kufizuar në 4 m/s, ndërsa shpejtësia maksimale e fluturimit është 26 m/s.

Renault 4L fluturues mund të arrijë një lartësi prej 700 metrash, këndi maksimal është 70 gradë dhe shpejtësia e uljes është 3 m / s.

Versioni rrugor i Renault 4L me rrota vjen së shpejti si një makinë elektrike.

Continue Reading

Teknologji

Modeli elektrik i KIA-s futet në librin e rekordeve Guiness

Published

on

Crossoveri elektrik i KIA – modeli EV6 është futur në librin e rekordeve Guiness, pasi gjatë udhëtimit shtatorësh nga New Yorku për në Los Angeles për mbushjen e baterisë i kaloi shtatë orë, 10 minuta e një sekondë, është koha më e shkurtër e verifikuar që është shpenzuar për kalimin nga bregu perëndimor në atë të lindjes në SHBA.

Një lëvizje e mençur marketingu, KIA në kulmin e popullaritetit të modelit të parë elektrik, vlen të theksohet avancimi i teknologjisë së baterisë dhe mbushësit që më së miri e përshkruan rekordi i deritanishëm i Guiness (Tesla P85D), ku gjatë rrugëtimit të njëjtë gjashtë vjet më parë, në mbushës i kaloi 12 orë, 48 minuta e 19 sekonda. KIA EV6 ofron motorin me tërheqjen në rrotat e pasme, por edhe më të katrat.

Versionin e parë e vë në lëvizje motori elektrik me 170 kuaj-fuqi, që mjaftojnë që shpejtësinë nga 0-100 kilometra në orë ta arrijë për 8,5 sekonda e shpejtësinë maksimale e ka 185. Me vetëm një mbushje të baterisë (77,4 kWh) përshkon 528 kilometra (në rrëgjimin e kombinuar). Në “RWD” ofrohet motori elektrik që prodhon 229 kuaj-fuqi.

Continue Reading

Teknologji

Apple pezullon shitjet online në Turqi

Published

on

Apple ka pezulluar shitjet online të pajisjeve të saj në Turqi, pasi vendi është goditur nga një krizë e fortë inflacioni.

Kompania amerikane nuk ka njoftuar zyrtarisht se do të pezullojë shitjet, por ato online tashmë janë të padisponueshme në këtë vend.

Nëse nga Turqia hapet faqja në internet, produktet ofrohen për shitje, janë edhe specifikimet e çmimet e tyre, por është e pamundur t’i shtosh ato në karrocën online. Pothuajse të gjitha janë shënuara si të padisponueshme, transmeton portali Apple Insider.

Ndalimi vjen pasi rënia e vlerës së monedhës turke Lirës ka vazhduar edhe dje, më 23 nëntor. Lira ka arritur nivelin më të ulët historik – një dollar është 12.5 lira dhe kështu kalon kufirin “psikologjik” prej 11 lirash.

Inflacioni në Turqi aktualisht është 20 për qind. Vlera e lirës ka rënë me 40 për qind që nga fillimi i këtij viti dhe vetëm vitin e kaluar kjo rënie ishte 20 për qind.

Sipas CNBC-së, kjo filloi të ndodhte në vitin 2018, si rezultat i një kombinimi të përkeqësimit të marrëdhënieve gjeopolitike me Perëndimin, deficiteve, rënies së rezervave valutore dhe rritjes së borxhit. Shkaku më i rëndësishëm është refuzimi për të rritur normat e interesit.

Continue Reading

Aktuale