Connect with us

Lifestyle

Ju e dinit që kremi “Nivea” është i mirë, por mjekët kurrë nuk ua thanë këtë!

Published

on

Kujdesi për lëkurën është shumë i rëndësishëm, shumë herë, mund të pasqyrojë shëndetin tonë të mirë ose të keq, kjo është arsyeja pse shumë kompani janë të përkushtuara në krijimin dhe shitjen e kremrave që variojnë nga mbrojtja nga dielli te përtëritja e kësajpavarësisht nëse funksionojnë ose që mund të mos funksionojë, është në diskrecionin tuaj, por nga të gjitha markat për kujdesin e lëkurës, ekziston një veçanti që ju e dini,prindërit tuaj e dinë, madje edhe gjyshërit tuaj e dinë dhe ndoshta ata janë ende duke blerë dhe është se ka shumë vite në treg, unë do të thotë kremi Nívea.

Një krem ​​që pavarësisht viteve nuk del nga moda dhe njerëzit vazhdojnë ta blejnë sepse pretendojnë se jep rezultate të pabesueshme.

Ndoshta nuk e dini por kremi i kësaj marke ka përfitime të pafundme që duhet të dini pse filloni ta shfrytëzoni maksimalisht. Këtu janë përfitimet e tij që do t’ju lënë të magjepsur, nëse keni menduar se është përdorur vetëm për të lagur lëkurën, më lejoni t’ju them se keni qenë gjithmonë në një gabim, shënoni:

Pomadë për flokë. Nëse keni probleme me flokët tuaj dhe nuk mund të merrni atë krehje perfekte që vetëm ju dini të bëni, gjithçka që ju nevojitet është të vendosni krem ​​në duart tuaja dhe t’i kaloni këto nëpër zonë kaq rebele dhe kaq, kështu që do të merrni ajo model flokësh aq i ftohtë sa të bën unike.

Eliminoni çarjet e këmbëve. Nëse jeni një nga njerëzit që keni këmbë të thata dhe gërvishtëse, mbase kjo këshillë mund t’ju ​​ndihmojë, gjithçka që ju nevojitet është të vendosni krem ​​dëbore rreth gjithë shputës së këmbës gjatë natës dhe të bëni masazh në të gjithë zonën e prekur, të vishni çorape dhe ditën tjetër kur t’i hiqni do të shihni rezultate të mahnitshme, këmbët tuaja do të jenë shumë të buta.

Këshillë shtesë: nëse keni aplikuar krem ​​natën dhe ditën tjetër këmbët tuaja janë akoma po aq të thata dhe gërvishtëse, mbase keni nevojë për diçka më intensive si ilaçi i mëposhtëm; E vetmja gjë që ju nevojitet është të përzieni kremin e borës me Benpantol, pastaj ta përhapni atë në këmbët tuaja dhe t’i masazhoni, të vishni çorape gjithë natën dhe mëngjesin tjetër do të shihni një rezultat pozitiv.

Pastrues i përbërjes Isshtë një aleat i shkëlqyeshëm për gratë pasi i ndihmon ato të heqin në mënyrë të përsosur përbërjen nga fytyra e tyre pa e keqtrajtuar atë; Thjesht vendoseni në të gjithë fytyrën dhe hiqeni me pambuk, më pas lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë dhe kaq, pa përdorur kremëra speciale për heqjen e përbërjes.

Anti plakje për zonën e syve. Këmbët e sorrë nuk do të jenë më problem, thjesht duhet ta aplikoni rreth syve dhe ta lini të qëndrojë brenda natës, ditën tjetër do të shihni rezultatet.

Zbutni dhe shkëlqeni gjunjët. Fërkoni kremin e borës në gjunjë për t’i bërë ato më të butë dhe të hidratuar.

Parandaloni strijat e shtatzënisë. Asnjë grua nuk shpëtohet nga strijat pas shtatzënisë, por ky nuk është problem nëse përdorni krem ​​bore, e gjitha që ju nevojitet është ta vendosni atë rreth gjinjve dhe ijëve ose ndonjë zone tjetër ku jeni të prirur për strija.

Hidratim i thellë për fytyrën. Ndoshta ju jeni dikush që nuk përdorni krem ​​rregullisht dhe kjo është arsyeja pse fytyra juaj është e thatë, nëse po, është më mirë të përdorni kremin e borës në fytyrën tuaj, pastaj ta mbuloni me një peshqir të lagur dhe ta lini për gjysmë ore, kur të hiqeni atë, lani shumë Lani plotësisht fytyrën me ujë të vakët për të marrë një fytyrë të butë dhe të hidratuar.

Duart e hidratuara në mënyrë perfekte. Përdorimi i kremit të borës për ato duar të ashpra dhe gërvishtëse është shumë efektiv në mbajtjen e tyre të butë.

Hidratimi i buzëve. Nëse jeni një nga njerëzit që thani buzët tuaja gjatë sezonit të ftohtë, gjithçka që ju nevojitet është të vendosni krem ​​në buzët tuaja për disa ditë, derisa të shihni një rezultat pozitiv.

Hidraton kutikulat. Për të pasur një hidratim më të mirë në kutikulat, vendosni krem ​​në vendet më të thata dhe më pas masazhojeni butë për disa minuta, nuk do të duhet shumë kohë për të parë rezultatet.

Pas diellit. Nëse keni lëkurë të ndjeshme dhe kur vizitoni plazhin ose kaloni shumë kohë në diell ndjeni se lëkura juaj digjet, vendosni krem ​​në të gjithë zonën e prekur në mënyrë që të ndjeni një ndjesi freskie dhe të mos vuani më shumë.

Djegiet e lëkurës. Nëse keni pasur një aksident me diçka të nxehtë, qoftë në kuzhinë ose në ndonjë vend tjetër ku trajtohen temperaturat e larta, vendosni kremin e borës për të shmangur flluskat. Por nëse është një aksident i rëndë, menjëherë vizitoni një mjek.

Hidratim dhe shpëlarje për bërryla. Për njerëzit që kanë bërryla të thata, thjesht vendosja e kremit mund të marrë qartësi dhe butësi për ta.

Qarqet anti të errëta. Ju gjithashtu mund të ndihmoni në heqjen e atyre rrathëve të errët që shpërthejnë natën nga mos fjetja e mirë thjesht duke aplikuar krem ​​gjatë natës para se të shkoni në shtrat, duke pushuar gjatë natës, duke larë fytyrën ditën tjetër dhe voila. (Bëni këtë për kohën e nevojshme derisa të shihni rezultatet)

Këto janë përfitimet që ka kremi Nivea, mbase njihni dikë tjetër ndani këtë me miqtë tuaj në mënyrë që ata të marrin parasysh sesi këto informacione mund t’i ndihmojnë ata.

Continue Reading

Lifestyle

E zuri burrin duke e tradhtuar, kështu hakmerret gruaja (Video)

Published

on

Një grua vendosi të hakmerret pasi partneri e tradhëtoi.

Ajo hodhi nga dritarja e apartamentit sendet të ndryshme siç është televizori dhe Sony PlayStation 5.

Gruaja nga Atlanta, është filmuar teksa ka hedhur nga dritarja e katit të tretë sendet e partnerit, ndërkohë që fqinjët shikonin të habitur kur përplaseshin në rrugë.

Një nga fqinjët e shpërndau videon në TikTok dhe pamjet u bënë virale.

Ndërsa në sfond dëgjohet që gruaja bërtet e nervozuar se askush nuk duhet të tallet me vajzat nga Atlanta.

Continue Reading

Lifestyle

73-vjeçarja ndihmon në kapjen e mashtruesve

Published

on

Një gjyshe që ndihmoi policinë në kapjen e mashtruesit është lavdëruar për veprimet e saj heroike.

Jean Ebbert, 73-vjeçare, kishte pranuar një thirrje telefonike nga një person që pohonte se ishte nipi i saj. Ai kishte thënë se ishte i burgosur dhe se për lirimin e tij duheshin 8 mijë dollarë.

Mirëpo Ebbert, e cila e dinte se nuk kishte nipa të rritur, mendoi se dhëndri po bënte shaka me të. Por kur thirrjet nuk ndaleshin dhe më vonë i telefonoi edhe një person që shtirej si avokat i nipit, gjyshja vendosi ta njoftonte policinë.

Zyrtarët policorë ndodheshin në shtëpinë e saj kur mashtruesi trokiti në derën e saj. Arrestimi i tij është incizuar në kamerën e sigurisë që ajo kishte vendosur në derën e shtëpisë.

Policia ka arrestuar një 28-vjeçar, i cili është akuzuar për mashtrim. Gjyshja u ka bërë thirrje të tjerëve që të kenë kujdes dhe të mbrojnë identitetin nga mashtrimet online.

“Mos i nënvlerësoni këta njerëz se çfarë mund të bëjnë kur tentojnë të mashtrojnë. E shoh se sa persona bien pre e këtyre mashtrimeve”, ka thënë ajo.

Continue Reading

Lajme

Një astrolog zbulon dobësitë më të mëdha të shenjës së Ujorit

Published

on

By

Të lindur rreth 20 janarit dhe 18 shkurtit, Ujorët janë rebelët e pazakontë të zodiakut që duan ndryshime revolucionare dhe liri të të menduarit përpara.

Megjithatë, dëshira e tyre radikale për të refuzuar traditën ndonjëherë mund t’i bëjë ata paksa të kokëfortë, ju urojmë fat nëse përpiqeni t’i shtyni ata të ndryshojnë këndvështrimin e tyre!

Ujorët kanë shumë cilësi të shkëlqyera për të ofruar, por një vështrim më i thellë i dobësive më të mëdha të shenjës së Ujorit mund t’ju ndihmojë të vlerësoni personalitetet e tyre në një mënyrë më holistike.

Ujorët e çuditshëm dhe jo konvencionalë janë të lehtë për t’u adhuruar, por sapo të mësoni për dobësitë më të mëdha të shenjë së Ujorit, do të jeni në gjendje të lidheni me ta edhe më thellë.

Ja disa prej dobësive të tyre:

  1. Mund të jenë pa emocione;

  2. Janë kokëfortë për pikëpamjet e tyre;

  3. Anashkalojnë vlerën e së kaluarës;

  4. Nuk u pëlqen të ndjekin rregullat;

  5. Janë të vështira për t’u parashikuar;

  6. Janë të prirur për të menduar shumë;

  7. Janë pak gjykues.

Continue Reading

Aktuale