Connect with us

Lifestyle

53-vjeçari bën 120 km me biçikletë për të krijuar imazhin e një burri në hartë

Published

on

Një i njohur si “Pikasoja i pedalimit” ka hartuar një portret virtual të një burri me mustaqe duke përshkruar 120 km nëpër Londër, për të mbledhur para për Movember. Anthony Hoyte e përfundoi portretin, të quajtur “Mo Bro”, në tetë orë dhe 27 minuta çiklizëm në kryeqytetin anglez më 13 Nëntor.

Çiklistit iu deshën gjithashtu tre muaj për ta planifikuar por plani i tij ndryshoi për shkak të mbylljes së rrugëve. Portreti u bë për të mbledhur para për fushatën e Movember që mbledh fonde për shëndetin mendor të burrave dhe parandalimin e vetëvrasjeve.

Continue Reading

Lifestyle

Milioneri më i ri i botës zotëron vilë dhe ‘flotë makinash’ në moshën 7-vjeçare, por nuk arrin dot pedalet (Foto)

Published

on

Mompha Junior pretendon se është milioneri më i ri në botë pasi zotëronte vilën private në moshën shtatë-vjeçare dhe udhëton nëpër botë me avion privat.

Personazhi i njohur para-adoleshent i rrjeteve sociale – emri i vërtetë i të cilit është Muhammed Awal Mustapha – shfaq rregullisht stilin përrallor të jetesës për 25,000 ndjekësit e tij në rrjetin Instagram.

Në një postim ai shfaqet mbi kofanon e një Bentley Flying Spur të cilën babai ia ka blerë si makinë e tij të parë.

Ndërsa në një tjetër ai pozon mbi nje Lamborghini të kuqe Aventador, i veshur nga koka te këmbët me rroba firmato, teksa komenton: “Gëzuar ditëlindjen për mua.”

Makina të tjera luksoze të tij përfshijnë një Ferrari që shihet e parkuar jashtë vilës së tij private në Dubai.

Muhammed është djali i milionerit nigerian të internetit Ismailia Mustapha, i cili njihet në vend si Mompha.

Edhe vetë Mompha ka shije të shtrenjta si i biri, i njohur për shpenzimet esktravagante dhe stilin “elitar” të jetesës.

Ai kalon kohën mes Lagos dhe Emirateve të Bashkaura ndërsa shpërndan fotot e tij për miliona ndjekësit në Instagram.

Në foto ai shihet gjithashtu ose duke mbajtur tufa kartmonedhash, duke qendruar në hotele me pesë yje ose duke drejtuar super makinat e tij.

Mompha i bleu shtëpinë e parë luksoze të birit në 2019 kur ai ishte shtatë vjeç.

Babai krenar beson se Mompha i vogël është shumë i talentuar dhe arritjet e tij duhet të celebrohen. “Pronari më i ri i një shtëpie në botë vishte me Guçi dhe meriton çdo lavdërim pasi ka kryer të gjitha detyrat e tij”, thote ai per te birin.

Mompha besohet se ka bërë pasurinë e tij nga këmbimet valutore por tashmë përballet me akuza pastrimi parash në £10milionë.

Në fillim të muajit ai u dërgua në paraburgim dhe më pas u lirua me një garanci pasurie prej 300 000 dollarë.

Continue Reading

Lifestyle

E zuri burrin duke e tradhtuar, kështu hakmerret gruaja (Video)

Published

on

Një grua vendosi të hakmerret pasi partneri e tradhëtoi.

Ajo hodhi nga dritarja e apartamentit sendet të ndryshme siç është televizori dhe Sony PlayStation 5.

Gruaja nga Atlanta, është filmuar teksa ka hedhur nga dritarja e katit të tretë sendet e partnerit, ndërkohë që fqinjët shikonin të habitur kur përplaseshin në rrugë.

Një nga fqinjët e shpërndau videon në TikTok dhe pamjet u bënë virale.

Ndërsa në sfond dëgjohet që gruaja bërtet e nervozuar se askush nuk duhet të tallet me vajzat nga Atlanta.

Continue Reading

Lifestyle

73-vjeçarja ndihmon në kapjen e mashtruesve

Published

on

Një gjyshe që ndihmoi policinë në kapjen e mashtruesit është lavdëruar për veprimet e saj heroike.

Jean Ebbert, 73-vjeçare, kishte pranuar një thirrje telefonike nga një person që pohonte se ishte nipi i saj. Ai kishte thënë se ishte i burgosur dhe se për lirimin e tij duheshin 8 mijë dollarë.

Mirëpo Ebbert, e cila e dinte se nuk kishte nipa të rritur, mendoi se dhëndri po bënte shaka me të. Por kur thirrjet nuk ndaleshin dhe më vonë i telefonoi edhe një person që shtirej si avokat i nipit, gjyshja vendosi ta njoftonte policinë.

Zyrtarët policorë ndodheshin në shtëpinë e saj kur mashtruesi trokiti në derën e saj. Arrestimi i tij është incizuar në kamerën e sigurisë që ajo kishte vendosur në derën e shtëpisë.

Policia ka arrestuar një 28-vjeçar, i cili është akuzuar për mashtrim. Gjyshja u ka bërë thirrje të tjerëve që të kenë kujdes dhe të mbrojnë identitetin nga mashtrimet online.

“Mos i nënvlerësoni këta njerëz se çfarë mund të bëjnë kur tentojnë të mashtrojnë. E shoh se sa persona bien pre e këtyre mashtrimeve”, ka thënë ajo.

Continue Reading

Aktuale