Connect with us

Lifestyle

Shtatë situata të sikletshme që i kalon çdo çift pas ndarjes

Published

on

1. T’i shpjegosh gjithë botës arsyen e ndarjes

Pyetje që shumicën e kohës s’di si t’i përgjigjesh. Hmm, po ja, ndodhi!

2.E le apo të la?!

Hajde t’i shpjegosh gocës së tezes së xhaxhait të gjyshes që i gjete mesazhe “pune” në celular, në mes të natës nga kolegia e tij e pafajshme.

3. Kur të pyesin si po shkojnë gjërat me ATË.

Po shumë mirë, përveç faktit që më theu zemrën dhe që do ta urrej deri në përjetësi. Faleminderit që pyet, ti nga shpia mirë?

4. Ata që të thonë: ‘Ua po ju ishit aq mirë bashkë!’

Ja që nuk ishim dhe aq mirë.

5. Ndarja e shoqërisë

Ju kishit miq të përbashkët dhe të dalat bëhen goxha të sikletshme. Nëse është ai, ti sigurisht do kalosh një të shtunë tjetër para TV.

6. Fshirja e fotove

Operacioni “Fshirja e fotove”, që përfshin jo vetëm profilet e tua në rrjete sociale, por edhe ato të miqve që kanë foto me ju të dy, është një nga fazat më acaruese, për vetë faktin që edhe ata që nuk kishin pse të dinin që jeni ndarë, do ta marrin vesh. Dhe ty të vjen të plasësh.

7.Shkëmbimi me ish-in në rrugë

Hmmm… çfarë supozohet të bësh? T’i japësh dorën? Ta puthesh në faqe? Të bësh sikur nuk e sheh? Vetëm ec dhe prit!

Continue Reading

Lifestyle

E zuri burrin duke e tradhtuar, kështu hakmerret gruaja (Video)

Published

on

Një grua vendosi të hakmerret pasi partneri e tradhëtoi.

Ajo hodhi nga dritarja e apartamentit sendet të ndryshme siç është televizori dhe Sony PlayStation 5.

Gruaja nga Atlanta, është filmuar teksa ka hedhur nga dritarja e katit të tretë sendet e partnerit, ndërkohë që fqinjët shikonin të habitur kur përplaseshin në rrugë.

Një nga fqinjët e shpërndau videon në TikTok dhe pamjet u bënë virale.

Ndërsa në sfond dëgjohet që gruaja bërtet e nervozuar se askush nuk duhet të tallet me vajzat nga Atlanta.

Continue Reading

Lifestyle

73-vjeçarja ndihmon në kapjen e mashtruesve

Published

on

Një gjyshe që ndihmoi policinë në kapjen e mashtruesit është lavdëruar për veprimet e saj heroike.

Jean Ebbert, 73-vjeçare, kishte pranuar një thirrje telefonike nga një person që pohonte se ishte nipi i saj. Ai kishte thënë se ishte i burgosur dhe se për lirimin e tij duheshin 8 mijë dollarë.

Mirëpo Ebbert, e cila e dinte se nuk kishte nipa të rritur, mendoi se dhëndri po bënte shaka me të. Por kur thirrjet nuk ndaleshin dhe më vonë i telefonoi edhe një person që shtirej si avokat i nipit, gjyshja vendosi ta njoftonte policinë.

Zyrtarët policorë ndodheshin në shtëpinë e saj kur mashtruesi trokiti në derën e saj. Arrestimi i tij është incizuar në kamerën e sigurisë që ajo kishte vendosur në derën e shtëpisë.

Policia ka arrestuar një 28-vjeçar, i cili është akuzuar për mashtrim. Gjyshja u ka bërë thirrje të tjerëve që të kenë kujdes dhe të mbrojnë identitetin nga mashtrimet online.

“Mos i nënvlerësoni këta njerëz se çfarë mund të bëjnë kur tentojnë të mashtrojnë. E shoh se sa persona bien pre e këtyre mashtrimeve”, ka thënë ajo.

Continue Reading

Lajme

Një astrolog zbulon dobësitë më të mëdha të shenjës së Ujorit

Published

on

By

Të lindur rreth 20 janarit dhe 18 shkurtit, Ujorët janë rebelët e pazakontë të zodiakut që duan ndryshime revolucionare dhe liri të të menduarit përpara.

Megjithatë, dëshira e tyre radikale për të refuzuar traditën ndonjëherë mund t’i bëjë ata paksa të kokëfortë, ju urojmë fat nëse përpiqeni t’i shtyni ata të ndryshojnë këndvështrimin e tyre!

Ujorët kanë shumë cilësi të shkëlqyera për të ofruar, por një vështrim më i thellë i dobësive më të mëdha të shenjës së Ujorit mund t’ju ndihmojë të vlerësoni personalitetet e tyre në një mënyrë më holistike.

Ujorët e çuditshëm dhe jo konvencionalë janë të lehtë për t’u adhuruar, por sapo të mësoni për dobësitë më të mëdha të shenjë së Ujorit, do të jeni në gjendje të lidheni me ta edhe më thellë.

Ja disa prej dobësive të tyre:

  1. Mund të jenë pa emocione;

  2. Janë kokëfortë për pikëpamjet e tyre;

  3. Anashkalojnë vlerën e së kaluarës;

  4. Nuk u pëlqen të ndjekin rregullat;

  5. Janë të vështira për t’u parashikuar;

  6. Janë të prirur për të menduar shumë;

  7. Janë pak gjykues.

Continue Reading

Aktuale