Connect with us

Sport

Super vila e Ronaldos është e paligjshme, do të duhet të prishet (Foto)

Published

on

Vazhdojnë telashet për Cristiano Ronaldon. Këtë herë prona e tij miliona dollarëshe në veri të Portugalisë është vënë në qendër të kritikave.

Portugezi tregoi shenja të qartë nervozizmi, duke u përleshur me Jones dhe van Dijk gjatë ndeshjes së fundjavës Man United-Liverpool.

Por problemet nuk mbarojnë në fushë. Pesë herë fituesi i Topit të Artë tani do t’i duhet për të shkatërruar një pjesë të vilës së tij në Geres, në Portugalinë veriore, e cila konsiderohet e paligjshme nga autoritetet. Duket se problem është zgjatimi i ndërtuar në pronën e ëndrrave gati 3 milionë euro.

Ronaldo ndërtoi në mënyrë të paligjshme një fushë tenisi:

Kreu i këshillit lokal, Manuel Tibo, konfirmoi se CR7 do të duhet të prishë fushën e tenisit dhe një shtesë tjetër – që nuk parashikohet në dizajnin origjinal të vilës.

“Ronaldo ka ndërtuar edhe jashtë zonës së planifikuar dhe kjo është e paligjshme”, tha Tibo. Siç raporton The Sun, dokumentet e Këshillit tregojnë se Cristiano tashmë ka pranuar humbjen dhe ka aplikuar për një leje shembjeje në emër të tij për të hequr qafe fushën e tenisit rreth 300 metra katrorë dhe aneksin 115 metra katrorë në mars 2022. Ndërkohë , vila e tij ne Torino kerkon nje pronar te ri.

Continue Reading

Sport

Messi i drejtohet Lewandowskit: Ti e meriton Topin e Artë

Published

on

Ylli i PSG-së, Lionel Messi ka fituar çmimin e Topit të Artë për herën e shtatë në karrierë.

Por, sapo u ngjit në podium për të pranuar çmimin, argjentinasi befasoi me deklaratën, transmeton lajmi.net.

Messi iu drejtua rivalit, Robert Lewandowski, duke i thënë se e ka merituar Topin e Artë falë arritjeve në vitin e kaluar.

“Ti e meriton Topin e Artë. Vitin e kaluar, të gjithë ishin të pajtimit se ishe fitues i madh”.

Ndërkohë, Lewa u rendit në pozitën e dytë, derisa fitoi çmimin e sulmuesit më të mirë në botë, falë 68 golave për klubin dhe Kombëtaren e Polonisë në vitin 2021./Lajmi.net/

Continue Reading

Sport

Messi fiton Topin e Artë për vitin 2021

Published

on

Lionel Messi është fitues i çmimit më të madh që u ndahet futbollistëve për vitin 2021 “Topi i Artë”.

Pas Messit u rendit, ylli i Bayern Munichut, Robert Lewandowski dhe vendin e tretë e zuri mesfushori i Chelseas, Jorginho.

Pas tyre, u rendit sulmuesi i Bayern Munichut, Karim Benzema, në pozitën e katërt dhe mesfushori N’Golo Kante në pozitën e pestë.

Ky është “Topi i Artë” i 7’të për Messin. 2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019 dhe 2021 janë vitet që Lionel Messi ka fituar topin e artë./21Media/

Continue Reading

Sport

Messi me familje mbërrin në ceremoninë e ndarjes së ‘Topit të Artë’

Published

on

Lionel Messi ka arritur tani në tapetin e kuq në ceremoninë e ndarjes së “Topit të Artë”.

Bashkë me Messin janë edhe tre djemtë e tij dhe bashkëshortja.

Messi bashkë me Lewandowskin janë dy kandidatët kryesorë për ta fituar këtë çmim. Në rast se Messi e fiton, ky do të ishte Topi i shtatë i Artë për të.

Continue Reading

Aktuale