Connect with us

Spektakël dhe Yje

Tyson Fury e shpërblen veten me një shtëpi luksoze në vlerë dy milionë euro, pas fitores ndaj Wilderit

Published

on

Sipas raportimeve, Tyson Fury është kthyer në pronën e tij të re prej 1.7 milionë funtesh (dy milionë euro) me pamje nga Morecambe Bay i Lancashire.

Kampioni i boksit, 33 vjeç, zbarkoi në Mbretërinë e Bashkuar të martën në mëngjes së bashku me gruan e tij Paris pas fitores epike ndaj Deontay Wilder në Las Vegas të dielën, shkruan DailyMail.

Dhe familja u drejtuan për në shtëpinë e tyre të re familjare në Morecambe Bay, me kampionin e boksit në pesha të rënda që kishte blerë pronën për dy milionë euro në dhjetor sipas dokumenteve të regjistrit të pronave të siguruar nga The Mirror.Gazeta shton se Tyson, gruaja e tij 31-vjeçare Paris dhe gjashtë fëmijët e tyre kishin jetuar më parë në një shtëpi prej 550,000 funtesh (640,000 euro) me pamje nga gjiri i bukur Morecambe, para se të blinin një shtëpi të dytë aty pranë.Tyson dhe Parisi ndajnë kanë tri vajza: Venezuela, 12 vjeçe, Valencia, tri vjeçe dhe Athena, dhe tre djem: Prince John James, nëntë vjeç, Prince Tyson II, katër vjeç dhe Prince Adonis, dy.

Familja thuhet se është “rrënjosur thellë” në komunitetin e afërt dhe një pjesë e vogël e fqinjëve të Fury-t e lavdëruan atletin dhe familjen e tij kur flisnin për gazetën.Pauline Wade, 75 vjeçe, tha për gazetën britanike se Tyson e ndihmoi atë kur ajo ra në një greminë të vogël jashtë shtëpisë së saj në fillim të vitit.Ajo shpjegoi:

“Ai erdhi drejtpërdrejt dhe më pyeti’ ‘a je mirë’ dhe më ndihmoi të ngrihem. Ai është një njeri i bukur. Ai gjithmonë thotë ‘Unë jam duke shkuar në dyqane a doni ndonjë gjë’?”.

Christine Thornton, 72 vjeçe, shtoi: “Ajo që ai ka arritur është përrallore dhe i gjithë qyteti është krenar për të, ashtu siç duhet të jetë. Ju e shihni atë duke ecur përreth, duke bërë pazar, dhe ai gjithmonë ndalon dhe bisedon me njerëzit”.

Kryetari i Bashkisë së Lancaster, Mike Greenall tha të martën: “Në emër të të gjithë rrethit do të doja të dërgoja urimet e mia të përzemërta për Tysonin për këtë arritje madhështore”.Ai shtoi se banorët ishin krenarë që kishin një “kampion në mesin e tyre”.Paris zbuloi gjatë një paraqitjeje në Loose Women vitin e kaluar se familja ishte në procesin e zhvendosjes së shtëpisë.

Duke folur për Morecambe në një dokumentar të ITV-së vitin e kaluar, Tyson tha: “Njerëzit më thonë’ ‘pse nuk jeton në Kaliforni apo Amerikë?’ – pse do të jetoja unë?”.“Pse do ta braktisja vendin tim për pak para dhe famë?”, tha ai.

“Më pëlqen. Unë kurrë nuk do të largohesha nga Morecambe. Është bukuri e vërtetë. Nëse moti do të ishte më i mirë, çdo shtëpi këtu do të ishte në vlerë një milion dollarëshe”, tha kampioni i boksit.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Babai i Capital T sulmohet derisa festonte ditëlindjen në Gërmi

Published

on

Agim Ademi po e festonte ditëlindjen e tij të 60 kur u sulmua fizikisht nga një person. Nga ky sulm fizik, për ditëlindje ai u detyrua të kërkonte ndihmë në njërin prej spitaleve të Prishtinës. Tashmë, dalin info të reja në lidhje me sulmuesin.

Para pak ditësh, Agim Ademi dëgjoi popullin dhe e shkarkoi kryetrajnerin Bernard Challandes nga kombëtarja e Kosovës.

Sot, ai ishte në parkun e Gërmisë në një aktivitet të panjohur, ndoshta personal, duke e festuar ditëlindjen.

Jo zyrtarisht thuhet se dyshohet që Ademi është sulmuar nga dikush prej zyrtarëve të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), ku qe një kohë ka pasur probleme të ndryshme në mes zyrtarëve dhe krerëve të lartë të saj, dhe nuk kanë munguar as raportimet për përleshje fizike brenda shtëpisë së futbollit.

Ai po intervistohet momentalisht nga Policia e Kosovës dhe besohet që e njeh personin që e ka sulmuar.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Nusret jep leksione, kuzhinieri nis e tregon si e mban trupin në formë dhe dy ushqimet e domozdoshme (Video)

Published

on

Kuzhinieri i famshëm turk, Nusret Gokçe, ka dhënë më shumë informacion rreth vetes së tij dhe ushqimeve të tij të preferuara.

Kuzhinieri i famshëm krahasoi stërvitjen dhe dietën me një gjurmë gishtash, duke thënë se të dyja duhet të përshtaten për secilin person.

Duke marrë parasysh që ai fitoi famë duke shërbyer biftekë – nuk është për t’u habitur që kjo pjatë është diçka që ai konsumon disa herë në ditë.

Para çdo stërvitje, Nusret pi dy gota ujë me temperaturë dhome dhe ha katër kajsi. Së bashku me gjithë atë, ai pi një kapuçino.

Për mëngjes ha 250 gram biftek me thjerrëza dhe fasule, ndërsa për drekë ha perime të ziera dhe, përsëri, 250 gram biftek.

Pasdite, ai konsumon ekspres me kos rrushi, dhe për darkë ha sërish biftek, këtë herë me sallatë panxhar.

Restoranti i ri i kuzhinierit të famshëm Nusret është kritikuar për çmime shumë të larta

Nusret, i njohur më mirë si Salt Bae, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave dhe publikut britanik kohët e fundit për shkak të çmimeve të kripura në restorantin e tij të ri në Londër.

Kujtojmë që restorantet e tij, kanë çmime mjaft të larta, ndonjëherë edhe të tepruara me shërbimet që ofrojnë, çka ka bërë që klientë të ndryshëm edhe të ankohen./albeu.com/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

McGregor akuzohet se e grushtoi dhe i theu hundën DJ-it të njohur

Published

on

Një DJ italian tha se ylli i MMA Conor McGregor e goditi me grusht dhe i theu hundën në një festë në Romë.

Francesco Facchinetti dhe gruaja e tij i bënë akuzat në mediat sociale dhe thanë se ishin duke u shoqëruar me yllin, raportoi MMA Mania. Ishte disa orë pasi McGregor dhe partnerja e tij, Dee Devlin, pagëzuan djalin e tyre në Vatikan.

Facchinetti tha se ata ishin jashtë “duke u argëtuar” me McGregor për dy orë kur McGregor i ftoi ata në një festë tjetër. Kur DJ pranoi ftesën, McGregor e goditi me grusht në hundë dhe e theu atë, tha ai në një video në Instagram të përkthyer nga italishtja.

“Në orën 2.30 të kësaj nate unë u sulmova nga z. McGregor,” tha Facchinetti, përmes MMA Mania. “McGregor shumë i famshëm, i cili më goditi në gojë, më theu hundën para 10 dëshmitarëve, miqve dhe truprojave të tij. Ai më sulmoi pa motivim pasi folëm për më shumë se dy orë dhe gjithashtu u argëtuam së bashku. Mund të isha mbyllur dhe të mos i thosha asgjë askujt, por meqenëse jam këtu për ta thënë, duhet të them se ai person është vërtet i dhunshëm dhe i rrezikshëm. ”

“Ai do të qëndrojë në Itali deri më 26 tetor. Nëse e shihni qëndroni larg tij. Mos i afrohuni dhe kërkoni autografe sepse ai është një person i paqëndrueshëm dhe i rrezikshëm “.

Facchinette tha në mediat sociale se ai planifikon të padisë McGregor.

“Mora një grusht për asgjë. Ky grusht mund t’i shkonte kujtdo. Miqtë e mi, gruaja ime, apo shoqe të tjera. Kjo është arsyeja pse vendosa të padis Conor McGregor sepse ai është një person i dhunshëm dhe i rrezikshëm. ”/Prive.al/

Continue Reading

Aktuale