Connect with us

Sport

Mbyllet pjesa e parë, Kosova barazon në fund rezultatin ndaj Gjeorgjisë

Published

on

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit që po luhet në “Fadil Vokrri”.

Rezultati është i barabartë pas 45 minutave të para 1-1, shkruan lajmi.net.

Dardanët e nisën më mirë ndeshjen duke u munduar që të gjenin golin e epërsisë.

Megjithatë, ishtin gjeorgjinët që kaluan në epërsi në min e 11′ përmes Tornike Okriashvili.

Portieri Aro Muric bëri një gabim amatoresk duke e lëshuar topin nga dora e Okriashvili e shfrytëzoi këtë për ti dhënë avantazhin ekipit të tij.

Kosova vazhdoi me disa sulme, dhe e patën posedimin e topit.Në fund të pjesës së parë njëri nga futbollistët gjeorgjianë luajti me dorë në 16-metërshit dhe referi polak akordoi në pikën e bardhë.Ishte Vedat Muriqi më pas që u tregua i saktë për të barazuar rezultatin më min e 45′ 1-1.

Mbetet të shihet se si do të rrjedhë pjesa e dytë e takimit.

Continue Reading

Sport

Autogoli më qesharak i javës shënohet në takimin Shakhtar – Real Madrid (Video)

Published

on

Skuadra e Real Madridit ka kaluar në avantazh ndaj Shakhtarit.Ishte mbrojtësi, Sergi Krystov që realizoi autogol për ta kaluar Realin në avantazh në këtë duel, shkruan GazetaBlic Sport.

Rezultati aktual i takimit është 0-1.

Ja autogoli qesharak

V I D E O

Continue Reading

Sport

Ajax – Dortmund, formacionet zyrtareAjax – Dortmund, formacionet zyrtare

Published

on

Sonte zhvillohet derbi në grupin C të Ligës së Kampionëve.

Ajax dhe Borussia Dortmund do të ballafaqohen nga ora 21:00.

Të dyja ekipet kanë bilanc perfekt pas dy ndeshjeve të para dhe kanë nga gjashtë pikë të grumbulluara.

Pritet një përballje e zjarrtë sonte pasi të dyja skuadrat do të mudnohen të dalin në krye të tabeles.

Formacioni i Ajaxit: Pasveer, Timber, Alvarez, Gravenberch, Tadic, Antony, Mazraoui, Blind, Martinez, Haller, Berghuis

Formacioni i Dortmundit: Kobel, Hummels, Akanji, Brandt, Meunier, Witsel, Malen, Bellingham, Schulz, Reus, Haaland /Lajmi.net/

Continue Reading

Sport

Gjest i pahijshëm u Gjokoviqit, refuzon të tregoj të vërtetën!

Published

on

Novak Gjokoviq mund të heqë dorë nga objektivi për të fituar Grand Slam-in në Australian Open, pasi kreu i shtetit të Victorias vendosi që në këtë kompeticion të marrin pjesë vetëm tenistët që janë vaksinuar.

Tenisti serb nuk zbuloi nëse është vaksinuar apo jo, por deklaroi se e sheh si të tepruar gjykimin e njerëzve nga fakti nëse e kanë bërë apo jo vaksinën, ndaj u shpreh se do të vendosë shumë shpejt mbi pjesëmarrjen ose jo në Australian Open.

“E vërteta është se nuk e di nëse do të konkurroj, pasi situata nuk është e mirë.

Brenda 2-3 javësh do të marrim një vendim final. Më duket e tmerrshme që shoqëria të gjykon në bazë të një vaksine. Nuk dua të marr pjesë në një luftë mediatike dhe as nuk dua të tregoj nëse e kam bërë apo jo vaksinën”, deklaroi Gjokoviq.

Continue Reading

Aktuale