Connect with us

Spektakël dhe Yje

“Zemer vet e lype”: Po vjen videoklipi i këngës së Dafinës me MC Kreshën

Published

on

Ylli i njohur, Dafina Zeqiri, në fillim të këtij muaji lansoi të gjitha këngët e albumit të ri “Dafinë Moj”.Por, disa prej tyre ishin në versionin audio, artistja pritet që së shpejti do t’i kompletojë edhe me videoklipe.

Ajo njofton se njërin prej tyre tashmë ka nisur dhe se së shpejti pritet të publikohet i plotë.

Bëhet fjalë për bashkëpunimin me reperin MC Kresha, projekti i të cilëve titullohet “Zemër vet e lype”. Ata së bashku kanë realizuar disa foto nga realizimi i projektit.

Por, ende nuk dihet akoma data se kur do të lansohet ky projekt për fansat.

Në tërësi, “Dafinë Moj” po mirëpritet dhe ka marrë reagime mjaft pozitive nga publiku, kjo dëshmon klikueshmërinë e madhe që ka marrë Dafina./Botapress.info/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Babai i Capital T sulmohet derisa festonte ditëlindjen në Gërmi

Published

on

Agim Ademi po e festonte ditëlindjen e tij të 60 kur u sulmua fizikisht nga një person. Nga ky sulm fizik, për ditëlindje ai u detyrua të kërkonte ndihmë në njërin prej spitaleve të Prishtinës. Tashmë, dalin info të reja në lidhje me sulmuesin.

Para pak ditësh, Agim Ademi dëgjoi popullin dhe e shkarkoi kryetrajnerin Bernard Challandes nga kombëtarja e Kosovës.

Sot, ai ishte në parkun e Gërmisë në një aktivitet të panjohur, ndoshta personal, duke e festuar ditëlindjen.

Jo zyrtarisht thuhet se dyshohet që Ademi është sulmuar nga dikush prej zyrtarëve të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), ku qe një kohë ka pasur probleme të ndryshme në mes zyrtarëve dhe krerëve të lartë të saj, dhe nuk kanë munguar as raportimet për përleshje fizike brenda shtëpisë së futbollit.

Ai po intervistohet momentalisht nga Policia e Kosovës dhe besohet që e njeh personin që e ka sulmuar.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Nusret jep leksione, kuzhinieri nis e tregon si e mban trupin në formë dhe dy ushqimet e domozdoshme (Video)

Published

on

Kuzhinieri i famshëm turk, Nusret Gokçe, ka dhënë më shumë informacion rreth vetes së tij dhe ushqimeve të tij të preferuara.

Kuzhinieri i famshëm krahasoi stërvitjen dhe dietën me një gjurmë gishtash, duke thënë se të dyja duhet të përshtaten për secilin person.

Duke marrë parasysh që ai fitoi famë duke shërbyer biftekë – nuk është për t’u habitur që kjo pjatë është diçka që ai konsumon disa herë në ditë.

Para çdo stërvitje, Nusret pi dy gota ujë me temperaturë dhome dhe ha katër kajsi. Së bashku me gjithë atë, ai pi një kapuçino.

Për mëngjes ha 250 gram biftek me thjerrëza dhe fasule, ndërsa për drekë ha perime të ziera dhe, përsëri, 250 gram biftek.

Pasdite, ai konsumon ekspres me kos rrushi, dhe për darkë ha sërish biftek, këtë herë me sallatë panxhar.

Restoranti i ri i kuzhinierit të famshëm Nusret është kritikuar për çmime shumë të larta

Nusret, i njohur më mirë si Salt Bae, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave dhe publikut britanik kohët e fundit për shkak të çmimeve të kripura në restorantin e tij të ri në Londër.

Kujtojmë që restorantet e tij, kanë çmime mjaft të larta, ndonjëherë edhe të tepruara me shërbimet që ofrojnë, çka ka bërë që klientë të ndryshëm edhe të ankohen./albeu.com/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

McGregor akuzohet se e grushtoi dhe i theu hundën DJ-it të njohur

Published

on

Një DJ italian tha se ylli i MMA Conor McGregor e goditi me grusht dhe i theu hundën në një festë në Romë.

Francesco Facchinetti dhe gruaja e tij i bënë akuzat në mediat sociale dhe thanë se ishin duke u shoqëruar me yllin, raportoi MMA Mania. Ishte disa orë pasi McGregor dhe partnerja e tij, Dee Devlin, pagëzuan djalin e tyre në Vatikan.

Facchinetti tha se ata ishin jashtë “duke u argëtuar” me McGregor për dy orë kur McGregor i ftoi ata në një festë tjetër. Kur DJ pranoi ftesën, McGregor e goditi me grusht në hundë dhe e theu atë, tha ai në një video në Instagram të përkthyer nga italishtja.

“Në orën 2.30 të kësaj nate unë u sulmova nga z. McGregor,” tha Facchinetti, përmes MMA Mania. “McGregor shumë i famshëm, i cili më goditi në gojë, më theu hundën para 10 dëshmitarëve, miqve dhe truprojave të tij. Ai më sulmoi pa motivim pasi folëm për më shumë se dy orë dhe gjithashtu u argëtuam së bashku. Mund të isha mbyllur dhe të mos i thosha asgjë askujt, por meqenëse jam këtu për ta thënë, duhet të them se ai person është vërtet i dhunshëm dhe i rrezikshëm. ”

“Ai do të qëndrojë në Itali deri më 26 tetor. Nëse e shihni qëndroni larg tij. Mos i afrohuni dhe kërkoni autografe sepse ai është një person i paqëndrueshëm dhe i rrezikshëm “.

Facchinette tha në mediat sociale se ai planifikon të padisë McGregor.

“Mora një grusht për asgjë. Ky grusht mund t’i shkonte kujtdo. Miqtë e mi, gruaja ime, apo shoqe të tjera. Kjo është arsyeja pse vendosa të padis Conor McGregor sepse ai është një person i dhunshëm dhe i rrezikshëm. ”/Prive.al/

Continue Reading

Aktuale