Connect with us

Denoncime

Grisen posterat ku kërkohet përgjegjësi për djegien e 14 personave në spitalin modular, Teuta Arifi dhe institucionet nën kontrollin e saj nuk duan të përmendet kjo tragjedi

Published

on

Mbëmë janë ngjitur postera para Gjykatës Themelore të Tetovës, Spitalit të Tetovës dhe para Komunës së Tetovës ku kërkohet përgjegjësi për djegien dhe vrasjen e 14 personave në spitalin modular në Tetovë, përcjell in7

Gjatë mëngjesit të sotëm këta postera janë grisur dhe para godinës së Komunës së Tetovës janë hequr.

Për këtë akt ka reaguar aktivisti Arianit Xhaferi i cili shkruan se Teuta Arifi dhe institucionet nën kontrollin e saj nuk duan të përmendet vrasja dhe djegia për së gjalli e 14 bashkëqytetarëve tanë.

Postimi i plotë:

Përpara Komunës së Tetovës
Përpara Spitalit të Tetovës
Përpara Gjykatës Themelore të Tetovës
Mbrëmë janë ngjitur postera ku kërkohet përgjegjësi për djegien dhe vrasjen e 14 personave në spitalin modular në Tetovë. Sot herët në mëngjes kalova ke të tre lokacionet, dhe këto postera ishin grisur…
Është e qartë se Teuta Arifi dhe institucionet nën kontrollin e saj nuk duan të përmendet vrasja dhe djegia për së gjalli e 14 bashkëqytetarëve tanë… Që ta dini si veprojnë këta që thonë ZGJIDH JETË…’ ka shkruar aktivisti Arianit Xhaferi në facebook./in7.tv/

Continue Reading

Denoncime

ASH: Agjitim dhe presion mbi të punësuarit në NPK Tetovë

Published

on

Drejtori i NPK Tetovë shkel Kodin Zgjedhor, agjiton tek të punësuarit përmes mesazheve në viber që të votojnë Teuta Arifin, duke keqpërdorur detyrën zyrtare.-thuhet në reagimin e Aleancës për Shqiptarë.

Continue Reading

Denoncime

ASH: Ramiz Merko thyen heshtjen zgjedhore, asfalton rrugë një ditë para zgjedhjeve

Published

on

Kryetari i Komunës së Strugë dhe rikandidat pë kryetar nga rradhët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ramiz Merko edhe një ditë para zgjedhjeve në ditë heshtje zgjedhore ka vazhduar të asfalton rrugë, përcjell in7

Aleanca për Shqiptarët ka denoncuar shkeljen flagrante të Kodit Zgjedhor nga ana e Ramiz Merkos dhe Komunës së Strugës përmes komunikatës për media:

Denoncimi i plotë:

Duam të denoncojmë sot, shkeljen flagrante të Kodit Zgjedhor nga ana e Ramiz Merkos dhe Komunës së Strugës. Në ditën e heshtjes zgjedhore makineritë e kompanive dhe biznesve të afërta me Ramiz Merkon po asfaltojnë rrugica nëpër fshatra të ndryshme të Strugës. Të gjitha këto pa kurrfarë leje, pa procedurë tenderimi dhe jashtë çdo rregulle ligjore. Ekipi ynë i juristëve po bën parashtresat e duhura. Janë të njoftuara edhe Prokuroria dhe Policia, të cilat duhet të dalin në terren dhe të marrin masat e nevojshme.

Asfalti dhe punët ilegale nuk do ta shpëtojnë as Ramiz Merkon, po as edhe bashkëpunëtorët e tij, që kanë shkelur dhe po e shkelin ligjin vazhdimisht.

Qytetarë, ruajeni qetësinë. Ka mbetur edhe pak orë. Struga po u kthehet struganëve!-theksojn nga ASH-ja./in7.tv/

Continue Reading

Denoncime

ASH: Talat Xhaferi shkel heshtjen zgjedhore

Published

on

Nëpërmjet një njoftimi të Aleancës për Shquptarët thuhet se kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot është fotografuar dhe incizuar duke agjituar dhe shkuar shtëpi më shtëpi.

Ata shtojnë se ai është parë në fshatin Forinë prej nga ai vjen dhe në fshatin fqinj në Çegran.

Ndryshe, në zgjedhjet lokale të vitit 2021, përveç kreu aktual të Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, garojnë edhe Nevzat Bejta nga BDI, Renata Elezi nga PDSH dhe Fadil Zendeli nga Lëvizja Besa.

Continue Reading

Aktuale