Connect with us

Lajme

Disa lagje në Shkup nuk do të kenë rrymë elektrike nesër

Published

on

Pa energji elektrike nesër disa pjesë të Karposhit, Butelit, Kisela Vodës dhe Shuto Orizarës

Nga ora 09:00 e mëngjesit deri në 14:00 pasdite të ditës së nesërme (19 korrik), shfrytëzuesit e rrugës “France Preshern” në komunën e Karposhit nuk do të kenë energji elektrike për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes.

Siç informon QRMK, nga ora 09:00 e mëngjesit deri në orën 13:00 të ditës së nesërme, shfrytëzuesit e rr.”Kozle” nr. 82, 84, 86, 90 dhe 92 në Karposh, dhe në të njëjtën periudhë të ditës nuk do të ketë energji elektrike në një pjesë të rr. “Ho Shi Min”, afër ëmbëltores “Kuvertira”, rr. “Zufer Muhiq”, një pjesë e rr. “Marko Krale” (gjithashtu afër “Kuvertira”) dhe rr. “Andre Mazon” në komunën e Butelit.

Nga ora 09:00 deri në ora 12:00 nesër është paralajmëruar ndërprerje e energjisë elektrike për shfrytëzuesit e rr. “Ivan Koazarev” 45 në Kisela Vodë dhe nga ora 12:00 deri në ora 14:30 për shfrytëzuesit e një pjese të rrugës “Viniçka” në komunën e Shuto Orizarës. 

Continue Reading

Lajme

Taravari: I shokuar nga sulmi kriminal në Gllogjan, shumë jetë të pafajshme e sidomos fëmijësh po na ikin këtë muaj!

Published

on

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, ka reaguar pas sulmit me armë zjarri ndaj autobusit në Gllogjan të Deçanit, ku mbetën të vrarë të paktën tre persona, përcjell in7.

Jam i shokuar nga sulmi kriminal ndaj autobusit që ndodhi në Gllogjan, ku ka edhe viktima, mesin e tyre nxënës shkolle.
Në këto çaste të rënda jam me familjarët e të vrarëve, duke u lutur për durim…
Pres që organet e rendit të zbardhin menjëherë këtë krim monstruoz!
Shumë jetë të pafajshme e sidomos fëmijësh po na ikin këtë muaj!
Zot na Mbro!, ka shkruar Taravari në Facebook./in7.tv/

Continue Reading

Kosovë

Reagon Kryeministri Albin Kurti për ngjarjen në Gllogjan

Published

on

Ka reaguar edhe Krzeministri i Kosovës , Albin Kurti lidhur me ngvjarjen e sontme që e tronditi Gllogjanin, ku mbetën të vrarë 3 perspna.

Ai shprehë ngushëllime familjarëve të viktimave, duke iu dëshiruar shërim të shpejtë të plagosurve, dhe fton policinë të mobilizohet me kapacitetet e saj të plota.

“Sonte u tronditëm nga lajmi për sulmin me armë zjarri ndaj autobusit me nxënës në Gllogjan të Deçanit. Sipas Policisë së Kosovës nga ky sulm kanë mbetur të vrarë tre qytetarë të vendit tonë, prej të cilëve dy nxënës.
Në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjeve, shokëve e shoqeve, që humbën më të dashurit në këtë sulm. Të plagosurit i dëshirojmë shërim të shpejtë.
Policia është mobilizuar me kapacitetet e saj të plota për ta hetuar këtë krim të rëndë, e për të mundësuar drejtësi”, theksoi Kurti.

Continue Reading

Lajme

Jovevski: Materialet e ADN-së nesër do t’u dorëzohen Prokurorisë bullgare

Published

on

Prokurori Publik I Maqedonisë së Veriu, Ljubomir Jovevski tha se nga instituti i mjekësisë ligjore kanë siguruar ADN-t e familjarëve të viktimave dhe ato materiale gjatë ditës së nesërme do të dorëzohen tek pjesëtarët e Prokurorisë së Bullgarisë dhe së bashku me këto materiale atyre do tu dorëzohet edhe materiali i dokumenteve që deri në këtë moment prokuroria i ka siguruar.

“Kolegët bullgar gjatë ditës së sotme arritën në Prokurorinë Publike të Republikës së Maqedonisë së Veriut, ne nga institute I mjekëses ligjore kemi siguruar AND-t e familjarëve të viktimave dhe ato materiale gjatë ditës së nesërme do të dorëzohen tek pjesëtarët e Prokurorisë së Bullgarisë dhe së bashku me këto materiale atyre do tu dorëzohet edhe materiali i dokumenteve që deri në këtë moment prokuroria i ka siguruar”, tha Jovevski.

Continue Reading

Aktuale