Connect with us

Argëtim

Shpërthejnë akuzat në Për’puthen / Dyshime mbi qëllimet e Atdheut me Sarën

Published

on

Më herët këtë javë Sara dhe Atdheu dolën bashkë nga Për’puthen për të vijuar njohjen jashtë emisionit. Ky vendim habiti ndjekësit jo pak, teksa skenaret rreth kësaj lëvizjeje janë të ndryshme. Një ndër ta është se Atdheu po përdor Sarën dhe doli me të për të marrë hak ndaj Gelianit. Kjo u nënkuptua ditën e sotme nga Antonela dhe u forcua edhe më tej nga Sindi. Kjo e fundit deklaroi dje se Atdheu u rikthye në emision për “të nxjerrë fytyrën e vërtetë” të shumë konkurrentëve, mes të cilëve edhe Sarës. Ndërkohë, sot ajo falenderoi publikisht Atdheun dhe i bëri edhe një premtim, duke thënë se do jetë pranë tij deri në fund të jetës.

“Doja të thoja diçka. Se u tha edhe dje që Atdheu doli me Sarën për të marrë hak ndaj Gelianit për mua. Nëse e ka bërë vërtet këtë gjë, dua ta falenderoj dhe t’i them se do më ketë pranë gjithmonë, ashtu siç më ka thënë edhe ai se do jetë pranë meje deri në fund të jetës”- u shpreh Sindi.

Sindi dhe Atdheu krijuan miqësi shumë të fortë pas largimit të tij nga emisioni. Kështu, nisur nga marrëdhënia e tyre aludohet se Atdheu është hakmarrë ndaj Gelianit. Ky i fundit realizoi një takim me Sindin në të cilën dukeshin shumë të afërt. Mirëpo, më pas ai u deklarua për Sarën. E kur nuk e priste kjo e fundit e la për Atdheun.

Continue Reading

Argëtim

Sot mbani sytë lart! Ja çfarë do tërheqë vëmendjen në qiellin e Ballkanit këto 3 ditë

Published

on

By

Hëna e plotë e korrikut, e quajtur ndryshe “Hëna e drerit”, do të tërheqë vëmendjen e atyre që shohin qiellin të shtunën.

Sipas NASA, Hëna do të jetë drejtpërdrejt me Diellin, por për shumë vende, përfshirë rajonin e Ballkanit dhe do të jetë e dukshme për tre ditë. Por kulmi do të jetë sot në darkë.

Kjo hënë e plotë ka edhe emra të tjerë si: “Hëna e plotë e rrufesë”, “Hëna e plotë e Sanosit”, “Hëna e plotë e Hydromelosit“, por forma më e më e zakonshmja është “Hëna e plotë e drerit”.

Continue Reading

Argëtim

Njihuni me gjelin që këndon deri sa i bie të fikët

Published

on

By

Njihuni me gjelin që këndon deri sa i bie të fikët

Një fermer turk që zotëron një gjel që këndon më gjatë se të gjithë, deri sa “i bie të fikët”, është detyruar të anulojë turet e tij në shumë vende të botës për shkak se Turqia ka hyrë në izolim për shkak të pandemisë së koronavirusit.

28-vjeçari Okan Gokbudak, pronari i gjelit të quajtur “Baftjar” tregon se ka marrë ftesa të shumta për të parë shpendin e tij edhe nga të emisione njohura si “Heart Breakfast”.

“Producentët e shfaqjes më kontaktuan në fund të prillit, dhe më thanë se duan ta përfshijnë gjelin tim Baftjar në shfaqje. Kjo është diçka e mrekullueshme dhe për këtë gjë na ftuan në Angli”, tregon Okan.

Burimi

Continue Reading

Argëtim

E pabesueshme, por e vërtetë: Kjo pulë kushton deri në 500 euro

Published

on

By

E pabesueshme, por e vërtetë: Kjo pulë kushton deri në 500 euro

Nuk mund ta besoni, por kjo pulë kushton deri në 500 euro!Kjo është një e pulë e rrallë me 4 këmbë të mëdha regjistruar në Tajlandë.
Një gjel tre muajsh Dong Tao, i quajtur Rod Ma, i cili ka lindur me aftësi të kufizuara, jeton në një fermë lokale pulash në pronësi të Vasan Kanphian në Provincën Lampang.

“Rod Ma ka katër këmbë të mëdha që kur u zvordh për shkak të çrregullimeve gjenetike”, thotë fermeri.Pulat Dong Tao karakterizohen nga këmbë të mëdha. Mishi konsiderohet si një ëmbëlsirë e jashtëzakonshme dhe shërbehet në restorantet më të shtrenjta dhe çmimi përcaktohet bazuar në peshën e këmbëve.Çmimet e shitjes së pulave Dong Tao në Tajlandë ndryshojnë midis 150 dhe 500 euro. Rod Ma do t’i sillte pronarit shumë para, por ai përsëri do ta shmangë tenxheren për shkak të paraqitjes së tij “demonike”.

Continue Reading

Aktuale