Connect with us

Argëtim

Bëhet lëmsh në Për’puthen / Një romancë e re po lind papritur?

Published

on

Pas ngjarjes së çuditshme ku Sara u largua çift me Atdheun ndërsa ishte deklaruar për Geljanin, ky i fundit është rikthyer në studion e Për’Puthen.

Sindi dhe Geljani më parë zhvilluan një takim romantik të dy por gjithcka u shkatërrua pas deklaratës së Sarës.

Në një takim 4 minutash ditën e sotme ata sqaruan disa prej çështjeve të lëna pezull.

Geljani: Para disa ditësh pate postuar një story.

Sindi: Ishte një kundërpërgjigje ndaj teje, për deklaratën e Sarës. Besoj u qartësove.

Geljani: Jo ishte shumë bukur deri në momentin që u deklarua Sara. Nuk jam penduar për atë që ndodhi, doja të kërkoja falje

Sindi: Më fal se të vrava?

Geljani: Pse u vrave?

Sindi: Normalisht.

Gljani: Unë u ndjeva mirë në takim por siç të thash Sara ka qenë një ndër vajzat që kam pëlqyer që në fillim.

Sindi: Sa i përket historisë tënde më vjen shumë keq, pas çdo historie që kam pasur me një person unë të uroj të gjesh atë që do. Ashtu si ty jam përdorur edhe unë.

Geljani: Të thuash i përdorur është shumë e rëndë.

Sindi: Ti ke ardhur dhe e ke prezantuar veten pa filtra.

Geljani: Je ti pa filtra?

Sindi: Jam shumë person pa filtra

Sindi: Për aq sa të njoha je një djalë shumë i mirë, i ëmbël di si të sillesh me një vajzë.

Geljani: Të respektoj je një vajzë shumë e mirë dhe kaq.

Continue Reading

Argëtim

Sot mbani sytë lart! Ja çfarë do tërheqë vëmendjen në qiellin e Ballkanit këto 3 ditë

Published

on

By

Hëna e plotë e korrikut, e quajtur ndryshe “Hëna e drerit”, do të tërheqë vëmendjen e atyre që shohin qiellin të shtunën.

Sipas NASA, Hëna do të jetë drejtpërdrejt me Diellin, por për shumë vende, përfshirë rajonin e Ballkanit dhe do të jetë e dukshme për tre ditë. Por kulmi do të jetë sot në darkë.

Kjo hënë e plotë ka edhe emra të tjerë si: “Hëna e plotë e rrufesë”, “Hëna e plotë e Sanosit”, “Hëna e plotë e Hydromelosit“, por forma më e më e zakonshmja është “Hëna e plotë e drerit”.

Continue Reading

Argëtim

Njihuni me gjelin që këndon deri sa i bie të fikët

Published

on

By

Njihuni me gjelin që këndon deri sa i bie të fikët

Një fermer turk që zotëron një gjel që këndon më gjatë se të gjithë, deri sa “i bie të fikët”, është detyruar të anulojë turet e tij në shumë vende të botës për shkak se Turqia ka hyrë në izolim për shkak të pandemisë së koronavirusit.

28-vjeçari Okan Gokbudak, pronari i gjelit të quajtur “Baftjar” tregon se ka marrë ftesa të shumta për të parë shpendin e tij edhe nga të emisione njohura si “Heart Breakfast”.

“Producentët e shfaqjes më kontaktuan në fund të prillit, dhe më thanë se duan ta përfshijnë gjelin tim Baftjar në shfaqje. Kjo është diçka e mrekullueshme dhe për këtë gjë na ftuan në Angli”, tregon Okan.

Burimi

Continue Reading

Argëtim

E pabesueshme, por e vërtetë: Kjo pulë kushton deri në 500 euro

Published

on

By

E pabesueshme, por e vërtetë: Kjo pulë kushton deri në 500 euro

Nuk mund ta besoni, por kjo pulë kushton deri në 500 euro!Kjo është një e pulë e rrallë me 4 këmbë të mëdha regjistruar në Tajlandë.
Një gjel tre muajsh Dong Tao, i quajtur Rod Ma, i cili ka lindur me aftësi të kufizuara, jeton në një fermë lokale pulash në pronësi të Vasan Kanphian në Provincën Lampang.

“Rod Ma ka katër këmbë të mëdha që kur u zvordh për shkak të çrregullimeve gjenetike”, thotë fermeri.Pulat Dong Tao karakterizohen nga këmbë të mëdha. Mishi konsiderohet si një ëmbëlsirë e jashtëzakonshme dhe shërbehet në restorantet më të shtrenjta dhe çmimi përcaktohet bazuar në peshën e këmbëve.Çmimet e shitjes së pulave Dong Tao në Tajlandë ndryshojnë midis 150 dhe 500 euro. Rod Ma do t’i sillte pronarit shumë para, por ai përsëri do ta shmangë tenxheren për shkak të paraqitjes së tij “demonike”.

Continue Reading

Aktuale