Connect with us

Argëtim

Përballje e fortë mes Blerimit dhe Princit / Kjo është deklarata e papritur për Aristelën

Published

on

Prej disa javësh, Princi është deklaruar vetëm për Aristelën në emisionin “Për’puthen”, ndërkohë që kjo e fundit nuk ka bërë të njëjtën gjë.

Madje duket se Aristela është e lumtur që nuk e ka bërë deklaratën, për shkak të disa debateve që kanë ndodhur në studio.

E gjithë kjo erdhi për shkak të afrimitetit, por edhe kunjave, që Princi ka hedhur herë pas here me konkurrentin tjetër, Blerimin.

Për të sqaruar këtë raport mes dy miqve, Blerimi dhe Princi, u ulën ditën e djeshme përballë njëri-tjetrit për t’u ballafaquar. Gjatë kësaj pjese, Blerimi bëri një deklaratë të papritur që askush nuk e priste.

Edhe pse ai ka pasur përplasje shumë shpesh me Aristelën, Blerimi i tha Princit se nuk do të tërhiqet prej saj, sepse ka pëlqim për të. Blerimi u shpreh se do të tërhiqet nga Aristela vetëm në momentin që ajo do të deklarohet për Princin në emision.

“Nëse më kërkon mua që të tërhiqem nga Aristela, sepse ti e dashuron shumë Aristelën, unë nuk të ndihmoj dot këtu. Edhe mua më pëlqen Aristela si femër, pavarësisht se jam zhgënjyer prej asaj fjale, por nuk të ndihmoj dot këtu. Por nëse ajo thotë, Blerim do deklarohem për Princin apo dua atë dhe jo ty, unë do e respektoj. Por të lutem mos ma merr për keq, nëse nuk tërhiqem për këtë gjë”, u shpreh Blerimi.

Continue Reading

Argëtim

Sot mbani sytë lart! Ja çfarë do tërheqë vëmendjen në qiellin e Ballkanit këto 3 ditë

Published

on

By

Hëna e plotë e korrikut, e quajtur ndryshe “Hëna e drerit”, do të tërheqë vëmendjen e atyre që shohin qiellin të shtunën.

Sipas NASA, Hëna do të jetë drejtpërdrejt me Diellin, por për shumë vende, përfshirë rajonin e Ballkanit dhe do të jetë e dukshme për tre ditë. Por kulmi do të jetë sot në darkë.

Kjo hënë e plotë ka edhe emra të tjerë si: “Hëna e plotë e rrufesë”, “Hëna e plotë e Sanosit”, “Hëna e plotë e Hydromelosit“, por forma më e më e zakonshmja është “Hëna e plotë e drerit”.

Continue Reading

Argëtim

Njihuni me gjelin që këndon deri sa i bie të fikët

Published

on

By

Njihuni me gjelin që këndon deri sa i bie të fikët

Një fermer turk që zotëron një gjel që këndon më gjatë se të gjithë, deri sa “i bie të fikët”, është detyruar të anulojë turet e tij në shumë vende të botës për shkak se Turqia ka hyrë në izolim për shkak të pandemisë së koronavirusit.

28-vjeçari Okan Gokbudak, pronari i gjelit të quajtur “Baftjar” tregon se ka marrë ftesa të shumta për të parë shpendin e tij edhe nga të emisione njohura si “Heart Breakfast”.

“Producentët e shfaqjes më kontaktuan në fund të prillit, dhe më thanë se duan ta përfshijnë gjelin tim Baftjar në shfaqje. Kjo është diçka e mrekullueshme dhe për këtë gjë na ftuan në Angli”, tregon Okan.

Burimi

Continue Reading

Argëtim

E pabesueshme, por e vërtetë: Kjo pulë kushton deri në 500 euro

Published

on

By

E pabesueshme, por e vërtetë: Kjo pulë kushton deri në 500 euro

Nuk mund ta besoni, por kjo pulë kushton deri në 500 euro!Kjo është një e pulë e rrallë me 4 këmbë të mëdha regjistruar në Tajlandë.
Një gjel tre muajsh Dong Tao, i quajtur Rod Ma, i cili ka lindur me aftësi të kufizuara, jeton në një fermë lokale pulash në pronësi të Vasan Kanphian në Provincën Lampang.

“Rod Ma ka katër këmbë të mëdha që kur u zvordh për shkak të çrregullimeve gjenetike”, thotë fermeri.Pulat Dong Tao karakterizohen nga këmbë të mëdha. Mishi konsiderohet si një ëmbëlsirë e jashtëzakonshme dhe shërbehet në restorantet më të shtrenjta dhe çmimi përcaktohet bazuar në peshën e këmbëve.Çmimet e shitjes së pulave Dong Tao në Tajlandë ndryshojnë midis 150 dhe 500 euro. Rod Ma do t’i sillte pronarit shumë para, por ai përsëri do ta shmangë tenxheren për shkak të paraqitjes së tij “demonike”.

Continue Reading

Aktuale