Connect with us

Argëtim

Arjan Konomi trondit rrjetin me informacion / Ledjana dhe Mevlani janë …

Published

on

Pak ditë më parë, Ledjana Prenga i habiti të gjithë kur nëpërmjet një postimi në “Instagram”, zbuloi se kishte vendosur që të largohej përfundimisht nga “Për’puthen”.

“Largimi im nga emisioni nuk ka të bëjë as me Mevlanin e as me faktin që ju kam gënjyer gjithë këto kohë. Jam akuzuar 2 herë në atë program për martese të rreme pa asnjë provë, ndaj kjo është një pabesi që më është bërë. Po ju them vetëm diçka , kushdo që vazhdon dhe më akuzon për burrin në Belgjikë dhe thotë kam bomba për Ledjanën, betohem në Zot se sot është dhe ditë e shenjtë se ka për ta paguar shtrenjtë”, shkroi Ledjana në një postim.

Ai që u lëndua më shumë nga ky vendim ishte Mevlani, pasi që të dy ishin deklaruar për njëri-tjetrin në emisionin e dashurisë. Madje gjatë një puntate të “Për’puthen”, ai i bëri të gjithë të dyshonin se mes tyre kishte marrë çdo gjë fund.

Por mesa duket nuk është ashtu! Pasi Ledjana ka postuar së fundmi një video ku shfaqet duke udhëtuar së bashku me Mevlanin. Një ditë më parë, dyshja është takuar me opinionistin e “Për’puthen” Arjan Konomi dhe ky i fundit ka publikuar një video të Ledjanës e Mevlanit.

“Gjatë gjithë kësaj kohe në 9 muaj në Për’puthen shumë njerëz më kanë plasur shpirtin. Ama për dy veta ka plasur dhe zemra. Do thoni ju kush janë, ja shikojini pak aman, mavria është”, shprehet Arjani në video.

Ledjana shfaqet e ulur mbi prehrin e Mevlanit, teksa e përkëdhel nga fytyra. Epo këto momente tregojnë shumë dhe Ledjana me Mevlanin duket se po jetojnë momentet më të mira aktualisht.

Continue Reading

Argëtim

Sot mbani sytë lart! Ja çfarë do tërheqë vëmendjen në qiellin e Ballkanit këto 3 ditë

Published

on

By

Hëna e plotë e korrikut, e quajtur ndryshe “Hëna e drerit”, do të tërheqë vëmendjen e atyre që shohin qiellin të shtunën.

Sipas NASA, Hëna do të jetë drejtpërdrejt me Diellin, por për shumë vende, përfshirë rajonin e Ballkanit dhe do të jetë e dukshme për tre ditë. Por kulmi do të jetë sot në darkë.

Kjo hënë e plotë ka edhe emra të tjerë si: “Hëna e plotë e rrufesë”, “Hëna e plotë e Sanosit”, “Hëna e plotë e Hydromelosit“, por forma më e më e zakonshmja është “Hëna e plotë e drerit”.

Continue Reading

Argëtim

Njihuni me gjelin që këndon deri sa i bie të fikët

Published

on

By

Njihuni me gjelin që këndon deri sa i bie të fikët

Një fermer turk që zotëron një gjel që këndon më gjatë se të gjithë, deri sa “i bie të fikët”, është detyruar të anulojë turet e tij në shumë vende të botës për shkak se Turqia ka hyrë në izolim për shkak të pandemisë së koronavirusit.

28-vjeçari Okan Gokbudak, pronari i gjelit të quajtur “Baftjar” tregon se ka marrë ftesa të shumta për të parë shpendin e tij edhe nga të emisione njohura si “Heart Breakfast”.

“Producentët e shfaqjes më kontaktuan në fund të prillit, dhe më thanë se duan ta përfshijnë gjelin tim Baftjar në shfaqje. Kjo është diçka e mrekullueshme dhe për këtë gjë na ftuan në Angli”, tregon Okan.

Burimi

Continue Reading

Argëtim

E pabesueshme, por e vërtetë: Kjo pulë kushton deri në 500 euro

Published

on

By

E pabesueshme, por e vërtetë: Kjo pulë kushton deri në 500 euro

Nuk mund ta besoni, por kjo pulë kushton deri në 500 euro!Kjo është një e pulë e rrallë me 4 këmbë të mëdha regjistruar në Tajlandë.
Një gjel tre muajsh Dong Tao, i quajtur Rod Ma, i cili ka lindur me aftësi të kufizuara, jeton në një fermë lokale pulash në pronësi të Vasan Kanphian në Provincën Lampang.

“Rod Ma ka katër këmbë të mëdha që kur u zvordh për shkak të çrregullimeve gjenetike”, thotë fermeri.Pulat Dong Tao karakterizohen nga këmbë të mëdha. Mishi konsiderohet si një ëmbëlsirë e jashtëzakonshme dhe shërbehet në restorantet më të shtrenjta dhe çmimi përcaktohet bazuar në peshën e këmbëve.Çmimet e shitjes së pulave Dong Tao në Tajlandë ndryshojnë midis 150 dhe 500 euro. Rod Ma do t’i sillte pronarit shumë para, por ai përsëri do ta shmangë tenxheren për shkak të paraqitjes së tij “demonike”.

Continue Reading

Aktuale