Connect with us

Argëtim

Përballje e fortë mes Sindit dhe Arjan Konomit / Për çka e akuzon opinionistin, konkurentja e Përputhen?

Published

on

Për herë të parë në Përputhen opinionisti Arjan Konomi u përball me një konkurrente. Ishte Sindi që kërkoi një takim me opinionistin për të sqaruar shumë hatërmbetje që ajo kishte ndaj tij. Gjatë bisedës ballë për ballë Sindi i tha Konomit se e kishte bullizuar me komentet e tij dhe se të gjithë djemtë ishin larguar prej saj për fajit të Arjanit. Përballja!

Arjan: Ajo që doja të sqaroja është se duke vënë re heshtjen, moskomunikim, nuk më ka ardhur mirë, ne edhe komunikonim edhe të këshilloja, të thosha fol, ji më aktive dhe nuk dua që të mendosh se unë e kam personale me ty. Ke hyrë që në nëntor dhe je sot në një pamundësi të një takimi me një djalë. Kjo në një farë mënyre pavarësisht të gjithave njeriu duhet të shikojë edhe pak tek vetja e tij dhe të dëgjojë, më vjen keq që më dëgjon kaq pak.

Sindi ballë për ballë me Arjan Konomin: Më ke bullizuar. I

Sindi: Si fillim doja të të falënderoja që je ulur në një pozicion si unë. Ky është një moment që unë jam konkurrente ti je opinionist. Në lidhje me komunikimin ke thënë që janë kritika. Kanë qenë ofenduese, bullizuese dhe poshtëruese. Kritikat e tua kanë bërë që rrugëtimi im këtu në ndryshojë dhe të mos e mendoja aspak. Kritikat e tua kanë bërë që unë të shfaqem si personi më negativ këtu, që Murati të më largohet dhe Loko të largohet.

Arjan: Të gjitha prej meje?

Sindi: Dashje pa dashje e ke kthyer në personale.

Arjan: Nuk e kam personale, njeriu po nuk pa problemet tek vetja, ja ma hidh fajin mua se nuk ndodh asgjë, po nuk dëgjoi nuk ndryshon sjellje, me atë qëllim që ka ardhur lufton, qoftë për një punë, qoftë kur studion në universitet qoftë për të njohur një djalë.

Sindi: Sjellja ime është e paprecedentë sipas teje, por unë duhet të të them se sjellja ime është pasqyrë e sjelljes tënde, unë jam mësuar të jem e sinqertë. Do t’i kisha pranuar kritikat, por kur i ke kaluar në poshtëruese unë nuk do të pranoj asnjë kritikë.

Arjan: Unë u ula për të qenë i barabartë me ty. Të gjitha pavarësisht debateve të rënda pas emisionit dhe xhirimeve me të gjithë kemi një marrëdhënie miqësore jam person i thjeshtë dhe komunikues.

Sindi: Si duhet të jetë reagimi kur thua se ke 2 neurone në kokë?!

Arjan: Ti ke ardhur me një mendjemadhësi dhe e shpreh në mënyrë arrogante. Ke një të vetëndjerë aq të madhe që të çon në gabime. Nëse unë të kam qortuar kanë lidhje me përzgjedhje të djemve që ke bërë.

Sindi: I gjithë debati çdolloj debati që kemi bërë, ti më ke ofenduar. Kur këtu është hedhur taka e më tepër kur ka ardhur puna tek unë po.

Arjan: Ajo që më vjen keq tek ty është që s’më dëgjon. Ti ke dalë me djem në takime, disa janë djem të rregullt dhe pastaj janë një kategori tjetër më çapkënë.

Sindi ballë për ballë me Arjan Konomin: Më ke bullizuar. I

Sindi: Komentet e tua nuk kanë qenë të tilla, nëse do të kishin qenë të tilla do të të kisha dëgjuar. Ti më ke ofenduar. në audicionet e par ke qenë ti dhe Bora kam thënë që Arjan Konomi meriton respektin e të gjithë konkurrentëve, por kam kuptuar se është ndryshe kur je publik. faljen time do ta kesh për çdo koment, por respektin tim s’do ta kesh kurrë.

Arjan: Kjo është një çështje e jotja./L.F-dritare.net

Continue Reading

Argëtim

Shuma marramendëse që kërkoi çifti i “Për’puthen” për një intervistë

Published

on

By

Shuma marramendëse që kërkoi çifti i “Për’puthen” për një intervistë.

Konkurrentët e emisionit “Për’puthen” janë kthyer në personazhet më të ndjekur të këtyre muajve në media e rrjete sociale dhe gjithçka rreth tyre përbën interes të madh për publikun. Si personazhet më të përfolur të momentit dhe më të komentuarit në rrjete sociale, ata janë të kërkuar momentalisht për reklamime të bizneseve të ndryshme dhe po përfitojnë shuma të mëdha parash.

Së fundmi, ka qenë moderatorja e njohur, Aulona Musta ajo e cila ka zbuluar çmenduritë që po ndodhin me çiftet e krijuara së fundmi në “Për’puthen”, ku tregoi se ato i kanë kërkuar 5 mijë euro për të qenë pjesë e emisionit.

“Njërin nga çiftet i ftova në emision dhe më kërkuan 5 mijë euro për të qenë të pranishëm në intervistë”, u shpreh Aulona në emisionin “Pardon my french.

Moderatorja lajmëroi para pak ditësh se shumë shpejt do të rikthehet me një program në ekran. Programi që do ta kthejë në ekran Aulona Mustën pas një periudhe pauze, do të jetë një “Late night show” dhe siç e tha moderatorja do të përmbajë pak nga të gjitha.

Continue Reading

Argëtim

Tea publikon fotografi të reja, ku e lë “gojëhapur” edhe Beartin

Published

on

By

Tea publikon fotografi të reja, ku e lë “gojëhapur” edhe Beartin

Personazhi më i komentuar tash e sa kohë është ish konkurrentja Tea Trifoni. Ndarja me Beartin e bëri atë të reflektoj të vetja, shkruan infokosova.

Ajo vazhdimisht publikon fotografi të ndryshme në llogarinë e saj instagram.Herë me bikine e herë pa bikine, ajo merr vëmendjen gjithmonë.E në këto fotografi të cilat i postoj pak minuta më parë, Tea po duket për mrekulli./Infokosova

Continue Reading

Argëtim

Gjatë takimit, Antonela e lë vetëm dhe shkon të bëjë trajtim, si e komenton Saimiri (FOTO)

Published

on

By

Gjatë takimit, Antonela e lë vetëm dhe shkon të bëjë trajtim, si e komenton Saimiri

Antonela dhe Saimiri zhvilluan takimin e parë jashtë studios me njëri-tjetrin.

Gjatë bisedës, Saimiri u shpreh i bindur se do të arrijë ta bëjë për vete Antonelën. Madje, nuk munguan as çokollatat, që ai tha se i “jap çokollata të kuqe njerëzve të zemrës dhe ndjej se do të jesh në zemrën time”.

Megjithatë, në studio, ai foli i dyzuar, kur tha se “edhe ka, edhe s’ka kimi”.
Antonela vendosi të bëjë një trajtim estetik anti celulit, gjatë takimit dhe Saimiri e priti jashtë. Ky veprim i saj u komentua nga konkurrentët e tjerë si “veprim i ulët i Antonelës”. “Të la si zar, prite gjysmë ore, u tall me ty”, tha Sara.

Këtyre kritikave, Saimiri nuk ngurroi t’i përgjigjej: “E di unë çfarë bëj, është puna ime, takimi im”.

Continue Reading

Aktuale