Connect with us

Komente

Ali, Likova është fillimi dhe mbarimi yt!

Published

on


Nga Bastri Rexhepi

Likova të dha besimin ty për shumë vite dhe si këmbim ti i dhe asaj mjerim.
Likova dha djemt më të mirë për idealin e përbashkët, ideal të cilin ti e tradhëtove dhe si këmbim e lave Likovën në harresë.
Koha po ecën, Ali, por jo edhe për Likoven, të cilën e shkatërrove bashkë me shokun tënd të hajnisë, Sadulla Durakun.
Por ta dish një gjë: Likova nuk është e Sadulla Durakut të cilin e shpërbleve me të gjitha postet e mundëshme, poste të cilat ai i shfrytëzoi për pasurimin personal duke lënë vendin në varfëri e mjerim.

Likova është e njerëzve si Harun Aliu i cili dha gjithçka për idealin, e ti nuk gjete kurrë kohë për homazhe te varri i tij.
Je në vendin e gabuar, Ali, për të larë mëkatet e qeversijes tënde, qeverisje gjatë së cilës ti gjithmonë veprove në kundërshtim me idealin e atyre të cilëve po ju bën homazh sot.

Je në vendin e gabuar, Ali, sepse edhe pse ky vend të mbeshteti, ai sot nuk ka kushte elementare për jetesë, dhe mirëqenia e banorëve të këtij vendi është larg luksit tënd.
Je në kohën e gabuar, Ali, sepse banorëve të Likovës koha u ka dëshmuar se ti besimin e tyre shfrytëzove vetëm për interesa personale duke e braktisur idealin për të cilin ata të mbështetën dikur.
Je në kohën e gabuar, Ali, sepse banorët e Likovës nuk të besojnë më.
Është e vërtet, Ali, që Likova është bastion, por jo bastion i BDI-së, por bastion i rrëzimit të regjimeve.

Këtë ta ka dëshmuar Likova kur bashkë rrëzuam një sistem i cili na persekutonte dhe i dhamë mundsinë fillimit të një etape të re për ne ku do ishim të barabrtë me të gjithë, e ti na e keqpërodre besimin prandaj është koha që Likova ta kryej punën e saj. Ashtu siç ishte shkaku i fillimit tënd, do të jetë dhe mbarimi i regjimit tënd!

Continue Reading

Komente

Pikëllim në familjen Taravari / Ndërroi jetë babai i kreut të Gostivarit

Published

on

By

Njoftimi i plotë nga Arben Taravari:

Të dashur familjarë dhe të nderuar miq, pas një beteje të vështirë disa javore babai im nuk arriti ta përballojë sëmundjen.
Ai ishte heroi i çdo lufte dhe çdo beteje që kam kaluar në jetë. Shtylla e familjes sonë u shemb, heroi ynë vdiq duke lënë shprazëtirë dhe dhimbje të thellë në zemrat tona, shprazëtirë që nuk do të plotësohet kurrë! Babai më nuk do të jetë fizikisht mes nesh, por gjithmonë do të jetë i pranishëm në zemrat dhe lutjet tona. Malli dhe dashuria për të nuk do të shuhen kurrë!
Ky ishte caktimi i Zotit dhe neve na mbetet të pajtohemi me këtë caktim dhe t’i lutemi Zotit që babain tonë ta mbajë nën mëshirën e Tij!
Varrimi do të bëhet sot (e premte) tek varrezat e vjetra, pas namazit të Xhumasë.

Continue Reading

Komente

Isen Shabani: Klane nga pushteti i turpshëm i BDI-së shpërndajnë letra false për të më diskredituar

Published

on

By

Reagimi i plotë i Isen Shabanit – Kryetar i Komunës së Vrapçishtit

Të nderuar qytetarë,

E kemi patjetër të reagojmë dhe sqarojmë të pavërtetat e shpërndara nga eksponent te BDI-së, e që direkt cënojnë integritetin tim si bartës i një pozite publike, por edhe si qytetar.

Fillimisht, me bindje të plotë MOHOJ kategorikisht vërtetësinë e atij “dokumenti” që klane të caktuara nga pushteti i turpshëm i BDI-së e shpërndanë në rrjetet sociale. Ajo letër e shpërndarë është FALSE dhe shpërndarësi i saj do të përgjigjet penalisht. Shpifjet e tilla nuk ua mbulojnë turpin që e keni bërë dhe po e bëni vazhdimisht ndaj kombit dhe qytetarëve të këtij vendi.

Çdo person me edukim mesatar, duhet të dijë se çdo dokument zyrtar i dalur nga ndonjë institucion, ka numër arkivor (protokolar), numër pranimi në institucionin ku dërgohet dhe evidenca të ngjashme, të përcaktuara me ligj. Në letrën e nxjerrë nga shpifësit, ata që nuk ia duan të mirën qytetarëve, nuk ka asnjë numër arkivor, asnjë gjurmë protokolare. Kjo e dëshmon edhe më mirë se ajo letër është e FALSIFIKUAR. Prandaj, me këtë punë, që nga ky moment do të merret përfaqësuesi im ligjor. Shpifësit do të mbajnë përgjegjësi.

Me respekt, Isen Shabani

Continue Reading

Komente

Betoni si turp dhe fyerje ndaj shqiptarëve!

Published

on

By

Shkruan, Zudi Enuzi

I nderuar Visar Ganiu, të pretendosh në shekullin 21 se duke ndërtuar mure betoni do të vendosësh rend dhe lëvizje të lirë të qytetarëve në një rrugë siç është Çairçanja është turp dhe fyerje klasike e intelegjencës së votuesve të tu por edhe të qytetarëve të Çairit.

Ky mur që ju po vendosni pos që shfaq dështimin dhe katandisjen e Komunës me beton gjithandej shpërfaq edhe një realitet tjetër, dështimin e këtij sistemi për të siguruar funksionim të rendit dhe ligjit.
Reagimi i qytetarëve që kur keni filluar vendosjen e këtij muri ishte I ashpër dhe vazhdon të jetë i njejtë por reagimi qytetar nuk ju ka zmbrapsur nga kjo ide.

Vazhdoni me këtë turp, shqiptarët nuk meritojnë një fyerje si kjo.
Për fund një këshillë vëllazërore, nuk është turp të gabosh sepse jemi njerëz dhe të gjithë gabojmë, por turpi i botës është kur gabimin e mbroni dhe tentoni ta shisni si arritje.

Continue Reading

Aktuale