Connect with us

Spektakël dhe Yje

Prej 6 vitesh në një lidhje Soni Malaj ndahet nga i fejuari shkak Flori Mumajesi?

Published

on

Këngëtarja, Soni Malaj është prej 6 vitesh në një lidhje që është bërë zyrtare edhe me fejesë me Klevin. Megjithëse kanë mbajtur një marrëdhënie private dhe larg syrit të medias, disa detaje janë marrë vesh për raportin e tyre.

Sipas “Panorama”, Soni dhe Klevin janë duke përjetuar një krizë në lidhjen e tyre. Vetë këngëtarja nuk ka reaguar lidhur me këto thashetheme, megjithatë sipas burimeve të tyre dyshja i ka dhënë një pauzë raportit të tyre.

Këtë vit, artistja mori pjesë sërish në “Kënga Magjike” me një baladë të titulluar “Versioni im”. Teksa po fliste për këtë projekt gjatë intervistës me Rudina Magjistarin, Malaj u pyet edhe për mënyrën se si Klevi e ka pritur atë.
Mirëpo, pavarësisht këmbënguljes së Rudinës për të marrë një përgjigje, Soni e shmangu atë.

Ajo jepte përgjigje në lidhje me familjen e saj, por jo për të fejuarin, duke bërë që të gjithë të aludojnë se dyshja i ka dhënë fund marrëdhënies së tyre pas plot 6 vitesh.
Këngëtarja u shpreh se nuk dëshironte të fliste për jetën e saj private, por vetëm për këngën e saj.
Nuk dihet ende se çfarë ka ndodhur mes dyshes që çoi edhe në prishjen e planeve për të ardhmen, siç ishte krijimi i një familjeje të konsoliduar dhe tradicionale, siç vetë këngëtarja ka rrëfyer.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Kaq ishte e gjitha! “Profesori” i jep lamtumirën serialit “La Casa De Papel”

Published

on

By

Sezoni i pestë i “La Casa De Papel” po pritet me padurim nga fansat e serialit të famshëm. Mirëpo ndërkohë që të gjithë po presin të shikojnë ç’është përgatitur këtë herë, aktorët duket se po i japin lamtumirën serialit.

Álvaro Morte, i cili në serial luan rolin e Profesorit, përmes një videoje ka falënderuar çdokënd për mbështetjen që i kanë dhënë në këto 5 sezone.

Postimi i tij i ka prekur të gjithë fansat e serialit, por nga ana tjetër ka ngritur shumë pikëpyetje.

“Duke xhiruar për herë të fundit në setin e La Casa de Papel. Fjalët janë të pakta. Jam mirënjohës ndaj gjithkujt: fansave të parët sigurisht, dhe gjithë skuadrës së Vancouver dhe Netflix. Edhe ndaj teje, i dashur Profesor. Do më mungojë shumë koha e bukur që kam kaluar këtu. Faleminderit”, ka shkruar Alvaro në postim.

Money Heist 5 do të jetë një sezon me dhjetë episode dhe do të lançohet në tremujorin e fundit të vitit 2021, siç konfirmohet së fundmi nga Netflix.

BURIMI

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Zbulohen fotot, Bill kishte të dashur / Të pathënat e divorcit të çiftit miliarder, Bill dhe Melinda Gates

Published

on

By

Divorci i Bill dhe Melinda Gates pas 25 vitesh martesë zbuloi pakte e marrëveshie të thëna e të fshehura, të shkruara e të pashkruara. Një ditë më parë ‘Time’ zbuloi se Bill Gates vazhdonte të bënte pushime me ish-të dashurën e tij,  Ann Winbland. Madje çifti kishte firmosur një marrëveshje, në bazë të së cilës Melinda pranonte të pajtohej me faktin që Bill të kalonte një fundjavë në vit me ish-in e tij. Sot Daily Mail ka publikuar pamje nga shtëpia e pushimit ku Bill dhe Ann shkonin një fundjavë në vit, për të bërë xhiro buzë detit e për të kalëruar.

Shtëpia, e cila ndodhet në Karolinën e Veriut, ka 4 dhoma gjumi, 2 tualete dhe një kalim privat për në plazh. Ajo ka një arredim modest ku përveç mureve, parketeve dhe tavaneve prej druri, edhe mobiliet kanë një detaj të tillë. Prenotimi i saj për një javë kushton 3.505 dollarë dhe tani që Bill u nda nga Melinda e s’ka më marrëveshje, ndoshta ata të dy do të kalojnë më shumë fundjava atje./ Living

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Këngëtarja e famshme në Serbi: Jam shqiptare, nuk e mohoj (Video)

Published

on

By

Edita është një këngëtare e famshme në Serbi, por është me origjinë shqiptare. Në një lidhje në Abc e Pasdites, ajo tha se është shumë e gëzuar dhe se është nder për të, që për herë të parë, po jep një intervistë për Shqipërinë që është njëkohësisht edhe origjina. Ajo shtoi se nuk ka qenë asnjëherë në Shqipëri, por do të vijë me siguri /Pamje mePosht

Flori Mumajesi, Dafina Zeqiri, Loredana ishin disa nga artistët shqiptarë që Edita i njihte madje i dinte edhe këngët.

Continue Reading

Aktuale