Connect with us

Spektakël dhe Yje

Publikon videon duke bërë “twerk” në “Tik Tok”, missi humb kurorën

Published

on

Miss Papua Guinea e Re, Lucy Maino ka humbur kurorën pasi ndau një video të saj duke bërë twerk në ‘Tik Tok’. Ndërsa kritikët thonë se incidenti zbulon një kulturë të thellë të mizogjinisë në vend.

25-vjeçarja, e cila ka shërbyer gjithashtu si kapitene e ekipit të futbollit të grave në Papua Guinea e Re, u përball me ngacmime të mëdha në internet pasi ajo ndau një video të saj duke bërë tëerk në aplikacionin për ndarjen e videos ‘Tik Tok’.

Sipas kritikëve, nuk ishte e përshtatshme për një modele të ndante një video të saj duke kërcyer në këtë mënyrë.

Video u shkarkua nga llogaria e saj private dhe u shpërnda në platformat e rrjeteve sociale dhe YouTube, ku mijëra njerëz u grumbulluan për të kritikuar Mainon.

Pas kësaj situate të krijuar, asaj ju hoq tituli nga komiteti Miss Pacific Islands Pageant PNG (MPIP PNG).

“Qëllimi ynë kryesor është fuqizimi i grave. Ne jemi një platformë unike në stilin e konkursit që promovon trashëgiminë kulturore, vlerat tradicionale dhe ndarjen përmes turizmit për vendin dhe njerëzit tanë. MPIP PNG promovon virtytet e besimit, vetëvlerësimit, integritetit dhe shërbimit të komunitetit me një fokus paralel në arsim”, tha komiteti në një deklaratë./abcnews.al

Continue Reading
Advertisement

Spektakël dhe Yje

E papritur: Policia hyn në emisionin e Arbana Osmanit (VIDEO)

Published

on

By

Arbana Osmani është moderatorja më e dashur për publikun.

Me emisionin e saj “Dua të të bëj të lumtur”, ajo ka arritur të ketë shikueshmëri të lartë, duke qenë ndër emisionet më të klikuara, shkruan Indeksonline.

Në çdo episodë kujdeset të bëj diçka interesante, ku kësaj radhe ka paralajmëruar se do të trajtoj një temë të fortë mes dy të rinjve të cilët gjinden në kundërshtim të ashpër të familjarëve të vajzës/

Në promon e publikuar në Instagram shohim se aty ndërhyn edhe policia.

Se çfarë ka ndodhur në të vërtetë, e kuptojmë në transmetimin e emisionit, ditën e shtunë./Indeksonline/

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Habit Anxhela Peristeri: Stërgjyshi im ishte grek, prandaj kam këtë mbiemër

Published

on

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision, këngëtarja Anxhela Peristeri, ka zbuluar se stërgjyshi i saj ka qenë grek. Teksa ka folur për median greke, EPT 1 , ajo ka thënë ndër të tjera se edhe mbiemri i saj është grek.

Por edhe pse me prejardhje nga Greqia, këngëtarja ka thënë se Shqipëria është atdheu i saj, teksa shton se Greqinë e adhuron pasi ka jetuar kohën më të mirë të saj.

 “Pershëndetje, jam Anxhela Peristeri dhe përfaqësoj Shqipërinë në Eurovision sivjet me këngën “Karma”.  Çfarëdo jep, merr prandaj dhe ne duhet t’ju bëjmë mirë të tjerëve që të marrim mirësi. Unë dhe kompozitori im Klejdi Bahiti kishim menduar çdo vit që të merrnim pjesë por gjithmone ishim shumë të zënë.

Sivjet me shkakun e pandemisë kishim kohë dhe zgjodhëm një kenge midis 2 -3 që shkruajtëm dhe shkuam në konkurs. Stërgjyshi im ishte grek prandaj dhe mbiemri im është grek Peristeri. Kam bashkëpunuar me Paolën, Andoni Remon që e dua shumë.

Fillova në fillim me Valantin  pastaj me Elena Papadopoulou. Shqipëria për mua është atdheu im, këtu u linda , këtu u rrita, këtu u bëra e njohur, me mbeshtetën njerëzit dhe akoma më mbështesin. Greqia për mua është një vend që e adhuroj, shumë i bukur. Aty kam miqte më të shumtë sepse jetova aty vitet më të mira.’’- tha Peristeri.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Ofendime të panevojshme / Antonela dhe Sindi e prishin fare debatin

Published

on

By

Takimi katër minutash mes Sindit dhe Atdheut ka ndezur gjakrat mes saj dhe Antonelës.

Në debat e sipër vajza nga Shkodra e ka ofenduar duke i thënë se është sa taka e këpucës së saj, pasi Sindi i tha se mos ndjente konkurrencë.

Sindi: Po ndjen konkurrencën Antonela?

Antonela: Je sa taka ime 12 centimetra.

Sindi: Kjo dashuria juaj nga hiçi të duket e besueshme?

Antonela: Je xheloze?

Sindi: Xhelozinë e ke ti shpirt që më krahason me takën.

Continue Reading

Aktuale