Connect with us

Denoncime

Përderisa vгаsësit iu ul dënimi, tani del vendimi që babai dhe xhaxhai i Almirit të vogël të shkojnë në buгg

Published

on

Denoncim në facebook nga Liridona Vejseli – Gazetare, PaCensurë

Ka ardhë vendimi që babai dhe axha i Almirit të vogël të shkojnë në buгg!
Në fakt ky vendim duhet të jetë reflektimi i геvoltës së të gjithë neve qytetarëve të RMV-së!
Iliçit i ulet dënimi, të dëmtuarit dërgohen në buгg!
Padrejtësia e ulur këmbëkryq në Maqedoninë e Veriut, asnjë fije shprese për asnjë nga rastet që ka fakte se janë të montuara, asnjë fije shprese për jetë në Maqedoni!

Continue Reading
Advertisement

Denoncime

Policia dhunon të moshuarin në protestë – Gazetari publikon videon

Published

on

Denoncim i gazetarit, Furkan Saliu në facebook

1. Dyfytyrësi e madhe është që personat që erdhën në pushtet me protesta para Qeverisë, tua ndalojnë qytetarëve që ta shprehin revoltën para godinës së ekzekutivit!
Po, ekzekutivi nuk duhet të përzihet në punën e gjykatave, por i pari i ekzekutivit ka thënë publikisht se njerëz të pafajshëm po qëndrojnë në burg.
2. Dhuna ndaj policisë është e papranueshme!
3. Dhuna e policisë ndaj qytetarëve që as nuk ishin të dhunshëm e që as nuk ishin pjesë e protestës (shih videon) është gjithashtu e papranueshme! Pres që Kontrolli i brendshëm në MPB të hetojë këtë rast, pamjet e personit që e sulmoi plakun ua siguroj unë.
4. Sulmet ndaj gazetarëve gjithashtu janë të papranueshme! Posaçërisht nëse sulmohet një kamerman si Vishko i cili jetën ia kushtoi informimit dhe gazetarisë televizive.

Continue Reading

Denoncime

“Mos të habiteni po t’i shihni deputetët e partisë së Artan Grubit në ndonjë protestë të ditëve të ardhshme”

Published

on

By

Arianit Xhaferi në Facebook shkruan:

Të mos harrojmë se kryeprokurori Lubomir Joveski ishte ai që i dha “aminin” vendimit të gjykatëses Suzana Kusigerska për të rikualifikuar VRASJEN E Almir Aliut nga ana e Boban Iliqit nga “vrasje” në “vepër të rëndë kundër sigurisë së njerëzve dhe mjeteve në komunikacion”, me çka vrasësi Boban Iliq u dënua me katër vite burg, dhe tash gëzon lirinë, derisa trupi i Almirit po kalbet, e shpirti i tij nuk mund të gjejë paqen. Përndryshe, Lubomir Joveski u zgjodh kryeprokuror më 25 Dhjetor 2017, me 62 vota pro. Atëherë, zëvendës kryeministri i sotëm Artan Grubi (BDI) u mburr me zgjedhjen e Joveskit, pa votat e partive tjera shqiptare.
E tani, mos të habiteni po t’i shihni deputetët e partisë së Artan Grubit në ndonjë protestë të ditëve të ardhshme.
(Me IK nënkupton Lëvizjen Besa)

Continue Reading

Denoncime

Kujdes, pamje të гënda – Fotografitë e gazetarit Visar Duriqi pas ггahjes

Published

on

Tre persona akoma të panjohur për Policinë e Kosovës, e kanë su1muar fizikisht mbrëmë gazetarin hulumtues Visar Duriqi.

Duriqi ka pësuar 1ëndime të гënda trupore dhe po trajtohet në QKUK në Prishtinë.

Si pasojë e su1mit fizik, gazetarit ia kanë thyeг edhe dhëmbët.

Insajderi ka publikuar foton e gazetarit pas su1mit, kujdes pamje të rënda!

Continue Reading

Aktuale