Connect with us

Sport

ZYRTARE – Ky është ekipi i ri i Amir Abrashit

Published

on

Superligës zvicerane i është shtuar edhe një futbollist shqiptar. Bëhet fjalë për Amir Abrashin, shkruan albinfo.ch.

Mesfushori i kombëtares shqiptare është larguar zyrtarisht nga Freiburg për t’u rikthyer në Superligën zvicerane.

Abrashi është transferuar te Basel, në huazim deri në fund të këtij sezoni. Një rikthim në elitën e futbollit zviceran për 30-vjeçarin, aty ku ka luajtur më parë me Grasshopers.

Në Basel do të gjejë edhe Taulant Xhakën, Edon Zhegrovën, Orges Bunjakun dhe Pajtim Kasamin.

Te Baseli Abrashi do të kërkojë të luajë në vazhdimësi për të ruajtur edhe vendin në fromacion në kombëtaren kuqezi në eliminatoret e Katar 2022 që do të nisin në muajin mars.

Continue Reading
Advertisement

Sport

Ndodhi edhe kjo, arbitri mbylli ndeshjen, por ndërhyn VAR Dhe ndryshon rezultatin në minutën e 101! (VIDEO)

Published

on

Një episod tejet i veçantë është regjistruar në kampionatit danez, në ndeshjen mes kopenhagenit dhe Arahus.

Ndeshja u mbyll në një barazim spektakolar 3:3, me golin e fundit që u shënua në minutën e 101-të.

Arahus po avansonte me rezultatin 3:2 deri në minutën e 96-të, kur arbitri tregoi edhe fundin e takimit.

Pikërisht në këtë rast protagonist bëhet VAR-i, që ndonëse arbitri kishte njoftuar mbylljen e ndeshjes, ndërhyn dhe më pas akordohet penallti për vendasit e Kopenhagenit, e cila shndërrohet në gol nga Ëind në minutën e 101-të.

Pavarësisht protestave të lojtarëve miq, arbitri pas konsultimit me VAR dha penalltinë, duke rikthyer skuadrat në fushë.

Continue Reading

Sport

Bajerni i gatshëm të ofrojë 45 milionë euro për këtë lojtar

Published

on

Bajerni i gatshëm të ofrojë 45 milionë euro për Kulibalin

Mbrojtësi i Napolit, Kalidu Kulibali, karrierën e tij mund ta vazhdojë në Gjermani.

Sipas “Tuttomercatoweb”, senegalezi 29 vjeç u gjet në sferën e interesave te Baerni Munih, i cili është i gatshëm të paguajë 45 milionë euro për futbollistin.

Në sezonin vijues, Kulibali ka luajtur 28 ndeshje të gjitha turnetë, në të cilat arriri një gol, mori shtatë kartonë të verdhë dhe një përjashtim.

Continue Reading

Sport

Lojtari i Sevillës u mundua ta ndalte Messin me dy duart, tentimi i tij dështoi

Published

on

By

Barcelona ka marrë një fitore të rëndësishme ndaj një kundërshtari të papërshtatshëm siç është Sevilla, shkruan “Zeri.info”.

Në këtë përballje e cila u mbyll me fitoren e “Blaugrana” 0:2, shkëlqeu ylli dhe kapiteni i kësaj skuadre, Lionel Messi që shënoi golin e dytë dhe asistoi në të parin.

Se argjentinasi ishte në formë të mirë në këtë duel tregoi edhe minuta e 87-të, kur një nga lojtarët e Sevillës u mundua ta ndalte në një mënyrë të pazakont duke tentuar ta kap për fanelle me dy duart, mirëpo as në këtë mënyrë ai nuk u ndal.

Golin e parë për “Katalunasit” e realizoi francezi, Ousmane Dembele.

Falë kësaj fitoreje, Barcelona ngritet në vendin e dytë në tabelën e La Ligas me 53 pikë gjithsej.

Continue Reading

Aktuale