Connect with us

Argëtim

Në ShBA fitohet jackpot-i prej 1 miliard dollarësh në lotari

Published

on

Në ShBA fitohet jackpot-i prej 1 miliard dollarësh në lotari

Një tiketë fituese e lotarisë për jackpot-in prej 1 miliard dollarësh është shitur në Michigan. Ky është çmimi i tretë më i lartë që është fituar ndonjëherë në historinë e lotarive në ShBA.

Numrat fitues, të cilët u tërhoqën të premten, ishin 4, 26, 42, 50, 60 dhe 24, shkruan The Guardian.

Çmimi më i lartë që jep lotaria ka qenë duke u rritur nga shtatori. Jackpot-i i ardhshëm i kësaj lotarie është 20 milionë dollarë.

Tiketa fituese e së premtes erdhi vetëm dy ditë pasi blerësi i një tikete tjetër në Maryland fitoi 731.1 milionë dollarë në jackpotin e lotarisë Powerball.

Vetëm dy tiketa lotarie kanë qenë më të mëdha në ShBA e që janë fituar nga ata që kanë luajtur. Në vitin 2016, dikush ka fituar 1.58 miliard dollarë, ndërsa në tetor të vitit 2018 u shpall fituesi i 1.53 miliard dollarëve në lotarinë Mega Millions.

Gjasat për fitimin e jackpot-it në lotarinë Mega Millions janë jashtëzakonisht të ulëta – një në 302 milionë e 500 mijë.

Kjo lotari luhet në 45 shtete të ShbA-së, Washington DC dhe Ishujt e Virgjër.

Continue Reading
Advertisement

Argëtim

VIDEO – Mërgimtari në hall se si të regjistrohet, ka edhe grua edhe dashnore?!

Published

on

Një moment interesant ka mdodhur në emisionin Click Plus teksa po bisedohej për procesin e regjistrimit të diasporës. Paqartësitë dhe problemet e shumta teknike e karakterizuan ditën e parë të këtij procesi, ndërsa nê studio për të sqaruar mangësitë ishte zëvendësdrejtori i Entit për Statistikë, Ilmi Selami. Gjatë emisionit kishte lidhje “live” me mërgimtarë shqiptarë që ankoheshin dhe kërkonin sqarime për paqartësitë e procesit, përcjell in7.

I tillë ishte edhe mërgimtari nga Suedia, të cilin mund ta ndiqni në videon e mëposhtme e që kishte dilema se si duhet ta plotësojë formularin në pjesët ku kërkohet përgjigje për statusin martesor, se a jeton me bashkëshorten apo me person jashtë martese. Përgjigja e mërgimtarit ishte se ka edhe grua, por edhe dashnore dhe kjo i shkaktonte huti./in7.tv/

Continue Reading

Argëtim

“Ma ler mua timonin Lul”/ Basha në drejtimin e makinës, në rrjet plasin memet

Published

on

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shfaq këtë të diel ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shohim. Ka qenë bashkëshortja e tij, Aurela Basha e cila ka publikuar foton në Intagram, ku lideri i opozitës shfaqet duke drejtuar makinën. Kaq ka mjaftuar që në rrjetet sociale të shpërndahen meme të ndryshme.

Ndërkohë nuk kanë munguar as reagimet për zv.kryeministrin Erion Braçe, i cili në një postim të tijin në Facebook, i kërkoi të vendoste rripin e sigurimit por duke harruar gjatësinë e kreut të PD-së.

Continue Reading

Argëtim

‘Çmendet’ e reja, heq pantallonat në mes të Tiranës – Kalimtarët në hall (VIDEO)

Published

on

By

Një vajzë e re, ka vendosur të provokojë më shumë se kurrë duke hequr pantallonat dhe provokuar çdo kalimtar në kryeqytet.

Në videon e publikuar nga ‘Tirana News’, vajza heq pantallonat dhe më pas bënë lëvizje provokuese.

Në këtë video ajo dëgjohet edhe duke folur dhe më pas ngre zërin duke brohoritur.

Pas disa sekondave, ajo vishet dhe vazhdon rrugën.

Continue Reading

Aktuale