Connect with us

Komente

Monstra është plaga e çdo shqiptari që dhemb çdo ditë!

Published

on

Shkruan Omer Ajdini

Monstra është plaga e çdo shqiptari që dhemb çdo ditë!

Monstra është sistemi i kalbur i drejtësisë së këtij shteti!

Monstra është besimi që mungon në këtë sistem!

Monstra janë politikanët dyftyrësh që ndikuan në gjyqsorë për të emruar prokurorë e gjykatës me telefona, mirëpo nuk ndikojnë për të sjellur drejtësi!

Mostra janë politikanët që në opozitë thonë Monstra është rast i montuar e në qeveri mbyllin gojën!

Monstra është fytyra e vërtetë e këtij shteti të paftyrë!

#drejtësi #besim

Continue Reading
Advertisement

Komente

Xharra i reagon Kurtit: Je i njëjtë si Thaçi

Published

on

By

Ish-gazetarja Arbana Xharra, është përfshirë në debatin për ambasadën e Kosovës në Jerusalem, shkruan Syri.net Kosova.

Ajo përmes një shkrimi në Facebook, ka bërë me dije se Kosovës i duhet Izraeli, më shumë se që i duhet Izraelit Kosova.

Gjithashtu ka kujtuar se si dikur Hashim Thaçi i kishte dhënë asetet kryesore të Kosovës Erdoganit.

“Kosovës i duhet Izraeli, më shumë se që i duhet Izraelit Kosova. Albin Kurti e ka fuqinë mos më e vendos ambasadën e Kosovës në Jerusalem, edhe me i premtu Erdoganit këtë favor. Secili njeri më mend në kry e din çka do të thotë për vendin tonë një vendim i tillë. Në fund të fundit terrenin për rritjen e ndikimit te Erdoganit e ka bërë Hashim Thaçi duke i dhënë asetet kryesore, Aeroportin, Distribucionin e energjisë…e toka për të ndërtuar xhami. Gulenistët janë kidnapuar në Kosovë, në kohën sa Thaçi ishte president”, shkruan ajo.

Shkrimi i saj:

Kosovës i duhet Izraeli, më shumë se që i duhet Izraelit Kosova. Albin Kurti e ka fuqinë mos më e vendos ambasadën e Kosovës në Jerusalem, edhe me i premtu Erdoganit këtë favor.

Secili njeri më mend në kry e din çka do të thotë për vendin tonë një vendim i tillë. Në fund të fundit terrenin për rritjen e ndikimit te Erdoganit e ka bërë Hashim Thaçi duke i dhënë asetet kryesore, Aeroportin, Distribucionin e energjisë…e toka për të ndërtuar xhami. Gulenistët janë kidnapuar në Kosovë, në kohën sa Thaçi ishte president.

Albin Kurti është duke e vazhduar atë që e ka bërë Hashim Thaçi me “babën” Erdogan. Unë personalisht nuk çuditem, me vet fakti qe ka pas në liste antisemit, antiamerikan dhe pro erdoganistë shtu kësaj edhe retoriken e disa viteve të fundit të Kurtit.

Në momentin kur idealizon një diktator sikurse Erdogani – je një admirues i autokracisë së tij. Albin Kurti i ka marrë votat e qytetarëve, unë mundem vetëm me dhënë mendim timin.

Por, një gjë e di me shumë siguri, Kosova në sytë e Perëndimit po shndërrohet në Lindje të Mesme të Ballkanit! Serbia është munduar me dekada; me na portretizu si shtet islamistë kundër perëndimit, por nuk ishte e vërtetë dhe për atë ne patëm mbështetjen e Amerikës, Britanisë së Madhe, Francës, Gjermanisë…Sot 22 vjet pas luftës cfarë mesazhi po i dërgojmë këtyre vendeve??? Në çka po shndërrohet Kosova?

Continue Reading

Komente

“Bëhuni burra dhe dilni para popullit” – Gazetari Furkan Saliu ka një porosi për partitë shqiptare në pushtet

Published

on

By

Furkan Saliu në Facebook:

Nëse u pгotestua me muaj nëpër rrugë për DREJTËSI, e nëse gjashtë vite më vonë drejtësia nuk është askund, e nëse Boban Iliçin e ke të lirë e Agim Ismailoviçin në buгg, çfarë arsye më shumë u duhet partive shqiptare që tërhiqen prej kësaj garniture qeverisëse?

Bëhuni burra dhe dilni para popullit!
Thoni: U premtuam se me Zaevin do ta reformojmë sistemin e drejtësisë dhe do krijojmë kushte që drejtësia të vijë, nuk arritëm ta përmbushim premtimin, po heqim dorë!

Tërhiquni në kohë para se të krijoni një Gruevski të ri!

#PaDrejtësiNukKaQetësi

Continue Reading

Komente

Dy shtetet e shqiptarëve ndërpresin pгotestat për dinjitetin kombëtar nga Tuzi deri në Shkup

Published

on

Shkruan, Hysamedin Feraj

Në Malin e Zi dhe në Maqedoninë e Veriut, në Tuz dhe Shkup, shqiptarët pгotestojnë për dinjitetin shqiptar kundër nëpëгkëmbjes prej ѕundimtaгëve gjegjës. Por fatkeqësisht nuk pгotestojnë nga Tuzi deri në Shkup. Sepse atë e ndërpresin dy shtete të shqiptarëve!
Shteti shqiptar u tregon se “minishengeni” me Serbinë ua zgjidh problemet.

Kasta e shtetit të Kosovës, tashmë e përmbysur por që ende qeverisë, u tregon se Malit të Zi dhe Serbisë u ka borxh dhe se duhet t’u jap diçka në vend se të kërkojë prej tyre të drejtat shqiptare.

Me dy shtete, e megjithatë të lënë vetëm përballë agгesionit të shteteve fqinjë, shqiptarët kudo duhet të krijojnë vetë nga një “Albin” dhe ta largojnë kastën e vet të vjetër.

Por aty çmimi i fitores rritet përderisa Albini nuk fiton edhe në Shqipëri.
Si një kumt i vetishëm për këtë është dhënë numri i partisë fituese në Kosovë: 127. Në Shqipëri ky është numri i thirrjes së uгgjencës. Dhe për uгgjencat politike e shoqërore në Shqipëri duhet të thirret me uгgjencë që të vijë numëri 127: Vetvendosje! Eja sa më shpejt! Një fatkeqësi politike e shoqërore na ka goditur! Sëmundja jonë është e transmetueshme dhe, po nuk erdhe shpejt që ta ndalosh, e ггezikojmë shëndetin e shqiptarëve kudo që janë!

Continue Reading

Aktuale