Connect with us

Argëtim

“Në të s’ëmës 2020” – Parodistët e Vlorës sjellin hitin e fundvitit

Published

on

Ata janë padyshim parodistët më të famshëm të artit shqiptar. Dikur katër e sot vetëm dy, vazhdojnë të prodhojnë parodi, duke trajtuar në to temat nga më aktualet, me mjeshtrinë e humorit unik, që vetëm Parodistët e Vlorës e dinë. Degjojeni parodinë e fundit që flet për vitin që po lëmë pas me gjithë problemet që na shkaktoi i njëjti./in7.tv/

Continue Reading

Argëtim

Zyrtarisht Golf është “i vdekur” në SHBA

Published

on

By

Volkswagen nuk do të përdorë më modelin Golf për Shtetet e Bashkuara.

Volkswagen Golf nuk do të shitet më në SHBA dhe kjo është konfirmuar zyrtarisht nga prodhuesi gjerman i makinave, transmeton Telegrafi.

Golf 8 GTI dhe Golf R sigurisht që do të ofrohen, kjo nuk do të ndryshojë, por asnjë nga makinat e tyre të ardhshme nuk do t’u ofrohet shoferëve atje, pasi thjesht u shit shumë keq.

Për shkak të kësaj, Volkswagen do të përqendrohet në modelin Jetta, si dhe Taos, ku ky SUV i vogël është shumë më tërheqës për klientët amerikanë sesa Golf dhe kjo është një veprim krejtësisht logjik nga Volkswagen.

Në Shtetet e Bashkuara, Golf mund të gjendet me një çmim prej 24,190 dollarësh, dhe një maksimum prej 24,990 dollarë.

Sa i përket tregut evropian, Golf nuk do të ndalet së shituri.

Sipas mediave amerikane, Golf është “i vdekur” për tregun e tyre. /Telegrafi/

Continue Reading

Argëtim

“S’po na vyn vaksina, s’po na vyn kovidi, na vyjn paret kesh se jeta na fiku” – Super tallava nga Vedati i Stupcave (VIDEO)

Published

on

Aktori i mirjënjohur i humorit, Vedat Bajrami apo siç e njohim ndryshe, Vedati i Stupcave ka sjellë së fundi hitin më të ri muzikor. Një tallava për koronavirusin. Ndiqeni në videon më poshtë!

Continue Reading

Argëtim

Mos gaboni ta kërkoni këtë në Google

Published

on

By

Motori më i famshëm i kërkimit do të bëjë gjithçka kërkoni ju, por gjithnjë ka disa kufinj.

Ndonjëherë rezultatet janë të pakëndshme dhe s’kanë aspak lidhje me ato që po kërkoni, prandaj bëni kujdes me fjalët që do të shkruani herën tjetër që do të hapni Google-in. Çfarë s’duhet të kërkoni?

1. Google

A keni dëgjuar ndonjëherë për gjëra që janë 100% të vërteta apo për fundin e botës? Me siguri nuk keni gjetur përgjigje. Kështu funksionon: I kërkoni Google-it diçka pa kuptim: të kërkojë vetveten dhe ai nuk mund t’ju përgjigjet, transmeton Lajmi.net.

2. Harlequin Ichthyosis

Kjo është një sëmundje e rëndë gjenetike ku lëkura e fëmijës është e mbuluar me pllaka të bardha dhe të çara. Kjo është një nga pamjet më të rënda që dikush mund të shohë. Deri në vitin 2011 ajo është konsideruar fatale, por më pas jo. Me anë të kujdesit që në lindje ajo mund të kurohet dhe numri i të mbijetuarve është gjithmonë në rritje.

3. Fournier

Lojëtari i NBA Evan Fournier e ka nofkën “Never Google” (kurrë Google) dhe ka një arsye për këtë. Mbiemri i tij i cili është një fjalë e vjetër franceze për një lloj gangrene që prek organet gjenitale dhe quhet ndryshe “Boulanger” (ose “Breadmaker”). Kur kërkoni në Google rezultatet do jenë të tjera dhe jo në lidhje me këtë lojtar.

4. Krokodil

Emri i rrugës sw Desomorfinës, një derivues i morfinës me efekte të fuqishme e cila përdoret edhe si zëvendësues i heroinës në Rusi dhe Ukrainë. Efektet anësore të drogërave që shpesh prodhohen në mënyrë të paligjshme përfshijnë substanca toksike të cilat mund të shkaktojnë dëme të mëdha në lëkurë, infeksion të indeve në një shkallë të madhe ose të dëmtojnë zonat e injektuara. Kjo njihet si një drogë mishëngrënëse.

5. Calculus Bridge

Megjithëse nga fjalët duket si problem matematike, nuk është kështu. Në fakt është një problem me dhëmbët. Më mirë të mos i shikoni pamjet. Lerjani dentistit këtë punë të vështirë.

6. Adresën tuaj të e mail-it

Shumë përdorues raportojnë fjalëkalime të vjedhura, apo llogari email-i të shitura.

7. Simptomat e një sëmundjeje

Nëse mendoni vërtet se jeni sëmurë, duhet të shkoni tek një mjek jo në Google! /Lajmi.net

Burimi: Independent

Continue Reading

Aktuale