Connect with us

Spektakël dhe Yje

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin” – Meghan Markle rrëfen ngjarjen e rëndë

Published

on

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka pasur një abort spontan në muajin korrik.

Gruaja e Princit Harry shkroi në detaje për këtë përvojë, duke thënë se ndodhi një mëngjes korriku, kur ajo po kujdesej për djalin e saj Archie.

“Unë e dija, ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, po humbja të dytin”, shkroi Meghan.

Meghan dhe Harry, Duka i Sussex, patën fëmijën e tyre të parë, Archie, në 2019.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

Produksioni MAQINA paralajmëron rikthimin

Published

on

By

Produksioni MAQINA ka paralajmëruar rikthimin, duke e quajtur një e mirë e sigurtë për vitin 2021.

Sipas asaj që e shohim në promon e materialit të paralajmëruar, risitë nuk do të mungojnë por na tregon edhe stilin dhe shijen e veçantë që ky produksion ka treguar që nga fillimi I punës së tyre.

Puntata e re publikohet shpejtë, siç mund ta shohim nga rrjetet sociale, muzika vjen në plan të parë, si gjithmonë, por MAQINA kësaj rradhe na premton më shumë, madje presin që ky vit do të jetë viti i MAQINËS. Materiali I plotë pritet të publikohet brenda javës.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

“Kohët e këqija nuk zgjasin”, Fifi vjen me poza atraktive

Published

on

By

Këngëtarja e njohur, Fifi, është ndër më të dashurat për një pjesë të madhe të audiencës.

Ajo për vite me radhë ka dëshmuar se ka talent, duke grumbulluar mijëra fansa të cilët e përkrahin vazhdimisht.

Në rrjete sociale ajo është mjaft aktive, duke ndarë imazhe tërheqëse, sikurse ka bërë edhe gjatë ditës së sotme (e hënë).

Artistja është shfaqur plot stil, derisa merrte poza tërheqëse para pasqyrës, duke vënë në pah edhe linjat trupore.

“Kohët e këqija nuk zgjasin”, ka shkruar ajo në përshkrim.

Sa i përket projekteve muzikore, Fifi ka paralajmëruar dy këngë të reja, për të cilat nuk ka dhënë detaje të mëtutjeshme.

Derisa po përgatitet për të rejat, “Du & Ich” mbetet hiti fundit, që erdhi në bashkëpunim me Bardhin dhe DJ Gimi-O.

Continue Reading

Spektakël dhe Yje

“Po ta kisha dëgjuar babin nuk isha këngëtar”, Ermali habit me deklaratën: Isha bërë djalë i mirë

Published

on

By

Ermal Fejzullahu ka treguar së fundmi se të qenit djali i një këngëtari të njohur, si Sabri Fejzullahu, nuk e ka ndihmuar aspak në karrierën e tij muzikore.

Këngëtari ka rrëfyer se e ka pasur të vështirë të dalë nga hija e babait të tij dhe të krijojë identitetin e vet.

Ndër të tjera, Ermali tregoi se nëse do të ishte për të atin, ai sot nuk do të ishte këngëtar, sepse Sabriu donte që të bëhej djalë “i mirë”.

Këngëtari falënderoi publikisht të ëmën, e cila e ka përkrahur gjithmonë në rrugëtimin e tij.

“Për mua ka qenë shumë e vështirë. Të gjithë mendojnë se ka qenë shumë e lehtë, por kur e ke një njeri shumë të madh, një legjendë në shtëpi, është shumë e vështirë të dalësh prej hijes së tij dhe të krijosh identitetin tënd.

Disa më thonë ‘Hajde se ti të lehtë e ke pasur se ke qenë djali i Sabriut’, por Sabriu nuk ka ardhur kurrë të këndojë në koncertet e mia.

Ama unë falënderoj më shumë nënën time se ajo më ka përkrahur, se të kisha dëgjuar babin nuk do isha bërë këngëtar kurrë dhe do kisha punuar në ndonjë zyrë, do isha bërë djalë i mirë”,- tha Ermali.

Continue Reading

Aktuale